Českobudějovický Micheksuverénně vyhrál obě jízdy nejprestižnější třídy MX3 a stal se celkovým vítězem závodu.

Michek ale letos jezdí mistrovství světa a v domácím šampionátu absolvoval pouze dva závody. Ani jednou nenašel přemožitele, ale nemohlo to stačit na lepší než devátou příčku v konečném účtování.

O titul si to rozdali Petr Bartoš a Jiří Čepelák. Do závodu vstupoval jako lídr seriálu se šestibodovým náskokem Bartoš. V první jízdě dojel Čepelák druhý za Michkem, ale Bartoš díky výbornému finiši třetí, takže před závěrečnou jízdou činil bodový rozdíl už jen čtyři body.

Druhá jízda nabídla drama. Zatímco Bartoš začínal šestý, Čepelák pokazil start a cílem prvního kola projel až jako desátý. „Byl to start jak od hobíka,“ kroutil v cíli hlavou. Bartoš si tak jel v pohodě pro ceněný titul. V sedmém kole ale přišel problém a propadl se dozadu. „Měl jsem technickou závadu a musel ze závodu odstoupit,“ litoval promarněné velké šance.

Pro celkový triumf si tak dojel bez větších potíží Čepelák. „Viděl jsem, že Bartoš jede asi čtyři pozice přede mnou, a i když jsem jel lépe než v první jízdě, tušil jsem, že si to pohlídá. Nakonec přálo štěstí lépe připraveným,“ netajil nadšení ze svého triumfu.

Ve slabší kubatuře MX2 vyhrál obě jízdy František Smola, ale zazářil také osmnáctiletý Martin Finěk z Blatné. V první jízdě jezdil dlouho na samotném čele a nakonec dojel druhý. V jízdě druhé skončil šestý, přesto se poprvé v kariéře postavil díky třetímu místu v celkovém hodnocení závodu na stupně vítězů.

Smůlu měl jeho starší kamarád David Čadek, jenž v první jízdě odstoupil kvůli poruše motocyklu a do druhé už nastoupit nemohl.

Mezi veterány potvrdil svou suverenitu Miroslav Kučírek, jenž dvakrát zvítězil a nenašel přemožitele ani v jedné z dvanácti rozjížděk seriálu.

Výsledky: MX3 – I. jízda: 1. Michek, 2. Čepelák, 3. Bartoš, 4. Bučenec (SR), 5. Zaremba, 6. Kadleček, 7. Stloukal, 8. Houdek, II. jízda: 1. Michek, 2. Kohút (SR), 3. Bučenec, 4. Čepelák, 5. Zaremba, 6. Smola, 7. Stloukal, 8. V. Brumla. Celkově: 1. Michek 50, 2. Čepelák 40, 3. Bučenec 38, 4. Zaremba 32, 5. Stloukal 28, 6. V. Brumla 25, 7. Houdek 25, 8. Kohút 22. Konečné pořadí MR: 1. Čepelák 244, 2. Bartoš 230, 3. Zaremba 210, 4. Bučenec 188, 5. Kadleček 161, 6. Stoukal 152, 7. Masařík 112, 8. Reisinger (Rak./ Motosportklub Netolice) 108, 9. Michek 100, 10. V. Brumla 96, 15. K. Machtlinger (Rak./ Motosport Chýnov) 54, 16. Blábolil 53.

MX2 – I. jízda: 1. Smola, 2. Finěk, 3. Špičák, 4. Kochaníček, 5. Kejmar, 6. Deczi (Maď.), II. jízda: 1. Smola, 2. Sukup, 3. Kochaníček, 4. Šimko (SR), 5. Kejmar, 6. Finěk. Celkově: 1. Smola 50, 2. Kochaníček 38, 3. Finěk 37, 4. Sukup 34, 5. Špičák 34, 6. Kejmar 32. Konečné pořadí MR: 1. Kohút (SR) 236, 2. Smola 233, 3. Špičák 159, 4. Šimko 150, 5. Finěk 145, 6. Sukup 139, 15. Čadek 74.

Veteráni: 1. Kučírek 50, 2. Heinrich 44, 3. Froněk 40, 4. Dokoupil 33, 5. Heřman 30. Konečné pořadí MR: 1. Kučírek 300, 2. Dokoupil 223, 3. Heinrich 220, 4. Krč 189, 5. Froněk 178, 8. Heřman 140.