Milan Heřman obhajuje bronz

Žabovřesky - Mezinárodní mistrovství republiky v motokrosu ve třídách MX2, Open a Veterán startuje v neděli v Pacově.

23.4.2009

Jihočeský Moto team Excel ze Žabovřesk se chystá na nedělní úvodní závod mistrovství ČR v motokrosu: zleva mechanik Milan Heřman ml., Michal Gregor a Milan Heřman. Foto: Deník/ Jaroslav Sýbek

Životní sezonu má za sebou zkušený motokrosař Milan Heřman z Moto teamu Excel. Jak sám říká, „na stará kolena“ se dočkal velkého úspěchu, když v mezinárodním mistrovství republiky v motokrosu veteránů vybojoval třetí místo.

Letos by chtěl toto umístění obhájit. Sám si ale dobře uvědomuje, že to bude velice těžké. Proto také v přípravě na sezonu nic nepodcenil. „Snad jsem připraven dobře,“ věří.

Přes zimu pracovali spolu se svým mladým týmovým kolegou Michalem Gregorem především na fyzičce. „Běhání, plavání, posilovna,“ vypočítává. Na programu pochopitelně byly i tréninky na motocyklu. „Nemám naježděno tolik jako loni. Byli jsme na soustředění v Itálii, ale hodně nám tam pršelo, takže toho bylo trochu méně než v jiných letech,“ posteskne si.

Heřman už má za sebou úvodní tři závody krajského přeboru a za obhajobou titulu ve veteránské třídě vykročil pravou nohou. „V Kaplici jsem první jízdu vyhrál, ve druhé mne porazil Jarda Potůček. Nebyl jsem tam ale ve své kůži. Asi jsem si naložil více, než bylo zdrávo,“ míní. Z toho důvodu také vynechal třídu Open, ve které v kraji běžně startuje.

Čadek poradil

Po poradě se zkušeným trenérem Jaroslavem Čadkem upravil tréninkové dávky a druhý závod v Horažďovicích byl už podle jeho představ. Mezi veterány vyhrál obě jízdy a zkusil i jednu rozjížďku mezi mladíky ve třídě Open. Stoprocentní byl mezi veterány i v sobotu na třetím závodě v Nihošovicích.

V mistrovství republiky jezdců nad 40 let ho ale čeká tvrdší chleba. „Obhájit třetí místo by pro mne byl mimořádný úspěch,“ přiznává.

Mezi veterány totiž přichází jako obrovský favorit Miroslav Kučírek, jenž by byl podle řady odborníků schopen prohánět i své podstatně mladší soupeře ve třídě Open. „Míra je skutečně asi nejlepší. Ale jsou tam i další rychlí kluci. Bude to hodně těžké,“ dobře si uvědomuje.

Úroveň závodů veteránů jde v rámci mistrovství republiky rychle nahoru. „Už i na veterány zůstávají diváci u tratě a neodcházejí ke stánkům s občerstvením. Svou kvalitu veteránská třída rozhodně má. Každé umístění do pátého místa bude úspěchem,“ tvrdí.

Úvodní závod MR se jede v neděli v Pacově. „Trať v Pacově mi vyhovuje a zkusím udělat dobrý výsledek. První závod naznačí, jak by to mohlo letos vypadat,“ přemítá před nedělním ostrým startem do sezony.

Domácí šampionát je pochopitelně prioritou. Kromě toho chce Heřman obhájit titul krajského přeborníka. „Možná zkusíme i nějaký závod na Moravě. V Přerově se letos jede mistrovství republiky, tak si to tam chceme vyzkoušet,“ doplňuje.

Nedělní úvodní závod domácího šampionátu slibuje výbornou podívanou. V Pacově bývá tradičně velká divácká návštěva a fanoušci se mají nač těšit, protože na startu tříd MX2, Open i Veterán by měla být prakticky kompletní česká špička. Jednou z mála výjimek bude Jihočech Martin Michek, jenž letos startuje v kompletním seriálu mistrovství světa MX2.

Start nedělního atraktivního závodu je plánován na 13.00, dopolední tréninky začínají už v 8 hodin.

Autor: Pavel Kortus

23.4.2009 VSTUP DO DISKUSE

Nehoda na objízdné trase na Netolice

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Dobrá zpráva pro řidiče: Sobotní ráno už se Švehlovým mostem

Tábor - Táborský deník dostal pozitivní zprávu. V noci z pátku na sobotu začne provoz přes Švehlův most.

Testovaní hokejisté Jáchym a Prokeš na zkoušce v ČEZ Motoru neuspěli

České Budějovice – Poprvé se v přípravě hokejisté ČEZ Motoru střetli s jedním ze svých soupeřů z první WSM ligy a ukázali svou sílu. Kladenské Rytíře, kteří by rovněž měli patřit k aspirantům na postup, porazili po velice solidním výkonu 3:1. Další zápas odehrají v úterý netradičně ve Strakonicích proti Plzni (17.30).

Země živitelka bude letos jiná

České Budějovice - Organizátoři považují letošní 44. roční Země živitelky za přelomový. Tradiční událost se koná 24. až 29. srpna na Výstavišti v Českých Budějovicích. Na největší výstavní a veletržní akci v České republice přijede 747 vystavovatelů. To je o 50 více než loni. Zúčastní se 22 zemí.

Lidé kolem Vltavy na Českokrumlovsku zachraňují i psy

Rožmberk nad Vltavou – Nejenom věci, ale také své psy ztrácejí vodáci plující po Vltavě. Své o tom ví Martin Pavljuk, který se ujal nejednoho bezradného psa běhajícího kolem Vltavy.