Na legendy navázali i vicemistři. Jihostroj v repríze finále deklasoval Duklu

České Budějovice - Na Zápas legend navázal extraligový šlágr s Libercem. Jihostrpoj v něm jasně dominoval. Vyhrál 3:0. Nejlepším mužem zápasu byl Martin Kryštof - libero Českých Budějovic.

26.10.2015

Trenérská sestava Zápasu legend. Šimonek, Hoch, Čuda, Pommer a BromFoto: Foto: Deník/ Radka Doležalová

K repríze loňského finále volejbalistů nastoupili hosté bez zraněného univerzála Patuchy, který má podle slov trenéra Nekoly problém s ramenem, byl na vyšetření magnetickou rezonancí, ale naplno ještě netrénuje. V základní sestavě domácího Jihostroje se poprvé před domácím publikem představili univerzál Maciel a libero Kryštof. Od prvních míčů oba týmy předváděly velmi dobrý volejbal. Jihostroj lépe útočil, na bloku se dařilo Machovi. Set ve prospěch domácích zakončil bombou ze středu sítě Sobotka.

Beze změn na obou stranách se hrál i druhý set. Na palubovce bylo šest českých reprezentantů a jeden ze Slovenska, i proto mohli diváci aplaudovat pestrým výměnám a razantním útokům. Na straně hostů se nejvíc prosazoval Slovák Kriško, Michálek a Brazilec Maciel tvrdili muziku v týmu Českých Budějovic. Jihostroj byl v této fázi utkání lepší, jeho hru výborně dirigoval nahrávač Habr, body z bloků zařizovali Mach se Sobotkou. Domácí zaslouženě vyhráli i druhý set.

Liberecká Dukla nesložila zbraně, zlepšila příjem a nahrávač Janouch mohl přesněji kombinovat, Na hřiště přišel za mladého Zajíčka velezkušený blokař Staněk, do hry se zapojil i Patucha. Jihostroj byl ale k nezastavení a šel tvrdě za prvním letošním vítězstvím na domácí půdě.

Nejlepším hráčem utkání byl zvolen Martin Kryštof, libero Českých Budějovic.

Jihostroj České Budějovice – Dukla Liberec 3:0 (21, 20, 20), čas: 91 minut, rozhodčí: Dmejchal, Renčín, diváků: 1140.

Jihostroj České Budějovice: Habr, Maciel, Fila, Michálek, Mach, Sobotka – libero Kryštof (). Trenér Jan Svoboda.

Dukla Liberec: Janouch, Vencovský, Kriško, Správka, Zajíček, Leikep – libero Kopáček (Fučík, Patucha, Galabov, Staněk). Trenér Michal Nekola.

Hlasy po utkání:

Michal Nekola, trenér Dukly Liberec: „Vyšetření Patuchova zranění nepotvrdilo naštěstí nic vážného, od zítřka už začne trénovat naplno. Domácí byli lepší, hráli v pohodě. My jsme nebyli úspěšní v útoku, tak se nedá vyhrát."

Jan Svoboda, trenér Jihostroje České Budějovice: „Hráči to vzali za správný konec. Měli jsme trochu obavy z prvního domácího zápasu, rozhodla obrana. Vynikající byl Martin Kryštof na liberu."

Radek Mach: „Výborná obrana v poli i na síti, dobrý servis, to byly klíče k dnešnímu vítězství."

Autor: Kamil Jáša

26.10.2015 VSTUP DO DISKUSE

Českokrumlovské zámecké medvědárium prodělává úpravy.
8

Medvědář chystá v životě zámeckých medvědů velikou změnu

Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete.
AUTOMIX.CZ
54

OBRAZEM: Missky v Táboře běhají kolem Jordánu

Tábor – Deset finalistek charitativní soutěže krásy Miss Face Taťany Makarenko se v táborském hotelu Palcát připravuje na svůj galavečer, v němž se 30. září rozhodne, které čtyři dívky si odnesou korunku krásy.

Povodně 2002: O víkendu uklízeli dobrovolníci z celé země

Jižní Čechy – Druhá povodňová vlna byla hodně krutá. Odehrávaly se velké tragédie, lidé museli opustit své domovy, přicházelio majetek, o jistoty…

Strakonickou ulici zúžila oprava lávky na polovinu

České Budějovice - Strakonická ulice v Českých Budějovicích se pod lávkou v obchodní zóně zúžila na polovinu.

Filip Vlček je rád, že už nejezdí s odtahovou službou a může hrát zase hokej

České Budějovice – Pátý zápas, čtvrtá porážka. Hokejistům ČEZ Motoru se v přípravě zatím zrovna moc nedaří. Ale výsledky v přátelských zápasech nejsou tím hlavním. To je třeba zdůraznit. Po porážce 2:4 s Pardubicemi ve čtvrtek budou hostit Kladno (17.30).Přes týmovou porážku odehrál proti extraligovému soupeři velice solidní zápas útočník Filip Vlček (24 let). Dal krásný druhý gól, navíc ještě nastřelil tyčku a na ledě byl opravdu hodně vidět.