Na volejbal dorazilo pět tisíc fanoušků. Odměnou jim byl jeden set

České Budějovice - Pět tisíc diváků přivítalo v Českých Budějovicích volejbalisty České republiky a Francie v utkání Světové ligy. Čeští hráči byli odhodlaní znepříjemnit Francouzům cestu za třemi body, ti nastoupili oproti předchozímu zápasu v pozměněné sestavě.

20.6.2015

Filip Habr a Martin KryštofFoto: Deník/ Radka Doležalová

Pět tisíc diváků přivítalo v Českých Budějovicích volejbalisty České republiky a Francie v utkání Světové ligy. Čeští hráči byli odhodlaní znepříjemnit Francouzům cestu za třemi body, ti nastoupili oproti předchozímu zápasu v pozměněné sestavě. Na střídače zůstal vynikající smečař Ngapeth. I přesto se v prvním setu projevila velká kvalita hostů, kteří především díky kvalitnímu servisu vyhráli 25:17.

Ve druhém setu se rozehrál univerzál Jan Štokr, dařilo se také kapitánovi Holubcovi a diváci mohli nadšeně aplaudovat a bouřit, protože domácí ukořistili vítězství (25:23).

Český tým neusnul na vavřínech a dál sváděl se čtvrtým celkem z posledního mistrovství světa vyrovnanou bitvu. Dramatický set ukončily až nepřesnosti českých barev v samém závěru (22:25).

Francouzský trenér Tillie vrátil do hry nejúdernějšího smečaře Ngapetha, ten byl tím jazýčkem na vahách, který zvrátil průběh čtvrtého setu. Českému týmu se přestalo dařit, nepomohlo ani střídání nahrávačů. Francie zařadila vyšší rychlost a soustředěným výkonem dotáhla utkání do vítězného konce.

Česká republika – Francie 1:3 (-17, 23, -22, -14), čas: 98 minut, rozhodčí: Gerothodoros (Řecko), Isajlovič (Rakousko) diváků: 4996.

Česká republika: Habr, Štokr, Veselý, Holubec, Michálek, Bartoš – libero Kryštof (Vašíček, Mach, Haník, Fila). Trenér Zdeněk Šmejkal.

Francie: Rouzier, Jaumel, Le Roux, Lyneel, Marechal, Sudibe – libero Grebennikov (Ngapeth, Toniutti). Trenér Laurent Tillie

Autor: Kamil Jáša

20.6.2015 VSTUP DO DISKUSE

Takto to vypadá  v některých lesních lokalitách Vojenských lesů a statků.
5

Lesníci varují před vstupem do lesů

Páteční bouřka za sebou nechala obrovské škody na území Národního parku Šumava. Turisté se tak na některá místa nepodívají.
8

Polomy na Šumavě zastaví turisty

Nevím, kde jsou Strakonice, usmívá se před duelem s Plzní Peter Galamboš

České Budějovice – V přípravných zápasech ukazuje, že by mohl být posilou. Urostlý slovenský centr Peter Galamboš (28 let) přišel do ČEZ Motoru před sezonou z Martina. Třikrát už se dokázal trefit do černého a další gól by rád přidal v úterním přátelském utkání s extraligovou Plzní, které českobudějovičtí hokejisté odehrají netradičně ve Strakonicích (17.30).