Loňský traťový rekord Jana Havlíčka přitom překonal o 46 vteřin. „Byl to nádherný závod. Trať byla parádní, možná nejlepší, ze všech podobných u nás,“ usmíval se v cíli spokojený vítěz.

Janata je vrchařským specialistou a vítězství v Lipně nad Vltavou bral jako satisfakci za nepovedené mistrovství světa v horském maratonu v Itálii. „Jsem rád, že jsem prodal formu a užil si to tady,“ dodal Pavel Janata.

Mezi ženami byla nejlepší Tereza Chlupová v čase 1:46:35. Oproti loňsku, kdy rovněž Lipenský půlmaraton vyhrála, se zlepšila o čtyři minuty.

Závodu se zúčastnila společně se svým bratrem Tomášem Chlupem, který skončil třetí mezi muži.

Pořadí mužů: 1. Pavel Janata, 2. Vladimír Srb, 3. Tomáš Chlup. Ženy: 1. Tereza Chlupová, 2. Iveta Fořtová, 3. Martina Hampejsová.