Tříbodová Dvořákova premiéra v Ústí. Porazil 3:1 Petra Broma

Ústí nad Labem - Jihostroj České Budějovice vstoupil do utkání v Ústí nad Labem s trenérem Dvořákem na lavičce a smečařem Kulihou v základní sestavě. Jihočeši duel zvládli, i když především jeho úvod nebyl vůbec jednoduchý.

21.1.2017 AKTUALIZOVÁNO 21.1.2017

Trenér Jihostroje René DvořákFoto: Deník/ Radka Doležalová

Přihrávka by měla šikovné hráče typu Michálka a Kulihy zdobit, ale pro Jihostroj se zpracování soupeřova plachtícího servisu někdy stává spíš noční můrou. I proto byl průběh prvního setu v Ústí naprosto vyrovnaný. Domácí byli u prvního technického time outu dokonce dřív než Jihostroj: 8:7. V závěru setu se projevila kvalita českobudějovického týmu. Jihostroj se postupně dostal do tempa, kterému poslední celek tabulky dva sety vůbec nedokázal vzdorovat.
Ve třetím dějství musel René Dvořák sáhnout ke změně nahrávače, za stavu 9:6 pro Ústí přišel do zápasu Kristián Červinka. Za stavu 21:17 se Habr do sestavy vrátil, ani to ale severočeský nápor nezastavilo: 25:20.
Ve třetím setu Jihostroj s Filou na smeči od začátku vedl, trenér Ústí Petr Brom zkoušel time outy otupit ostré jihočeské útoky. To se mu ale nepovedlo a trenér Dvořák tak ve svém prvním utkání v roli hlavního trenéra Českých Budějovic slavil vítězství za tři body.
Ústí nad Labem – Jihostroj České Budějovice 1:3 ( -19, -16, 20, -17 ), čas: 92 minut, rozhodčí Činátl, Rychlík, diváků 240. Jihostroj ČB: Habr, Hackworth, Todua, Sobotka, Michálek, Kuliha – libero Kryštof (Mach, Červinka, Fila). Trenér Dvořák.

Autor: Kamil Jáša

21.1.2017 VSTUP DO DISKUSE

Zádušní mše za kardinála Miloslava Vlka.
11

OBRAZEM: Budějovičtí se loučili se svým biskupem

Motor nehrál. Přesto z českobudějovické Budvar Arény vyváděli policisté nevychované fanoušky. Celkem 250 lidí se dopoledne zapojilo do součinnostního policejního cvičení.
18

Jihočeská policie cvičila zákroky v Budvar Aréně

Život v Londýně se vrací k normálu, říká Hradečačka

Londýn - Přesně rok po masakru v Bruselu otřásl teroristický útok centrem Londýna. Útočník nejdříve na Westminsterském mostě najel autem do lidí a poté se u parlamentu pustil nožem do policistů.

Policisté ve čtvrtek vyjeli ke dvěma nehodám cyklistek

České Budějovice - Naštěstí obě ženy vyvázly s lehčím zraněním.

Chataře okradl přímo pod nosem

Boršov – Desetitisícový lup stál neznámého drzého pachatele jen pár minut. V neděli mu k tomu stačilo otevřené okno chaty v oblasti zvané Rančák - Rančice, kterým vlezl dovnitř a majiteli sebral bundu i s peněženkou.