Poprvé si domácí trenér Jakub Salon bral time out už za stavu 1:4. Jeho svěřenci do zápasu vstoupili snad až s přílišným respektem. Trenér Jihostroje vyslal do boje podobnou základní sestavu, která se osvědčila v posledních zápasech, post univerzála svěřil pravé ruce zkušenějšího Křesťana.

V utkání se nenaplnily dvě předpovědi. Nedorazila početná divácká návštěva a domácí nekousali, jak slibovali: 2:8. Španělský nahrávač v českobudějovických službách Miguel Angel De Amo přidal eso (8:15), i proto o osudu prvního setu bylo bleskurychle rozhodnuto. Kryštof si v jedné fázi dokonce třikrát za sebou zanahrával, poslal balon před i za sebe, Křesťan potvrdil, že tvrdý smečovaný servis nezapomněl. A poslední bod? Radek Mach nekompromisním blokem: 12:25.

Úvod druhého setu se sice domácím povedl o chlup lépe, dokonce se epizodně ocitli ve vedení, ale ne na dlouho. Salon žádal o time out po dvou skvělých blocích Jihostroje: 6:9. Ukrajinec Todua má blokařskou formu jako hrom: 7:12. Možná pod dojmem narůstajícího náskoku na okamžik hráči Jihostroje vypadli z tempa, na jeich straně se objevily i nevynucené chyby a Ústí se vrátilo do zápasu: 13:15. Dvořákův time out nápor Severočechů zastavil a v dalším průběhu Jihostroj neměl problém: 20:25.

Také třetí set začal podle jihočeských not. Dvořákův dobře vyladěný orchestr hrál výtečně. Zdálo se, že tříbodové vedení vezme domácím chuť do boje: 0:3, ti ale udělali všechno, co bylo v jejich silách, aby zápas zdramatizovali: 19:19. Závěr? Fantastický zákrok Kryštofa v poli, vydařený taktický tah trenéra Dvořáka - Filův povedený záskok za Kraffera na síti: 22:25. Jihostroj zaslouženě veze po velmi dobrém výkonu třísetové vítězství.

Ústí nad Labem – Jihostroj ČB 0:3 (-12, -20, -22), rozhodčí Rychlík, Buchar, diváků 400, čas 69 minut.

Jihostroj ČB: de Amo, Křesťan, Todua, Mach, Michálek, Kraffer – libero Kryštof (Šotola, Kupilík, Fila). Trenéři Dvořák a Skolka.