EGE hrálo v první lize doma dvakrát vítězně

České Budějovice - Volejbalisté prvoligového EGE Č. Budějovice o víkendu sehráli dvě velice podařená utkání. V pátečním střetnutí si poradili hladce ve třech setech s loňským finalistou z Havířova, silnému Starému Městu pak povolili pouze jeden set.

15.10.2008

Ilustrační fotoFoto: Archiv

EGE ČB - Slavia Havířov 3:0 (21, 21, 22) – Domácí začali ustrašeně (0:4), brzy se však dostali do hry (6:6). Když pak Procházka a Vodička zatlačili soupeře servisem (15:9), náskok již EGE uhájilo.

Druhý set zahájili Budějovičtí výborně (5:1, 9:3), stejně dobře pokračovali a soupeři nedali šanci. Ve třetím setu od stavu 3:3 vedli hosté (5:8, 11:15), domácí srovnali na 16:16, pak však vedli vždy o dva body Slezané. Za stavu 20:22 přišly dva bloky O. Pitnera, dvě smeče hostů do autu a bylo rozhodnuto. Vítězství EGE bylo zasloužené, všichni bojovali , dařil se jim především servis a příjem.

Sestava: L. Dvořák, J. Pitner, O. Pitner, Kozák, Procházka, Vodička, libero Švejcar – Emmer, R.Dvořák.

EGE ČB - Staré Město 3:1 (-22, 21, 22, 14) – Sedma z minulého zápasu opět nezachytila nástup hostů (1:4, 2:7). Dostala se ale brzy do hry (11:10) a vedla až do stavu 20:19. Jenže pak přišly chyby na příjmu a hosté set vyhráli.

Do druhého setu vystřídal René Dvořák Lukáše Dvořáka (otec vystřídal syna – pozn. red.) a Emmer Procházku. Začátek byl vyrovnaný (7:7), EGE uhrávalo důležité míče (13:10), za stavu 17:15 přišel další break domácích (20:15) a tento náskok již stačil k vítězství v setu.
Ve třetím setu byl boj o každý bod do stavu 14:14 po výborných zákrocích a akcích na obou stranách. EGE vedlo 19:16, hosté vždy dotáhli na jediný bod, ale v koncovce rozhodly dvě smeče do autu.

Ve čtvrtém setu od stavu 2:2 bylo na hřišti jen jedno mužstvo, hosté díky výborné hře domácích rezignovali.

Pochvala

Hráči EGE ČB opět podali výborný výkon ve všech činnostech, pochvalu zaslouží všichni, větší klid na hřiště přinesl uzdravený Švejcar.

Bohuslav Cháb

15.10.2008 VSTUP DO DISKUSE

Hnojte popelem

V sobotu se vodáčtí nadšenci, kteří se nenechali odradit páteční sněhovou nadílkou, a vypluli v sobotu dopoledne z Římova, byli odměněni sluníčkem.
10

OBRAZEM: Tradiční jarní splutí Malše poznamenalo chladné počasí

Finové mají na Českých hokejových hrách první výhru, porazili Rusko

České Budějovice – Na úvod druhého hracího dne Carlson Hockey Games vyhráli hokejisté Finska nad Ruskem 1:0.