VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

15.4.2015

Budvar vaří pivo už sto dvacet let

České Budějovice - Ve středu 15. března uplyne přesně 120 let od ustavující valné hromady akcionářů „Českého akciového pivovaru v Českých Budějovicích" (ČAP). Podnik je přímým předchůdcem dnešního pivovaru Budějovický Budvar, n. p. První valná hromada potvrdila předcházející přípravné kroky a zvolila historicky první správní radu firmy. Tím byl podle archiváře Budějovického Budvaru Ivo Hajna formálně založen pivovar, který dal světu jednu z nejznámějších českých značek.

10.4.2015

V nemocnici otevřou zdravé bistro

České Budějovice - Od pondělka 13. dubna si budou moci pacienti, návštěvníci a zaměstnanci českobudějovické nemocnice chodit pochutnat do zbrusu nového bistra. V objektu, který stojí v parčíku nedaleko pavilonu C, provozuje zdravé občerstvení společnost Madeta.

1.4.2015

Příznivci speciálních piv mají svátek. Mimořádné pivo zrálo 200 dní

České Budějovice - Už třetí edici mimořádného piva, které zraje 200 dnů, představil 1. dubna Budějovický Budvar v Masných krámech. Pivo je uvařeno z čerstvého chmele, na jehož sklizni se Budvarští podíleli loni 29. srpna na chmelnici U Splavu v katastru obce Blšany. Hned po sklizni hlávky Žateckého poloraného červeňáku putovaly do pivovaru a do varny.

KOMERČNÍ SDĚLENÍ
19.3.2015

Vodu z kohoutku podávají s citronem i mátou

České Budějovice – Dát zákazníkovi k jídlu do džbánu kohoutkovou vodu stále není v mnoha českobudějovických restauracích samozřejmostí. Lidem, kteří neholdují pivu nebo jiným nápojům, tak nezbývá než objednat si drahou balenou vodu.

18.3.2015

Makro má den otevřených dveří. Přijďte se podívat do zákulisí

České Budějovice - Ve středu 18. března mohou do českobudějovického velkoobchodu Makro zamířit všichni! Koná se zde den otevřených dveří. Do 17 hodin jsou pro návštěvníky připraveny speciální akce a slevy, tombola a bohatý program.

18.3.2015

Průměrný měsíční plat vzrostl v kraji o 3,2% na 23 146 korun

Jižní Čechy – A pak že ne. Platy rostou lidem i na jihu Čech. „Hrubá měsíční mzda zaměstnanců v Jihočeském kraji dosáhla loni v přepočtu na plně zaměstnané 23 146 Kč," říká Jana Sedláčková, ředitelka Krajské správy Českého statistického úřadu. „Ve srovnání s rokem 2013 činil přírůstek mzdy 712 Kč, tj. 3,2 %. Vzhledem k tomu, že spotřebitelské ceny vzrostly o 0,4 %, znamená to reálné zvýšení mezd o 2,8 %," doplňuje číselné údaje Jana Sedláčková.

11.3.2015

Prodej cideru Somersby 
se loni zvýšil na dvojnásobek

České Budějovice – Cider, což je osvěžující nápoj z částečně zkvašeného jablečného moštu, je dnes velmi populární
v západní Evropě. Jeho obliba v posledních třech letech výrazně roste i v Česku.

7.3.2015

Kdo na chvíli zastaví, nemá šanci, říká podnikatel roku Vlastislav Bříza

České Budějovice – Výroba tužek má v Českých Budějovicích tradici delší více než dvě století a podnikatel, který v ní nyní pokračuje – Vlastislav Bříza – byl tento týden na pražském Žofíně vyhlášen českým podnikatelem roku.

18.2.2015

Zvedl KOH-I-NOOR do černých čísel, je podnikatelem roku

České Budějovice – V podnikání se na jihu Čech nejlépe vede majiteli českobudějovického holdingu KOH-I-NOOR Vlastislavu Břízovi. Rozhodla o tom jedenáctičlenná porota soutěže EY Podnikatel roku 2014, jež právě Vlastislavu Břízovi tento týden přiřkla prvenství v krajském kole klání.

16.2.2015

Raketový rozvoj firmy Robert Bosch brzdí jen nedostatek pracovních sil

České Budějovice – Patří 
k největším zaměstnavatelům na jihu Čech a její tržby rok od roku rostou. Společnost Robert Bosch působí v Českých Budějovicích již 23 let. O výrobním a vývojovém programu firmy, ale také o tom, jak zajistit spokojenost zaměstnanců, mluví v rozhovoru jednatel společnosti Milan Šlachta.

16.1.2015

Firma Bosch rozšiřuje výrobu v Budějovicích

České Budějovice – Společnost Robert Bosch, která 
v Českých Budějovicích zaměstnává tři tisíce lidí, rozšiřuje výrobu mimo svůj závod v místní části Kněžské Dvory.

15.1.2015

Budvar loni prodal 1,457 milionu hektolitrů piva, nejvíce v historii

České Budějovice - Ve srovnání s rokem 2013 je to o 2,5 procenta více. „Jedná se 
o nejvyšší roční výstav během 119 let existence pivovaru," uvedl tiskový mluvčí Budějovického Budvaru Petr Samec.

16.12.2014

Technické obory studuje 35 procent žáků, stále je to málo

Jižní Čechy – Jihočeské firmy nejvíce potřebují odborníky na strojírenství, elektrotechniku a energetiku. Shánějí je marně. Právě o tyto obory je totiž mezi žáky nejmenší zájem. Situace se sice za poslední rok zlepšila, ale na trhu práce je stále nedostatek vzdělaných techniků.

3.12.2014

Deník uzavřel druhý ročník projektu Chováme se odpovědně

České Budějovice - Jihočeské redakce Deníku a úspěšné jihočeské podniky a společnosti už téměř dva roky spolupracují na projektu Chováme se odpovědně. Ten představuje firmy, které mají zodpovědný přístup k zaměstnancům, celé společnosti, životnímu prostředí, podporují sport, kulturu a sociální oblasti.

5.11.2014

Otevřeli dům plný dobrých nápadů

České Budějovice – Místo 
s větší koncentrací chytrých hlav a dobrých nápadů abyste od teď v Budějovicích pohledali. V pondělí večer začal malým a středním firmám v Jihočeském kraji oficiálně sloužit Jihočeský vědeckotechnický park (JVTP), jehož zřizovatelem je Jihočeský kraj.

14.10.2014

Groz-Beckert nabídne práci dalším lidem

České Budějovice – Groz-Beckert je dnes důležitým dodavatelem a partnerem pro celosvětový textilní a automobilový průmysl. Měli jsme příležitost promluvit s novým vedením Groz-Beckert Czech 
o novém vývoji společnosti 
v České republice.

14.10.2014

Ministr Mládek debatoval s českobudějovickými podnikateli a firmami

Českdé Budějovice - Nedostatek kvalifikovaných pracovníků ve strojírenství, chybějící dálniční propojení s Prahou nebo sankce Ruska vůči Evropské unii. To jsou největší problémy, které pálí jihočeské podnikatele.

25.9.2014

Díky firmě Mektec uspoří
 motoristé při svícení ve dne

České Budějovice – Při pohledu na novotou zářící logo zdobící moderní výrobní halu na Rudolfovské třídě může leckdo nabýt dojmu, že ve městě zahajuje činnost nová firma. Společnost Mektec ale 
v Budějovicích úspěšně působí už mnoho let. Jen se nyní 
z areálu na rohu Mánesovy 
a Novohradské ulice stěhuje do nových prostor.

3.9.2014

Díky BBH Tsuchiya řidiči vědí, jak rychle jedou

České Budějovice – Každý, kdo se někdy posadil do Škody Rapid anebo Seatu Toledo, se díval i na výrobky českobudějovické firmy BBH Tsuchiya. Ta totiž kromě jiného vyrábí také číselníky do přístrojových desek automobilů známých světových značek.

21.8.2014

Pomůže kurzarbeit po česku omezit propouštění?

Jižní Čechy – Kurzarbeit. Ekonomický nástroj, jak omezit propouštění tam, kde zaměstnavatelé čelí krizi z ekonomické recese nebo z hospodářských sankcí, chce využít česká vláda. Podle místopředsedy Poslanecké sněmovny 
a místostarosty Dačic Jana Bartoška  kurzarbeit znamená podporu v době částečné nezaměstnanosti.

20.8.2014

Dva nové bloky v Temelíně? K tomuto záměru se asi nevrátíme, říká ministr

Jižní Čechy – Sankce Spojených států a Evropské unie vůči Rusku kvůli krizi na Ukrajině, ale i odvetná opatření ze strany Ruska, pocítí čeští exportéři v příštím roce ještě více než letos. Na otázky Deníku o nelehké době pro české podniky, ale také 
o rozšíření Temelína nebo jihočeské dálnici, odpovídal ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

9.8.2014

Ruský zákaz postihl také Madetu

Jižní Čechy – Ruský zákaz dovozu některých potravin z Evropské unie se nepříjemně dotýká i jihočeských firem. Postižen je například mlékárenský gigant Madeta. Podle generálního ředitele společnosti Milana Teplého bylo Rusko třeba pro sýr Niva slibně se rozvíjejícím trhem. Ten  se teď najednou uzavřel.

29.7.2014

Dalších devět dobrot má prestižní značku

Holašovice – Volarský bok, hlubocká klobása, farmářský tvaroh, jogurt s ječnými perlami, rozinkami a skořicí, pečivo s takřka zapomenutým názvem štrycle, zákusek zvaný kremeš, medový pivní speciál, džem lesní směs a českokrumlovský karamel se mohou nově pyšnit značkou Regionální potravina Jihočeského kraje.

19.6.2014

Podnikatelé, akademici i starostové se sešli ve Dvoře Vondrov

Hluboká nad Vltavou - Už popáté uspořádala ve čtvrtek Jihočeská hospodářská komora a Regionální agrární komora Jihočeského kraje setkání významných podnikatelů, manažerů, akademiků nebo starostů z jižních Čech. Ti se sešli v historickém areálu Dvůr Vondrov u Hluboké nad Vltavou.

19.6.2014

Kdy se vyplatí sloučit půjčku do jedné?

Splácíte více splátek a přerůstají vám přes hlavu? Pomoci by mohla konsolidace půjček, na kterou láká čím dál více bank. Kdy se vyplatí a v jakých případech není vhodnou volbou?

18.6.2014

Budvar loni zdvojnásobil prodej piva v plechovkách

České Budějovice – Loni v únoru uvedl pivovar Budějovický Budvar do provozu vlastní stáčírnu plechovek. A vyplatilo se. „Tato investice za 110 milionů korun a hodinovým výkonem 16 800 plechovek umožnila uspokojit výrazný nárůst poptávky po pivu v plechu v posledních letech," říká tiskový mluvčí Budvaru Petr Samec.

11.6.2014

Prádlo nejen vyperou, ale také pronajmou

České Budějovice – Oblaka páry, skrz která není vidět na krok, obrovský hluk a všude mokro. Takové jsou možná představy mnoha lidí o velké prádelně. V provozu českobudějovické prádelny Wozabal, s. r. o., na Novohradské třídě to ale vypadá téměř jako v laboratoři.

28.5.2014

Zástupci jihočeských společností diskutovali o firemním vzdělávání

Hluboká nad Vltavou - V pátek 23. května pořádala jazyková škola jazz-com v Hluboké nad Vltavou druhý ročník konference Trendy firemního vzdělávání ve třetím tisíciletí. Sešli se zde zástupci jihočeských firem a diskutovali na horké téma ve většině společností: Absolvoval jsem školení. A dál…?

24.5.2014

Společnost Tsuchiya otevřela v Budějovicích nový závod

České Budějovice – Japonská nadnárodní společnost Tsuchiya včera v Českých Budějovicích otevřela nový výrobní závod za několik stovek milionů korun. Na jihu Čech působí prostřednictvím dceřiné společnosti BBH Tsuchiya od roku 2006, kdy kapitálově vstoupila do českobudějovické firmy BBH Štítkárna, která byla založena v roce 1992.

18.4.2014

Budějovický Budvar změnil obaly

České Budějovice – Pivovar Budějovický Budvar začal dodávat na český trh i na export pivo ve zcela nových obalech. Design obalů patří mezi nejdůležitější prvky, které tvoří image značky. Podle designu 
i technického provedení spotřebitelé nejen rozpoznávají značku od konkurence, ale zároveň k ní přiřazují určité hodnoty.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení