Do té doby se snažilo uspokojit ze svého majetku nevypořádané majetkové podíly členů i nečlenů. Vydalo dobytek a chtělo za tímto účelem prodat i nemovitosti, ale nepodařilo se sehnat zájemce. I tak se jim velmi výrazně – snad až na desetinu – podařilo snížit závazky, které původně činily ke čtyřiceti milionům. Poté podalo návrh na konkurz. A budiž při té příležitosti řečeno, že poslední tři zaměstnanci – předseda představenstva, účetní a skladová účetní – si poslední tři, čtyři měsíce nevypláceli mzdy. „Nemělo smysl prohlubovat ztrátu,“ uvedl předseda Tomáš Markytán.


Správce podstaty Zdeněk Petr tedy převzal majetek v účetní hodnotě devíti milionů, zejména nemovitý, ale i starosti s jeho zpeněžením. Nadto na nemovitostech vázly ekologické zátěže, na jejichž likvidaci nemělo družstvo disponibilní prostředky – byly tu hromady vyřazených pneumatik ze zemědělské techniky, výdejna pohonných hmot a další. To bylo třeba vyřešit.


Objekty družstva rozptýlené do několika hospodářství se podařilo pronajmout a správce ve spolupráci s předsedou představenstva postupně našli kupce na většinu objektů různého typu, bytů, zemědělských staveb a dílen. „Všechny zemědělské plochy dál slouží zemědělství,“ řekl Tomáš Markytán. V areálu Pravětín chce nový majitel pokračovat v chovu dobytka, na Boubské soukromá firma vyrábí baličky za lis atd. Nyní se podle správce Petra našel i zájemce o prakticky poslední majetek – o kravín v Bohdanovicích.


Informoval o tom na zvláštním přezkumném jednání, které projednávalo dosud nepřezkoumané přihlášky věřitelů.
V drtivé většině šlo o nároky z nevypořádaných podílů, ale také třeba pár tisíc za znehodnocení lesa, který družstvo vytěžilo. Z toho správce například popřel čtvrtmilionový požadavek na náhradu za neoprávněné užívání ploch pod stavbami a podobně.


Nakonec bylo zaregistrováno 108 věřitelů. Je předpoklad, že jejich nároky budou uspokojeny do výše 20 procent.