VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání za hranicemi je v kurzu, provází je ale i řada nejasností

České Budějovice – Stovky zájemců, kteří by rádi podnikali i za hranicemi České republiky, ale potřebují si vyjasnit pravidla hry, se již obrátily na takzvané jednotné kontaktní místo na českobudějovické radnici.

4.8.2010 1
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/ Petr Šilar

Je to jediné pracoviště v Jihočeském kraji, které je na takovou pomoc podnikatelům a spotřebitelům zaměřené.

„Klientům předáme v podstatě veškeré informace potřebné k zahájení podnikání. Měsíčně k nám přijde v průměru 180 žadatelů, kteří se zajímají, jak mohou podnikat za hranicemi Česka, například na Islandu, v Německu či v jiných členských státech Unie a jak mohou nejlépe využít potenciálu vnitřního trhu,“ říká vedoucí obecního živnostenského úřadu Zdeňka Jeřábková.

Právě součástí živnostenského úřadu českobudějovického magistrátu tato kancelář je. „Poskytuje informace nezbytné pro získání oprávnění, zejména náležitosti k žádosti a kontaktní údaje správních orgánů, obecné informace o poskytování služeb v jiných členských státech EU, o opravných prostředcích a o řešení sporů, o ochraně spotřebitele i kontaktní údaje pro praktickou pomoc,“ vyjmenovává mluvčí magistrátu Jitka Welzlová ty nejčastějčí oblasti, na které se podnikatelé ptají.

Podle zákona o volném pohybu služeb mohou čeští podnikatelé získávat zakázky v zahraničí a dočasně nebo příležitostně podnikat v zahraničí na základě domácího podnikatelského oprávnění. „Podnikatelé mají svobodu přeshraničního poskytování služeb, což znamená, že podniky mohou poskytovat své služby i v cizím státě EU, aniž by se musely buď ony, nebo jejich zákazník ze zahraničí kamkoli přemisťovat. Platí i svoboda usazování, kdy podniky EU mohou v libovolném státě Unie začít podnikat, usídlit se tam a provozovat svoji činnost za stejných podmínek jako tuzemské firmy,“ vysvětluje Zdeňka Jeřábková.

Jednotné kontaktní místo poskutuje cenné rady pro tyto případy od ledna 2010. Je součástí celoevropské sítě podobných center.

4.8.2010 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Šek na 350 000 KČ předala v sobotu na Slavnosti vody v Rudolfově Veronika Skusilová ze společnosti dm drogerie markt Aleně Kučerové na projekt přírodní komunitní zahrady.
12

OBRAZEM: Injekce pro komunitní zahradu

Fotbalisté SK Mladé "35" vyhráli 61. ročník memoriálu Antonína Hynka starých pánů. Ve finále porazili pořádající Slavii ČB 3:2.
23

Hynkův memoriál vyhrála stará garda SK Mladé

Cipískoviště skončilo. Nahradí ho Pískoviště

Písek – K nejpopulárnějším kulturním akcím ve městě patří Cipískoviště se sochami z písku a akcemi hlavně pro děti. O název Písečtí přišli, ale akce bude pokračovat dál.

Krumlovský vícemistr světa míchal svůj stříbrný drink na Staroměstském

Český Krumlov - Českokrumlovský barman Jan Lukas z baru Apotheka získal úžasné 2. místo na mistrovství světa v míchání nealkoholických koktejlů Mattoni Grand Drink 2017.

OBRAZEM: Prachatické Slavnosti Zlaté stezky

Prachatice /VIDEO/ - V pátek 23. června v pět odpoledne začaly Slavnosti Zlaté stezky v Prachaticích. Starosta Martin Malý přepustil na jediný den vládu nad městem historickému předchůdci. Dorazili soumaři se solí, kteří připomněli, že právě v jejich dobách město kvetlo. Od té chvíle se na pódiu střídali pozvaní umělci. Náměstí se totiž změnilo na festival a v areálu na Parkáně našli útočitě soumaři a celá historická část Slavností Zlaté stezky.

Smuteční obřady v českobudějovickém krematoriu a v kapli sv. Otýlie

České Budějovice - Poslední rozloučení v Obřadní síni českobudějovického krematoria a v kapli sv. Otýlie

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies