Zástupci nemocnice i policie tvrdí,žepři komunikaci s pozůstalýmineudělaližádnou chybu.

„Nemohli jsme nic říct, když nemáme informace od policie,“ říká mluvčí českobudějovické nemocnice Jan Dušek s tím, že policie jim závěry vyšetřování nesdělila.

„Ani výsledky soudní pitvy neznáme, ty sděluje soudní znalec policii. Nic nemlžíme. Jsme připraveni dostát všem závazkům, které ze závěrů vyšetřování vyplynou,“ dodává Jan Dušek.

Pozůstalí se až po deseti dnech dozvěděli, že mohou babičku pohřbít. Proč ne dříve, když souhlas k pohřbení byl dán už 8. února čili dva dny po tragické smrti?

„Vyšetřovatel policie obdržel souhlas státního zástupce s pohřbením zemřelé ženy, ale ještě je povinen vyhodnotit všechna provedená zkoumání pro případ, že by je bylo potřeba dopřesnit,“ vysvětluje prodlení českobudějovická policejní mluvčí Regina Tupá. „Teprve pak rozhodne a vyrozumí pozůstalé o souhlasu s pohřbením.“

Otázky pro mluvčí českobudějovicképolicie Reginu Tupou?

Proč pozůstalým policie hned neřekla výsledky pitvy?
Vyšetřovatel pozůstalým sdělí potřebné informace tak, aby byly jednoznačné, nezpochybnitelné a komplexní. Jejich sdělení nesmí narušit či ovlivnit průběh vyšetřování.

Už se ví, proč žena zemřela?
Přesná příčina smrti je stále předmětem šetření. Obsah informace pro pozůstalé a její sdělení je v kompetenci vyšetřovatele s ohledem na nenarušení vyšetřování.

Byla vyslechnuta i pacientka, která ležela s paní, co zemřela, na pokoji?
Případ je stále ve vyšetřování a podrobnosti k němu nebude policie zveřejňovat. Policie si vyžádá vysvětlení od všech osob, které zná a které mohou mít k případu jakékoliv informace.