VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Osádky čtyř cisteren likvidovaly u Malešic požár štěpkovače

Malešice - Požár byl na tísňovou linku nahlášen kolem třinácté hodiny. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Týna nad Vltavou a Vodňan, svolána byla i jednotka SDH Dříteň. Po příjezdu první jednotky k požáru a rychlém průzkumu podal velitel zásahu zprávu, že požár zasáhnul mobilní štěpkovač, který byl naložený na nákladním autě.

5.9.2016
SDÍLEJ:

Osádky čtyř cisteren likvidovaly u Malešic požár štěpkovače.Foto: HZS Jihočeského kraje

Požár zasáhnul štěpkovač v plném rozsahu a částečně poškodil i nákladní vůz. Zasahujícím hasičům se podařilo požár dostat rychle pod kontrolu, nikam dále nerozšířil, hasiči uchránili jeho bezprostřední okolí.

Komplikací však byla plná nádrž štěpkovače, ve které bylo přibližně 700 litrů nafty. Zasahující jednotky zároveň s hašením několikametrových plamenů okamžitě začaly nádrž ochlazovat. Nádrž s naftou hasiči před požárem uchránili, nezabránili však částečnému úniku látek. Podle odhadu do půdy vyteklo přibližně 200 litrů nafty a 160 litrů různých olejů. O nastalé situaci byli informováni pracovníci odboru životního prostředí příslušného úřadu.

V tuto chvíli již z požářiště odjely vodňanská profesionální a dřítenská dobrovolná jednotka. Týnští profesionálové štěpkovač dohašují. Musí k tomu využít rozbrusné zařízení, kterým části štěpkovače rozřezávají, aby se dostali ke všem ohniskům.

Vyšetřovatel HZS stanovil výši vzniklé škody předběžně na 6 miliónů korun, a to jak na zničeném štěpkovači, tak na nákladním autě.

Uchráněna před požárem zůstala pouze hydraulická ruka stroje. Jako pravděpodobná příčina vzniku požáru je stanovena technická závada.

Autor: Redakce

5.9.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Purkarec zaplavili voraři. Spolek "Vltavan" oslavil 115. výročí své existence. Letos se rozhodli k výročí nestavět vor, ale zrekonstruovat kapličku svatého Jana Nepomuka, patrona všech plavců.
21

OBRAZEM: 115. výročí spolku "Vltavan"

Baráčníci z Boršova letos pozvali na dožínky 16 povozů s koňmi. Ty se sem sjeli z celých jižních Čech a vyšperkovali tak tradiční vesnickou slavnost.
30

OBRAZEM: Staročeské dožínky v Boršově

OBRAZEM: Mladošovice slaví 650 let i štěstí při bouřce

Mladošovice - Mladošovice slaví velké výročí, na které se sjíždí místní rodáci.

AKTUALIZUJEME / SLEDUJEME ON-LINE

Noční bouřka se prohnala jihem Čech, zastavila i vlaky

Jižní Čechy - Bouřka, která se prohnala zemí, neušetřila ani jižní Čechy.

Tehdy tam palci zamačkávali bubliny horkého asfaltu

Jaroslavice – Na místě, kde kdysi stála vesnice Jaroslavice, je nyní Hněvkovická přehrada. V sobotu se na loučce u přehrady setkají rodáci této zatopené vesnice a zavzpomínají na staré časy.

Povodně 2002: Poslední oběť zemřela tři týdny po velké vodě

Jižní Čechy – Povodňový vzpomínkový seriál dnes končíme příběhem Marty a Vlastimila Weberových.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení