VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Jihočeská univerzita

Zprávy, úspěchy i drobné perličky z vysoké školy v Českých Budějovicích

Univerzita chystá nový dopravní režim

České Budějovice - Velkou změnu chystá ve svém kampusu Jihočeská univerzita. Podle tiskové mluvčí univerzity Dagmar Dvořákové si plánované úpravy vynutil nárůst osobní dopravy v centrální části kampusu.

Ekologické zemědělství je pro ně nejen společným oborem, ale i koníčkem

České Budějovice - Výuka a výzkumné projekty, ale i láska k zemědělství spojuje otce a syna. Jan Moudrý se stejně jako jeho syn Jan zabývá ekologickým zemědělstvím. Jejich práce na Katedře agroekosystémů na Jihočeské univerzitě se jim stala i koníčkem.

Jihočeská univerzita udělila čestné tituly

České Budějovice - Jihočeská univerzita ocenila zásluhy a činnost dvou pedagogů. Literární kritik a historik Jaroslav Med (nar. 1932) a kanadský profesor Michel Sasseville (nar. 1957) obdrželi čestnou vědeckou hodnost doctor honoris causa (dr. h. c.) při středečním slavnostním setkání Vědecké rady Jihočeské univerzity v obřadní síni magistrátu. Slavnosti se zúčastnili i zástupci univerzit a vysokých škol z celé ČR.

V zahradě mohou odpočívat i bádat

České Budějovice - Písečná duna, rybníček, ale i hmyzí hotel nebo pomník ohryzku Járy Cimrmana, to vše lze najít na nové zahradě Přírodovědecké fakulty. Ta nyní láká nejen k odpočinku mezi přednáškami a semináři, ale i k výzkumu hmyzu či rostlin.

Chystá se zázemí pro další fakultu

České Budějovice - Více než miliarda korun z různých zdrojů putovala v uplynulých deseti letech do vylepšení zázemí studentů Jihočeské univerzity (JU). Na stavbu nových budov či modernizaci přístrojového vybavení co nevidět navážou další projekty.

Nová učebna připomíná rektorku Magdalenu Hrabánkovou

České Budějovice – Historicky první rektorce Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích Magdaleně Hrabánkové je věnovaná nově zrekonstruovaná učebna určená studentům Ekonomické fakulty. Na zdech jsou graficky zobrazena témata, kterými se profesorka zabývala a která pro fakultu zůstala stěžejní dodnes.

Lavičce Václava Havla opět chybí ozdoba

České Budějovice – Lavička Václava Havla, která stojí v kampusu Jihočeské univerzity, musela znovu čelit vandalům. Ti ji poničili ve středu 4. března v noci. Odcizili jednu ze čtyř skleněných ozdob, které jsou umístěny ve vrchní části opěradel.

OBRAZEM: Žijí aktivně do posledních chvil

České Budějovice, Prachatice - Pacienty na zahradě při práci, na procházce nebo při hudebním odpoledni, zkrátka aktivní do posledních chvil, představuje výstava velkoformátových fotografií z prostředí prachatického hospice. Expozici „Tam, kde naplňují dny životem" lze zhlédnout do 15. března na rektorátu Jihočeské univerzity
v Branišovské ulici v Českých Budějovicích.

Na univerzitě se společně učí prarodiče a jejich vnoučata

České Budějovice - Na stole pastelky, obrázky či hudební nástroje a v lavicích studenti, jaké by na vysoké škole asi málokdo očekával. Tak to vypadá jednou za měsíc na Teologické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Pořádají se zde totiž kurzy pro prarodiče a vnoučata. Společně se tak učí děti ve věku od šesti do dvanácti let se svými babičkami nebo dědečky.

U sítě vydrží hrát nonstop 2015 minut

České Budějovice - Volejbalový marathon O pohár rektora Jihočeské univerzity odstartoval ve čtvrtek v českobudějovické sportovní hale. Letos se koná již 4. ročník, který se bude hrát bez přerušení přesně 2015 minut.

Miss Jihočeské univerzity se stala dívka z Kazachstánu

České Budějovice – Je jí dvacet let, pochází z Kazachstánu, ale studuje v Českých Budějovicích. A od středečního večera je oficiálně nejhezčí dívkou na škole. Studentka Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity (JU) Nadezhda Fursova zvítězila ve třetím ročníku soutěže Miss JU.

Knihovnice měly v ruce každý ze 450 tisíc svazků

České Budějovice – Zdejší vstupní terminál se brzy otevře již po milionté. Akademická knihovna v kampusu Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích v lednu oslavila pět let od otevření, za tu dobu se stala neodmyslitelnou součástí vysokoškolského života v krajském městě. Její služby ale nemusí využívat jen studenti, vítaní jsou 
i další zájemci.

Docent vysvětloval postoje k islámu

České Budějovice – Martin Konvička, docent Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity (JU) a lídr protiislámské iniciativy Islám v ČR nechceme, na středečním zasedání etické komise JU vysvětloval své postoje k islámu. Pedagog, jenž v minulosti třeba tvrdil, že muslimové při výkladu koránu lžou, slíbil, že 
v souvislosti s islámem už nebude mluvit sprostě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies