VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Vánoční svátky

Kašna bude středem nové podoby adventu

České Budějovice - Po pěti letech se koncept oslav blížících se Vánoc v Českých Budějovicích změní.

Cizinci většinou slaví Vánoce po česku

Jižní Čechy - Svátky s českými tradicemi budou v našem kraji prožívat také cizinci. Ti, kteří zde našli nový domov, i ti, kteří jsou tu jen na pár měsíců.

V obchodech čekají mimořádný nával

České Budějovice - Zatěžkávací zkouškou prochází v těchto dnech prodavačky i zákazníci nejednoho českobudějovického supermarketu.

Staročeské trhy v Panské vyženou auta

České Budějovice – Už po jednadvacáté se tuto neděli Panská ulička a Piaristické náměstí promění ve staročeský jarmark. Koupit si tu zájemci budou moci nepřeberné množství tradičních lidových výrobků (od svícnů, keramiky, ozdob až po paličkované, háčkované a tkané výrobky).

Budějovické trhy hledají nová pravidla

České Budějovice - Co zachovat ze současných adventních trhů na českobudějovickém náměstí a jak je případně změnit? To je otázka, kterou řeší radnice jihočeské metropole. Mezi náměty, o kterých se debatuje, patří prodloužení programu na náměstí přes konec roku. Nová podoba trhů se řeší v souvislosti s tím, že nynějšímu provozovateli končí smlouva.

Advent vítejte na trhu, s bruslemi či u zvířat

Českobudějovicko – Nejen rozsvěcení vánočních stromů na náměstích či návsích slibuje nadcházející první adventní víkend. Užít si můžete i spoustu dalších akcí s přídechem blížících se Vánoc.

Budějovičtí dumají o podobě adventu

České Budějovice – Tradiční adventní městečko se stánky plnými nejrůznějšího zboží a dobrot už vyrůstá na náměstí Přemysla Otakara II. Po letech se sem letos na ledovou plochu vracejí bruslaři. Firmě, jež adventní trhy a program pro město zajišťuje, letos vyprší smlouva, a tak Budějovičtí budou hledat organizátora pro příští roky.

Koledy opět spojí Česko. Zpívejte také

Českobudějovicko – Nalaďte se na Vánoce a secvičte spolu se svými sousedy či známými koledy, které budou naráz zpívat lidé v celé republice.

OBRAZEM: Stánky a kluziště už jsou na náměstí

České Budějovice - Plné ruce práce mají v těchto dnech dělníci, kteří zajišťují stavbu stánků pro adventní trh na budějovickém náměstí. Šmoulí vesnice, jak obyvatelé o dřevěných budkách hovoří, musí být hotová nejpozději do pátku, kdy trhy oficiálně začínají. Kromě stánků už dostává konečnou podobu také ledová plocha, která se na českobudějovické náměstí vrací po šesti letech.

OBRAZEM: Šestnáct metrů Vánoc dorazilo do Budějovic

České Budějovice /VIDEO/ - Že se blíží Vánoce, dává v centru Budějovic od neděle tušit jedle douglaska. Na cestu z Nesměně se do jihočeské metropole vydala v neděli krátce před půl jedenáctou. Na náměstí Přemysla Otakara II. ji kolemjdoucí poprvé zahlédli o hodinu později.

Na náměstí se letos znovu vrátí bruslaři

České Budějovice - Pomyslný comeback zažívá venkovní kluziště na budějovickém náměstí. To tady fungovalo už před lety, pak jej ale vystřídaly stánky. Znovu bruslit pod hvězdami tak bude možné až letos.

Známé koledy znovu spojí Česko. Zazpívejte si spolu s námi také vy

Českobudějovicko - Nalaďte se na Vánoce a secvičte spolu se svými sousedy či známými koledy, které budou naráz zpívat lidé v celé republice.

Advent chystá svítící stromy i trhy

Českobudějovicko – Ve městech a obcích už finišuje předvánoční výzdoba a přípravy adventních akcí. 
V Českých Budějovicích se například lze těšit na oblíbený přílet anděla.

  • 1
  • 2

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení