VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

2.1.2017

Silničáře na celém území kraje zaměstnalo vydatné sněžení

Jižní Čechy - První pondělí letošního roku, kdy kraj zasypal sníh, přidělalo vrásky mnoha řidičům a práci silničářům. Správa a údržba silnic Jihočeského kraje vyhlásila pohotovost pro všechny své vozy.

29.12.2016

Závěr roku roztrhl táborskou ČSSD na dva kusy

Tábor - Letošní rok byl třaskavým nejen ve světě, ale i pro táborskou politickou scénu.

27.12.2016

Záchranáři o svátcích léčili i zažívací obtíže, vyjeli k 673 událostem

Jižní Čechy - Klidné svátky neprožili jihočeští záchranáři. Od Štědrého dne do pondělní půlnoci vyjeli k 673 událostem. Rušno bylo ve všech výjezdových základnách v kraji.

27.12.2016

Pohádkový trojboj vyhrála Zlatovláska. Ale s důtkou za jazyk

Bezradný rytíř, zmatený nos a ulítlá Zlatovláska. To byl letošní pohádkový trojboj, který Česká televize nabídla divákům ve své premiérové sváteční aréně.

27.12.2016

Štědrodenní rekordy v Budějovicích: plus 14 i minus 21 stupňů

Jižní Čechy – Štědré dny v letech končících šestkou byly v Českých Budějovicích více než z 50 procent s celodenním mrazem a téměř v 80 procentech aspoň část dne mrzlo. Převažovala ale velká oblačnost, zataženo až skoro zataženo, jen ve 20 % bylo aspoň polojasno.

27.12.2016

Čekejme teplo, ale pozor na vítr

Jižní Čechy – Do střední Evropy bude proudit chladný a vlhký vzduch od severozápadu. V úterý čekejme oblačno až zataženo, postupně se na většině území objeví občasný déšť, v polohách nad 600 m mohou přijít srážky smíšené nebo sněhové.

25.12.2016

Tradice ponocného se ve Skalách ujala

Skály – Obchůzku ponocného obnovili ve Skalách loni a jak se zdá, mohla by se stát znovu tradicí.

25.12.2016

Cizinci většinou slaví Vánoce po česku

Jižní Čechy - Svátky s českými tradicemi budou v našem kraji prožívat také cizinci. Ti, kteří zde našli nový domov, i ti, kteří jsou tu jen na pár měsíců.

AKTUALIZOVÁNO
23.12.2016

Českou obětí teroru v Berlíně je Jihočeška Naďa

Plzeň, Berlín - Jednou z 12 obětí pondělního atentátu na vánoční trh v centru Berlína je i česká občanka, Jihočeška Naďa Čižmárová. Do Berlína se odstěhovala před dvěma lety za prací.

22.12.2016

VIDEO: Otužilci si vylovili kapra z kádě vlastnoručně

"Vykoupat se s vánočními kapry mě napadlo už před 3 roky. Nejdřív jsem chtěl jen já, pak se přidal jeden kamarád. Na chvilku jsme na to pozapomněli. A letos jsme si řekli, buď to uděláme teď nebo už nikdy. Pak už budu na takové legrace starý," říká s úsměvem Ivan Bárta, po koupeli v kádi s kapry v Suchém Vrbném. Smysl pro humor je charakteristika, která otužilce dobře vystihuje. Nejspíš to bude tím, že otužování je prý zdravé pro tělo, ale hlavně pro psychiku.

21.12.2016

Slunce se vrací a dny se začínají prodlužovat

Jižní Čechy - Naši předkové, Keltové, Germáni, Římané a další oslavovali zimní slunovrat, který připadá na dnešek, jako svátek návratu Slunce, nositele života, Slunce, které dává světlo a teplo.

20.12.2016

Anděl Páně 2 láme rekordy v kinech

Jižní Čechy - Další dobrodružství čerta Uriáše a anděla Petronela zhlédlo jen v okresních městech 28 tisíc Jihočechů.

14.12.2016

OBRAZEM: Andělé prodali obrazy za 800 tisíc

Andělská aukce obrazů z dílny dětí z Arpidy přilákala do Kulturního domu Metropol milovníky umění. Ti měli z nákupu obrazů o to větší radost, že jimi právě na Arpidu přispěli celkovou částkou 772 600 korun. Obraz Já a vesnice, inspirovaný světoznámým umělcem Marcem Chagallem, měl vyvolávací cenu 4 tisíce korun a způsobil bitku mezi dražiteli. Municí soupeřů byly naštěstí jen peníze. Nikdo nečekal, že vítěz dražby zaplatí za obraz závratných 105 tisících korun. Patronem obrazu Motorkářský souboj, který na fotce vpravo drží hlavní organizátorka dobročinné aukce Barbora Povišerová, byl Českobudějovický deník.

AKTUALIZOVÁNO
13.12.2016

Vodňanští studenti cvičně odvrátili teroristický útok na školu

Vodňany - Nebezpečí útoku nelze zcela odvrátit, jde se ale na něj lépe připravit. Vodňanští středoškoláci cvičili pod dohledem instruktorů co dělat, kdyby je napadl terorista. Uteč, schovej se, bojuj! Jednoduché, ale účinné pravidlo pro případ střetu s ozbrojeným útočníkem či teroristy. Vodňanská Střední škola veřejnoprávní Trivis sama pozvala střelce, aby studenti zažili útoknanečisto, vyzkoušeli si reakce a dozvěděli se, jak se účinně bránit případnému napadení.

13.12.2016

Nekomplikovanému průjezdu po dálnici D3 brání jen motocentrum

Tábor - Jako dárek k letním prázdninám dostali řidiči a obyvatelé na trase jihočeské dálnice v roce 2013 další kus úseku D3. Měřil 27 kilometrů, a přes okres tak vytvořil již čtyřicetikilometrovou magistrálu, která se zastavila ve Veselí nad Lužnicí. Tady již běží další stavba, jež dálnici dovede do jihočeské metropole.

12.12.2016

Vybrané události, které tento týden čekají Jihočechy

Jižní Čechy - Přinášíme přehled vybraných událostí, které tento týden čekají Jihočechy.

12.12.2016

Jižní expresy rychle spojují Prahu s Lincem

Jižní Čechy – V neděli začal na železnici platit nový jízdní řád pro rok 2017. Největší novinkou je zařazení expresních spojů na páteřní trati Praha – Tábor – České Budějovice, které ve čtyřech případech pojedou až do rakouského Lince. 

10.12.2016

OBRAZEM: Krampus show v Kaplici byla opět velkolepá

Kaplice - Úžasná atmosféra vládla při fenomenální show, kterou v sobotu večer předvedly v centru města stovky krampusů, alpských démonických bytostí. 

8.12.2016

Ve Dvorci si vyzkoušíte práci kováře, do Tábora vyrazte za surikatami

Jižní Čechy – Hroch Buborek nebo pár jednoho z nejvzácnějších druhů zvířat na světě – jihoafrických lvů. To jsou podle Viktora Ambrože, ředitele ZOO Dvorec, největší novinky letošního roku.

7.12.2016

Devatero originálních adventních trhů

S blížícími se Vánocemi zaplavují náměstí evropských měst stánky s rozmanitými vánočními dárky, dekoracemi i místními specialitami. Ne všechny adventní trhy ale nabízejí tu samou atmosféru. Vánoční atmosféra se dá zažít i za polárním kruhem, pod zemí či na vodě, zjistil hotelový vyhledávač trivago.cz.

6.12.2016

Odstřelená katedrála a další zločiny rudého ateismu

Měl to být nejviditelnější triumf komunistického ateismu nad náboženstvím. Přesně před 85 lety – 2. prosince 1931 – zbořil Stalinův sovětský režim pravoslavnou katedrálu Krista Spasitele v Moskvě.

2.12.2016

Před 70 lety začal proces s prominenty Slovenského štátu

Pro umírněného ľuďáka, kněze a prezidenta Jozefa Tisa provaz, ale pro radikálního ministra vnitra Alexandera Macha pouhé vězení. Verdikt soudu s předáky Slovenského štátu, který byl zahájen 2. prosince 1946, byl ovlivněn mocenskými zájmy nastupujících komunistů.

29.11.2016

Noc na svatého Ondřeje má čarovnou moc

Jižní Čechy - Svatý Ondřej, který má svátek 30. listopadu, je v lidové tradici považován za patrona nevěst. V předvečer se proto vdavekchtivé dívky různými způsoby pokoušely poznat svého vyvoleného.

25.11.2016

Komentář: Katolické účty a falešní proroci

Katolická církev uspořádala tiskovou konferenci. Nic zvláštního, řeklo by se. Tiskovka ale byla věnována hospodaření tohoto dva tisíce let starého „nadnárodního koncernu", tedy speciálně jeho české „dceřinné společnosti". Bylo to poprvé v historii, kdy muži s kolárkem u krku nechali veřejnost poměrně detailně nahlédnout do ekonomické situace společenství, v jehož čele stojí.

24.11.2016

Útočníka s nožem zastavil až policista

Vodňany - Smrtí útočníka skončil ve čtvrtek spor ve Vodňanech. Mluvčí jihočeské policie Lenka Krausová uvedla, že v půl čtvrté odpoledne vyjížděli policisté k muži, který své okolí ohrožoval nožem. 

23.11.2016

Zbavit se deprese je těžké, zázračná pilulka neexistuje.

České Budějovice /ROZHOVOR/ - Depresivních lidí přibývá. Touto psychickou nemocí trpí každý desátý Čech. Není dobré silný dlouhodobý smutek podceňovat, i když ho v některých případech můžeme překonat sami s pomocí rodiny či přátel. Nebezpečí, že může deprese skončit sebevraždou, je reálné.

23.11.2016

Miloš Zeman, státník, kterého Západ ignoruje. Lépe si vede slovenský Kiska

Prezident Miloš Zeman se zatím nejeví jako úspěšný vývozní artikl České republiky. Dokáže se ve větší míře uplatnit jen na postkomunistickém Balkáně a na méně náročných asijských trzích, ty vyspělé západní o toto „české zboží" projevují minimální zájem. I to lze dovodit z kompletní soupisky nejvýznamnějších zahraničních cest současné hlavy českého státu. V neformálním souboji se slovenským prezidentem Andrejem Kiskou Zeman nyní jasně prohrává.

21.11.2016

Před 100 lety zemřel císař a král František Josef I.

Vládl předlouhých 68 let, takže jej generace našich předků považovaly málem za nesmrtelného a neuměly si nikoho jiného na trůnu ani představit. Proto když František Josef I. před sto lety – 21. listopadu 1916 – zemřel, byl to začátek konce habsburské monarchie. Uprostřed vřavy 1. světové války zmizel poslední svorník, který držel starobylou říši pohromadě.

19.11.2016

Zájem o půjčovny kol Českých drah v regionu byl letos rekordní

Jižní Čechy - Letošní už čtrnáctá sezona zaznamenala další „nej". České dráhy evidují na jihu Čech 2635 výpůjček, což je o 952 více než v roce 2015. Deník o tom informovala Radka Pistoriusová, tisková mluvčí ČD.

19.11.2016

Vzdělávací systém již nevyhovuje

České Budějovice - Hejtmani, starostové a další čelní představitelé ze všech zemí EU dva dny diskutovali v krajském městě o budoucnosti vzdělávání.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies