VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

9.2.2017

Sousedi měli jesetera za žraloka

Linec - V sobotu a v neděli bude na výstavišti ve Welsu posedmé rybářský festival. Organizátoři očekávají opět na 15 000 návštěvníků.

7.2.2017

Další rekordní sněhulák u sousedů

Pasov – Krátké trvání měl německý rekord ve výši sněhuláků bavorské obce Sonnen v Bavorském lese – lidé od štamtyše Woidstibal tam s obrem o 14,51 metru překonali 12,65 metru vysokého „Jakuba" z Bischofgrünu (náš list informoval). Nyní ohlásili Sasové z Carlsfeldu, že rekord Bavorů zlepšili o metr na 15,5 m, píše PNP.

AKTUALIZUJEME
7.2.2017

Reportér Deníku na místě: Je to masakr

Blatná /ANKETA/ - K vybíjení dochází na třech místech, pracuje na něm devadesát lidí. Na místě jsou hasiči, veterinární správa, policie a dokonce i armáda. Zlikvidováno bude dvacet tisíc kachen a šedesát tisíc vajec.

6.2.2017

Události, které v týdnu čekají Jihočechy

Jižní Čechy - Přinášíme přehled událostí, které tento týden čekají Jihočechy.

6.2.2017

Volavka ve Zlaté stoce měla ptačí chřipku

Třeboň – O víkendu byla potvrzena ptačí chřipka u mrtvé volavky v Třeboni. Vyplývá to z informací Státní veterinární zprávy. 

6.2.2017

Hasič ve zbroji běžel sto kilometrů

Linec – Andreas Michalitz z Vídeňského Nového Města v sobotu uběhl 101 kilometr v kompletní hasičské výzbroji za 15:10 hodiny.

5.2.2017

Horní Planá chystá stavbu nové rozhledny

Horní Planá - Na dobrovodském vrchu vyroste konstrukce s vyhlídkovou plošinou.

4.2.2017

Čápi v Bavorsku prý nezmrznou

Pasov - V Bavorsku přezimující čápi bílí nemají ani s mrazem žádné problémy.

4.2.2017

Školy nacvičují reakci na případný útok střelce

České Budějovice - Ve stresu je těžké i zastrčit klíč do klíčové dírky. To si na vlastní kůži vyzkoušeli učitelé osmi jihočeských škol, které se zapojily do pilotního projektu "Ozbrojený útočník". Jihočeský kraj ve spolupráci s policií a záchrannou službou provedl v osmi jihočeských školách bezpečnostní audit budov a zaměstnanci školy dostali jak teoretickou, tak praktickou průpravu o tom, jak by se měli chovat při případné krizové situaci. Manažerka prevence kriminality Jihočeského kraje Veronika Švehlová Bullová představila ve čtvrtek 2. února projekt, který trval po celý rok 2016.    

3.2.2017

Sousedé zachránili 22 tun rajčat

Linec - Slovenský řidič kamionu vezl do zimního skladu velkoobchodníka v Sierningu 22 tun čerstvých rajčat z Maroka, ale spletl se a zamířil do Gresslhofu v Schiedlbergu.

3.2.2017

Rozhodnost a spolupráci trénovali studenti a učitelé pro případ útoku

České Budějovice - Cílem cvičení "Bezpečnější škola" bylo připravit studenty a učitele českobudějovické Střední školy informatiky a právních studií na to na případné nebezpečí

2.2.2017

New York tleskal sousedům

Linec – Ovacemi ve stoje odměnilo 2800 posluchačů v Carnegie Hall v New Yorku linecký Brucknerův orchestr v úterý po premiéře 11. symfonie Philipa Glasse – uvedené za přítomnosti autora a k jeho osmdesátinám.

2.2.2017

Sněhový servis: Lipno, Hochficht nebo Zadov hlasí skvělé podmínky

Jižní Čechy - Lyžařské areály hlásí před víkendem výborné podmínky. Dobré zprávy mají pro příznivce zimních sportů i správci bruslařské dráhy na Lipně. Ledová magistrála Frymburk – Lipno je v provozu a zejména dopoledne je bruslení příjemné. Bruslí se také u Horní Plané. Běžecké stopy na Frymburských loukách i okolo Kramolína jsou stále v provozu, ale je potřeba počítat se zhoršenými úseky s vystupující trávou a krtinami.

1.2.2017

Starosta musí na vojnu

Linec - Severin Mayr byl v roce 2015 zvolen starostou Eferdingu – ve věku 22 let, jako nejmladší v Horních Rakousích. Teď bude muset 4. dubna narukovat k šestiměsíční základní vojenské službě, píší OÖN.

31.1.2017

Také u sousedů to klouže

Linec, Pasov – Pro namrzající déšť v Horních Rakousích a v Bavorsku mimo jiné odpadla výuka.

31.1.2017

Jihočeské vozovky jsou sjízdné jen se zvýšenou opatrností

Jižní Čechy - Všechny vozovky v Jihočeském kraji jsou sjízdné pouze se zvýšenou opatrností. Na Strakonicku a Prachaticku může dopravu komplikovat mrznoucí déšť, na Jindřichohradecku zase sněhové přeháňky. Vyplývá to z aktuálních informací dispečinku správy a údržby silnic Jihočeského kraje.

30.1.2017

České dříví nedovezl

Pasov - Na B 11 mezi Rotwaldem a Theresienthalem u Zwieselu sjel v pondělí ráno náklaďák s českou poznávací značkou, plně naložený dřívím, ze silnice a převrátil se.

29.1.2017

Kanci útočili u sousedů

Pasov - V Berlíně se v sobotu ve 14 hodin objevila skupina divočáků na náměstí v městské části Reinickendorf. Jeden kanec se oddělil a zranil ženu na stehně a dva muže. Aby nenapadl další lidi, policie ho v parku zastřelila.

29.1.2017

Lázeňskou pohodu letecký provoz nekazí

Třeboň – Letecká doprava nad lázeňským městem zaměstnala nejen tamní zastupitele, ale následně také hned několik dalších úřadů. Důvodem byl dotaz občana.

28.1.2017

Tři tisíce výstupů! Kleť je prostě magická

Křemže - Do bezmála jedenácti stovek metrů nadmořské výšky se tyčící vrchol Blanského lesa – hora Kleť – je pro jihočeské patrioty symbolický.

28.1.2017

Bavorské husy „vypnuly" proud

Pasov - U Heitzingu v okrese Rottal-Inn naletělo patnáct divokých husí do vedení vysokého napětí a postaralo se o výpadek elektřiny ve velké části města Ering.

28.1.2017

Krýzovy jesličky se po půl století opravují

Jindřichův Hradec - Unikátní betlém, který vznikal více než šedesát let a který je zapsaný v Guinnessově knize rekordů jako největší mechanické jesličky na světě, prochází velmi rozsáhlou rekonstrukcí.

27.1.2017

V nejlepší soutěžní paštice byl zázvor, skořice a smažená cibule

Slabčice - Přinášíme ohlédnutí za festivalem tradiční venkovské zabijačkové speciality, který uspořádali ve Slabčicích.

27.1.2017

Azylanti si dělají řidičáky

Pasov - Snem Mohamada Alibrahima (27) bylo již za jeho života v Sýrii stát se kurýrem. Teď při pobytu v Bad Griesbachu svou touhu uskutečňuje – měsíc navštěvuje v Pasově autoškolu s doplňkovými předměty, které jsou předpokladem pro toto zaměstnání.

27.1.2017

Jedinečné Muzeum milevských maškar otevře za měsíc

Milevsko - Součástí expozice bude i kinosál. Tady návštěvníci uvidí autentický záznam maškar z roku 1935.

26.1.2017

Unie nechce nosály

Linec – Nosáli patří k oblíbeným zvířatům zoologické zahrady v Linci, ale bohužel to už dlouho nepotrvá, píše deník Volksblatt. Představují prý totiž nebezpečí pro domácí zvěř.

26.1.2017

Ptačí chřipka se přenesla i do jihočeského komerčního chovu

Blatná - Veterináři potvrdili první ohnisko ptačí chřipky v českém komerčním chovu. Je na farmě v Řitovízi u Blatné na Strakonicku. Chov 6500 kachen se bude vybíjet ve čtvrtek. Veterináři zatím zjišťují, jak se mohla choroba do uzavřeného chovu dostat. Sdělil to mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Pejchal. Jde o desáté ohnisko v ČR, čtvrté v Jihočeském kraji.

25.1.2017

„Sloni“ v Bavorském lese nezmrznou

Pasov - 61. „setkání slonů", zimní sraz vyznavačů silných motorek, začne v Lohu u Solly v okrese Feyung-Grafenau oficiálně až v pátek, ale první zvlášť otužilí účastníci už jsou na místě od víkendu.

25.1.2017

Na přiznání daně z nemovitosti zbývá jen pár dní. Jak na to?

Jižní Čechy - Týká se vás přiznání daně z nemovitosti? Kolik na ně máte času? A kdy vyměřenou daň zaplatit? I tyto otázky vám ve svém příspěvku zodpoví Ing. Miroslav Bursa z Oddělení majetkových daní Finančního úřadu pro Jihočeský kraj.

25.1.2017

Za nedostavěný úsek dálnice už řidiči platí

Veselí nad Lužnicí - Nově budovaný úsek D3 z Veselí nad Lužnicí do Bošilce ještě není oficiálně ani otevřený, ale řidiči již za něj musí platit.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies