VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

16.4.2017

Sklářům u sousedů zbývá jen modlitba?

Pasov – V roce 1999 šla manufaktura křišťálového skla v osadě Theresienthal ve Zwieselu do konkurzu. Tři roky stála, než ji znovu otevřela nadace BMW a pak ji koupil bývalý bankéř, rodák ze Zweiselu Max von Schnurbein.

15.4.2017

Na velikonoční svíčce pracuje soused pět týdnů

Pasov – O Velké noci na neděli se v kostele sv. Petra a Pavla ve Waldkirchenu, v dómu Bavorského lesa, jak mu říkají, opět rozhoří „mistrovská" svíčka, které Franz Ilg (81) tvoří už 39 let. Na každé pracuje i pět týdnů, píše PNP.

14.4.2017

Soused má v zahradě 1100 plastikových vajíček

Pasov – Žluté, modré, červené a fialové – mnoha barvami září o Velikonocích zahrada 82letého důchodce Waltera Aumüllera v Mnichově.

13.4.2017

Václav Klaus přijel do Strakonic podpořit zelenou Šumavu

Strakonice - Do strakonického pivovaru Dudák zavítal na Zelený čtvrtek jako host na pozvání svého syna Václava Klause ml. bývalý prezident České republiky.

13.4.2017

Zelený čtvrtek a Velký pátek lehce zmoknou

Jižní Čechy - Předpověď studených Velikonoc se naplňuje.

12.4.2017

U sousedů opět bořili ilegální stany

Linec - Něstská dohlížecí služba a policie odhalily čtyři ilegální tábory s celkem sedmnácti stany na území města.

11.4.2017

Sousedi chtějí na ulicích pohodlně sedět

Linec - „Kdo chce v Linci posedět bez nucení ke konzumu, moc příležitostí kromě hrstky parkových laviček nemá," píší OÖN.

10.4.2017

Sklo spojující sousedy a narozeniny papeže

Pasov - „Bavorsko, Čechy a sklo, to je téměř nerozbitné spojení dvou zemí a ušlechtiletého materiálu," píše PNP k zadání letošní Dannerovy soutěže žáků odborné sklářské školy ve Zwieselu s tématem Sousedství – život v kulturním regionu Bavorsko-Čechy s podtitulkem „V minulosti, v současnosti a v budoucnosti". V pátek byli vyhlášeni její laureáti.

9.4.2017

Rakouské sestry si rozumí očima

Linec - V sobotu vysílaly hlavní veřejnoprávní televizní stanice Německa a Rakouska pořad k 75. narozeninám proslulého moderátora Franka Elstnera, rodáka z Lince, mimo jiné autora a prvního konferenciéra soutěže Vsaď, že.

8.4.2017

Zprávy jdou u sousedů z kliky na kliku

Pasov - Waldenreut u Perlesreutu za pár dnů znovu začne obcházet „Hogn", vzkazy, jimiž se občané vyrozumívají o obecních termínech.

8.4.2017

Stříbrné mince z Kučeře vydají další svědectví

Písecko – Nálezy historických mincí v tak velkém množství, jako se stalo v tomto týdnu v Kučeři, nebývají tak časté.

8.4.2017

Velikonoce na jihu: ostře střežené hřbitovy, parkoviště i silnice

Jižní Čechy - Oslavy Velikonoc bývají mnohdy bouřlivé: opilí koledníci, případně i řidiči, aktivní zloději. 

7.4.2017

Nezvěstnou studentku našli utonulou

Pasov - Dvacetiletou studentku Malinu Klaarovou z Řezna, která byla od 19. března nezvěstná poté, kdy odešla z večírku, a policie po ní pátrala i s vrtulníkem a psy cvičenými na hledání utonulých (Deník informoval), našli v pátek kolem 8.10 hodiny v Donaustaufu v Horní Falci, píše PNP.

7.4.2017

Nález pokladu může poodhalit historii obce

Kučeř – Ani na okamžik nezaváhali. Jakmile celá rodina vysbírala rozsypané mince z hlíny a kamení, aby se neponičily, zavolali nejprve starostu Bohuslava Bartůňka a pak hned telefonovali do Prácheňského muzea v Písku.

6.4.2017

Žáci diskutovali v Bruselu o budoucnosti

Linec – Výbor pro hospodářství a sociální věci Evropského parlamentu zorganizoval dvoudenní „plenární zasedání mládeže", žáků 33 škol jak z EU, tak z kandidátů vstupu.

6.4.2017

"Jel jsem maximálně čtyřicet," vypověděl řidič skútru

Písek - Tragickou nehodu z orlické přehrady, při níž loni v létě zemřela osmnáctiletá dívka, začal dnes řešit písecký okresní soud.

6.4.2017

ČSSD mlží. Tak si koalici nepředstavuji

Jižní Čechy – Další rána pro koalici, která vládne Jihočeskému kraji. Tak poslankyně a krajská předsedkyně hnutí ANO Radka Maxová označila nahrávky zveřejněné Deníkem, z nichž vyšlo najevo, že se lidé kolem hejtmana Jiřího Zimoly (ČSSD) přes peníze z rozpočtu kraje snaží ovlivňovat média.

EXKLUZIVNĚ / AKTUALIZOVÁNO
6.4.2017

Na pozemku v Kučeři se našel stříbrný poklad

Písecko – Poklad velké historické ceny se po zhruba pěti stech letech dostal na světlo na soukromém pozemku Dagmar Němcové v Kučeři na Písecku.

6.4.2017

Nafta na jihu Čech nepatrně zlevnila, Natural 95 mírně zdražil

České Budějovice - Ceny pohonných hmot se v Jihočeském kraji měnily za poslední týden odlišně. Zatímco ceny benzinu nepatrně stouply, nafta ve většině okresech mírně zlevnila. Natural 95 momentálně stojí v regionu v průměru 30,51 Kč a nafta 29,82 Kč. Vyplývá to z aktuálních informací společnosti CCS.

VÍME PRVNÍ
5.4.2017

Žádná stávka na jihu Čech nebude

Jižní Čechy -  Ředitel společnosti ČSAD STRANS a.s. Vladimír Warisch exkluzivně pro Deník poskytl informaci, že čtvrteční stávka řidičů autobusové přepravy nebude. "Právě jsem se dozvěděl, že kraj slíbené peníze na dopravní obslužnost, tím pádem i platy řidičů poskytne," řekl Vladimír Warisch. "Všichni si oddychneme, odpadne řešení dalších problémů," řekl s úlevou ředitel Warisch.

5.4.2017

Co když začne hořet Šumava?!

Linec – V trojzemí Bavorsko, Mühlviertel a jižní Čechy bude 30. června až 2. července přeshraniční cvičení zásahových složek pro případ katastrofálního velkoplošného požáru šumavského lesa, píší OÖN. Nese název „Austrian Bavarian Czech Forest Fire Drill".

4.4.2017

Poslanci přehlasovali prezidentské veto

Praha - Poslanci v úterý 4. dubna a už napotřetí odhlasovali novelu zákona o ochraně přírody a krajiny, která mění pravidla národních parků. 

4.4.2017

Pendlující česko-bavorská manažerka

Pasov – Simona Fink je z Plzně, kde také maturovala, ale brzy nato, v roce 1994, se stěhovala do Bavorska, taky kvůli lásce, píše pasovský deník PNP.

4.4.2017

Stanislav Mrvka: Hradec se může rozvíjet i beze mě

Jindřichův Hradec/ROZHOVOR/ – Ze starosty poslancem? Podle pondělního jednání jihočeských sociálních demokratů by se do čela kandidátky do sněmovních voleb měl postavit hradecký starosta Stanislav Mrvka. Sám ale tvrdí, že zatím nechce nic předpovídat.

4.4.2017

Možnosti napojení obcí na D4 se prověřují

Písecko – Lidé z Mirotic a okolí chtějí, aby bylo obnovené spojení mezi Radobytcemi a Cerhonicemi.

3.4.2017

Věřící od sousedů podporují indické děti

Linec – Alcantara Gracias ze západoindické Goyi vystudoval teologii a filozofii v Bombaji. Už v počátečních teologických pracích se podle lineckého deníku OÖN odvrátil od učení církve a vyslovil se pro užívání pilulek proti početí.

2.4.2017

Sjeli si na prknech ze sudů

ODVÁŽLIVCI. Na Krippensteinu v Solné komoře zakončili v sobotu provoz lanovky sjezdem na prkýnkách ze sudů a s pomocí jedné hole. Sešlo se 66 odvážlivců, mezi nimi i několik dovolenkářů z Česka. V cíli si mnozí troufli i na salto, jak patrno ze snímku.

2.4.2017

Budoucí lékaři se spolu utkali v soutěži Medik roku

Tábor – Od sobotního rána se v táborské nemocnici snažilo své budoucí kolegy trumfnout v lékařských dovednostech celkem 95 mediků rozdělených do 19 týmů. Zastoupení zde měly všechny české fakulty včetně dvou slovenských.

1.4.2017

České dráhy rozšiřují počet půjčoven kol

Jižní Čechy – Kola je možné si vypůjčit od 1. dubna do 31. října. K pěti celoročně otevřeným v Třeboni, na zastávce Třeboň lázně, Jindřichově Hradci, Veselí nad Lužnicí a v Táboře přibude šest půjčoven: v Horní Plané, Volarech, Písku, Strakonicích, Českém Krumlově a Lipně nad Vltavou. K dispozici jsou také elektrokola a koloběžky. Deník o tom informovala mluvčí ČD Radka Pistoriusová.

31.3.2017

Dragouni korunních zemí na procházce

Linec - Více než 350 účastníků v historických uniformách je očekáváno 1. dubna k jarní parádě dragounského regimentu No. 7 v Linci.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies