VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

18.2.2017

Řezník u sousedů pracuje pro vegetariány

Linec – Mohl zůstat uznávaným řezníkem z Mühlviertlu a docela prosperovat, ale Hermann Neuburger z Ulrichsbergu chtěl víc, píší OÖN.

17.2.2017

Mezi maškarami nemá chybět bába s nůší a medvědář

Jindřichohradecko – Jak se vlastně určuje termín masopustu? A které tradice se k tomuto období vážou? Odpovídá Alexandra Zvonařová, etnografka Muzea Jindřichohradecka.  

16.2.2017

Musheři míří k české hranici

Linec – Po třech letech se vrací do Haidmühle mezinárodní závody musherů. Jejich závody začnou v sobotu a v neděli v 10 hodin.

16.2.2017

OBRAZEM: Přemožitelé kanálu La Manche

PODPORA. Filip Pytel, jeden z nejmladších přemožitelů kanálu La Manche přišel podpořit seniory, kteří už tradičně spojují v únoru své síly, aby pověstných 36 km přeplavali společnými silami. „Letos už chceme vyhrát soutěž měst. Pomoci může každý českobudějovický senior starší šedesáti let, který se v únoru vypraví na plavecký stadion. U pokladny se k akci plavání přes La Manche přihlásí, zaplatí dotované vstupné 10 Kč a plavčíkovi u bazénu pak nahlásí jméno a vzdálenost, kterou uplaval," vysvětlila organizátorka akce Alena Fuková.

16.2.2017

Epidemie chřipky zatím jen pozvolna slábne

Jižní Čechy - Za letošním vrcholem by již mohla být chřipková epidemie na jihu Čech.

15.2.2017

Spor o Schieleho obrazy trvá

Linec - Poté, kdy rakouský Nejvyšší soud v červenci rozhodl, že město Linec musí zaplatit dědicům malířky Olgy Jägerové 8,24 milionu eur náhrady škody za zapůjčené a ztracené obrazy Egona Schieleho a Gustava Klimta (Deník opakovaně informoval), a poté, kdy Zemský soud v Linci odmítl žalobu města na promlčení a obnovu procesu, nyní odmítl návrh na obnovu řízení Vrchní zemský soud. Právník Bruno Binder navrhuje Linci, aby se odvolalo k Nejvyššímu soudu, píší OÖN.

15.2.2017

Větší jihočeská města přijímají další strážníky

Jižní Čechy – S výjimkou Prachatic, které mají plný stav zaměstnanců městské policie, hledají v ostatních šesti okresních městech posily. V Jindřichově Hradci přijmou do svých řad dva strážníky.

15.2.2017

Z domácího násilí je těžká cesta ven. Týrané ze strachu brání svého agresora

České Budějovice /ROZHOVOR/ - Obětí domácího násilí je každá druhá žena a každý dvaadvacátý muž. Průzkumy uvádí, že 44% Jihočechů má s domácím násilím zkušenost. 

14.2.2017

Zabrzdil auto bezvládného řidiče

Pasov – Scéna jako z filmu se odehrála v pondělí večer na dálnici A9 u Mnichova, píše PNP. „Krkolomným manévrem zastavil řidič auto, za jehož volantem seděl zjevně bezvládný muž."

14.2.2017

"Stavět nový hospic na jihu Čech není potřeba," říká Robert Huneš

Prachatice - Hospic sv. Jana N. Neumanna v Prachaticích plně stačí pro potřeby takových lůžek v Jihočeském kraji. Říká to Robert Huneš, prezident Asociace poskytovatelů hospicové paliativní péče a ředitel prachatického hospicu.

13.2.2017

Superkozel od sousedů

Linec – Deník Volksblatt informoval o aktuálním zápisu do Guinnesssovy knihy rekordů.

13.2.2017

Vybrané události, které tento týden čekají Jihočechy

Jižní Čechy – Nový týden otevře jednání táborských radních, kteří budou mít na stole studii rekonstrukce na stadionu Míru, pro niž připraví podmínky výběrového řízení na zhotovitelskou firmu. 

12.2.2017

OBRAZEM: Jihočeská univerzita plesala ve francouzském stylu

ELEGANCE. Překrásné róby dam a noblesní pánové. Tak přispěla Jihočeská univerzita k letošní plesové sezoně. Bývalé studentky francouzštiny (zleva) Martina Krčková, Martina Provázková, Zora Švarcová a Lucie Kramolišová nemohly na plese své alma mater, jehož heslem bylo letos „Sladká Francie", chybět. Pro Deník zapózovaly uvnitř Eifellovky z balónků.

12.2.2017

Lupiče z Lince hledají i u nás

Linec - „Po sériovém lupiči, který ve středu přepadl Raiffeisenbanku v Linci-Keferfeldu, není přes perfektní fotografii z bezpečnostní kamery jakákoliv stopa," uvedl Volksblatt.

10.2.2017

Stěhováci lineckých muzikantů

Linec - Carnegie Hall v New Yorku, Stanford University v Kalifornii nebo Harris Theater v Chicagu, to je několik nejproslulejších amerických koncertních sálů, kde nyní účinkuje linecký Brucknerův orchestr (Deník informoval).

10.2.2017

Hornorakouský hejtman Pühringer ohlásí odchod

Linec – Po 43 letech v politice oznámí hornorakouský hejtman Josef Pühringer (ÖVP) dnes v 16 hodin své odstoupení z funkce ke dni 6. dubna.

9.2.2017

Spisovatel Viktor Faktor zemřel. V Indii ho zradilo srdce

Záluží - Viktor Faktor odcestoval do Indie, domů už se nevrátil. 

9.2.2017

Sousedi měli jesetera za žraloka

Linec - V sobotu a v neděli bude na výstavišti ve Welsu posedmé rybářský festival. Organizátoři očekávají opět na 15 000 návštěvníků.

7.2.2017

Další rekordní sněhulák u sousedů

Pasov – Krátké trvání měl německý rekord ve výši sněhuláků bavorské obce Sonnen v Bavorském lese – lidé od štamtyše Woidstibal tam s obrem o 14,51 metru překonali 12,65 metru vysokého „Jakuba" z Bischofgrünu (náš list informoval). Nyní ohlásili Sasové z Carlsfeldu, že rekord Bavorů zlepšili o metr na 15,5 m, píše PNP.

AKTUALIZUJEME
7.2.2017

Reportér Deníku na místě: Je to masakr

Blatná /ANKETA/ - K vybíjení dochází na třech místech, pracuje na něm devadesát lidí. Na místě jsou hasiči, veterinární správa, policie a dokonce i armáda. Zlikvidováno bude dvacet tisíc kachen a šedesát tisíc vajec.

6.2.2017

Události, které v týdnu čekají Jihočechy

Jižní Čechy - Přinášíme přehled událostí, které tento týden čekají Jihočechy.

6.2.2017

Volavka ve Zlaté stoce měla ptačí chřipku

Třeboň – O víkendu byla potvrzena ptačí chřipka u mrtvé volavky v Třeboni. Vyplývá to z informací Státní veterinární zprávy. 

6.2.2017

Hasič ve zbroji běžel sto kilometrů

Linec – Andreas Michalitz z Vídeňského Nového Města v sobotu uběhl 101 kilometr v kompletní hasičské výzbroji za 15:10 hodiny.

5.2.2017

Horní Planá chystá stavbu nové rozhledny

Horní Planá - Na dobrovodském vrchu vyroste konstrukce s vyhlídkovou plošinou.

4.2.2017

Čápi v Bavorsku prý nezmrznou

Pasov - V Bavorsku přezimující čápi bílí nemají ani s mrazem žádné problémy.

4.2.2017

Školy nacvičují reakci na případný útok střelce

České Budějovice - Ve stresu je těžké i zastrčit klíč do klíčové dírky. To si na vlastní kůži vyzkoušeli učitelé osmi jihočeských škol, které se zapojily do pilotního projektu "Ozbrojený útočník". Jihočeský kraj ve spolupráci s policií a záchrannou službou provedl v osmi jihočeských školách bezpečnostní audit budov a zaměstnanci školy dostali jak teoretickou, tak praktickou průpravu o tom, jak by se měli chovat při případné krizové situaci. Manažerka prevence kriminality Jihočeského kraje Veronika Švehlová Bullová představila ve čtvrtek 2. února projekt, který trval po celý rok 2016.    

3.2.2017

Sousedé zachránili 22 tun rajčat

Linec - Slovenský řidič kamionu vezl do zimního skladu velkoobchodníka v Sierningu 22 tun čerstvých rajčat z Maroka, ale spletl se a zamířil do Gresslhofu v Schiedlbergu.

3.2.2017

Rozhodnost a spolupráci trénovali studenti a učitelé pro případ útoku

České Budějovice - Cílem cvičení "Bezpečnější škola" bylo připravit studenty a učitele českobudějovické Střední školy informatiky a právních studií na to na případné nebezpečí

2.2.2017

New York tleskal sousedům

Linec – Ovacemi ve stoje odměnilo 2800 posluchačů v Carnegie Hall v New Yorku linecký Brucknerův orchestr v úterý po premiéře 11. symfonie Philipa Glasse – uvedené za přítomnosti autora a k jeho osmdesátinám.

2.2.2017

Sněhový servis: Lipno, Hochficht nebo Zadov hlasí skvělé podmínky

Jižní Čechy - Lyžařské areály hlásí před víkendem výborné podmínky. Dobré zprávy mají pro příznivce zimních sportů i správci bruslařské dráhy na Lipně. Ledová magistrála Frymburk – Lipno je v provozu a zejména dopoledne je bruslení příjemné. Bruslí se také u Horní Plané. Běžecké stopy na Frymburských loukách i okolo Kramolína jsou stále v provozu, ale je potřeba počítat se zhoršenými úseky s vystupující trávou a krtinami.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies