VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

18.10.2016

Bude tuhá zima? Možná ve druhé půlce

Jižní Čechy - S postupujícím podzimem se vyrojily mediální spekulace, že nadcházející zima má být přece jen studenější, než tomu bylo v minulých třech sezonách.

17.10.2016

Koalici „upečou“ nejdříve ve čtvrtek

Jižní Čechy – Jednání 
o podobě příští krajské vlády budou pokračovat i po pondělní schůzce dvou nejsilnějších stran, které mají mandáty v zastupitelstvu. Tedy ČSSD a ANO 2011.

17.10.2016

Český nesmysl: Minijatka na farmě musí plnit předpisy jako Kostelecké uzeniny

Zásadně bez dotací a úvěrů. Tímto pravidlem se při zvelebování svého zámeckého panství v Nových Hradech u Litomyšle řídí manželé Magda a Petr Kučerovi. I tak musejí překonávat mnohé překážky, nastražené státní správou. „Společnosti by měla sloužit, ale často funguje jako represe," říká zámecký podnikatel. Odradit se však nenechá. Právě dokončuje minijatka pro daňky a jeleny z vlastního chovu, přitom musí splnit předpisy, jako by stavěl Kostelecké uzeniny v malém.

16.10.2016

Před 145 lety poprvé krachl sen o české samostatnosti

Psal se 10. říjen 1871, když pražský zemský sněm schválil za neúčasti českoněmeckých poslanců návrh na ustavení české autonomie v rámci Předlitavska. Příznivě nakloněný císař se ale odporu Němců lekl a tzv. fundamentální články vetoval. O to silněji pak český sen o vlastním státě rezonoval v roce 1918.

16.10.2016

Nadváhu má v Čechách každé čtvrté dítě

Jižní Čechy -  Počet dětí s nadváhou, nebo dokonce dětí obézních rok co rok stoupá. Prapůvod toho ale nehledejme u dětí. Základní příčinou jsou rodiče a jejich přístup k výživě a k pohybu.

AKTUALIZOVÁNO
15.10.2016

Za senátory jsme si zvolili Tomáše Jirsu a Jaroslava Větrovského

Jižní Čechy - K výsledky druhého kola voleb do Senátu se pro Deník vyjádřili úspěšní i neúspěšní kandidáti z volebního obvodu Český Krumlov, Tábor a Jihlava. 

15.10.2016

Pro jednoho jasná volba, pro druhého spíše zklamání

Jižní Čechy - Urážky, napadání a odtajněné aféry. V takovém duchu se nese volba prezidenta Spojených států amerických. Přitom času není nazbyt.

14.10.2016

"Lidová myslivost" jde často proti zájmům přírody i milionů lidí

Myslivost může být krásné hobby – ale postkomunistická „lidová myslivost" v Česku jde často proti zájmům přírody i milionů lidí, kteří s flintou do lesa nechodí. Nyní, kdy se projednává novela mysliveckého zákona, se spory o pojetí myslivosti opět vyhrocují.

14.10.2016

O krajské koalici rozhodne pondělí

České Budějovice – O krajské koalici pro příští čtyři roky se zřejmě rozhodne 
v pondělí.

13.10.2016

Na výlov se kromě rybářů chystají i policisté

Jindřichohradecko - Už v pátek začíná výlov největšího z českých rybníků Rožmberku, který potrvá až do neděle. V pohotovosti nebudou jen rybáři, ale z důvodu očekávaného náporu návštěvníků také policisté.

13.10.2016

I váš hlas může rozhodnout v soutěži o nejlepší zpravodajský web

Hlasujte v ceně českého internetu Křišťálová Lupa 2016! Díky vám má Deník.cz šanci uspět mezi nejlepšími v kategorii "Zpravodajství".

13.10.2016

Dvanáct procent produkce tradiční okopaniny se pěstuje na jihu Čech

Jihočeský kraj - Jihočeský kraj, Kraj Vysočina nebo také okres Benešov ve Středočeském kraji. To jsou tradiční oblasti, kde se vždy ve velkém pěstovaly a stále pěstují brambory.

12.10.2016

Na třetím do party se strany neshodly

České Budějovice – Jednání o budoucí podobě krajské koalice mezi zástupci ČSSD a ANO 2011 ve středu večer dohodou neskončilo.

12.10.2016

Čekejme zataženo, na horách i sníh

Jižní Čechy – Ve středu bude zataženo, občas s deštěm, 
v polohách nad 1000 m se může objevit sněžení. Nejvyšší denní teploty vystoupají na 6 až 9 °C.

11.10.2016

Koalice pro kraj se zatím hledá

Jižní Čechy – Kdo bude vládnout příští čtyři roky Jihočeskému kraji? To zůstane přinejmenším pár dnů ještě otázkou. I když se zdá, že dvě nejsilnější strany – ČSSD a ANO 2011 k sobě mají hodně blízko.

11.10.2016

Nejvíce nakažených klíšťovkou v kraji je na Českokrumlovsku

Jižní Čechy - Celkem 85 případů klíšťové encefalitidy evidují zatím letos jihočeští hygienici. To je o 49 případů více než loni v tomto období. Výskyt je tedy letos ve srovnání s loňskou sezonou výrazně vyšší.

11.10.2016

Nanotechnologie změní budoucnost hygienických vložek

Levnější a bezpečnější dámské hygienické vložky? O tom jsou přesvědčeni indičtí vědci, kteří zveřejnili výsledky svého projektu, který využívá nanovláken. Nová technologie by měla změnit tabuizované téma v indické společnosti, menstruační krvácení žen. Mnoho žen v Indii hygienické prostředky vůbec nepoužívá, protože si je nemůže dovolit.

10.10.2016

Vybrané události na jihu Čech, které nás v tomto týdnu čekají

Jižní Čechy – V pondělí v 10 hodin bude slavnostně otevřen nově osvětlený, a tím bezpečnější přechod pro pěší naproti teplárně ve Strakonicích. Účast přislíbili zástupci Nadace ČEZ, která pomáhala financovat bezpečné osvětlení. Přechod budou mimo jiných otevírat přestřižením pásky děti 
z Mateřské školy Čtyřlístek.

10.10.2016

Jan Zahradník: ODS se zvolna dostává do hry

České Budějovice /ROZHOVOR/  – Třetí nejsilnější stranou se v zastupitelstvu stane ODS. Bude mít osm křesel.

9.10.2016

ANO s lidovci vládnout nechce, od komunistů by přijalo tichou podporu

České Budějovice /ROZHOVOR/ – Volební účast Radku Maxovou sice zklamala, ale do vyjednávání o krajské koalici jde prý s nemalými ambicemi. Volby jsou minulostí a startují povolební vyjednávání. Vítězní sociální demokraté už oslovili hnutí ANO. S jejich krajskou předsedkyní jsme v sobotu večer mluvili o volebních výsledcích, o tom, jak konkrétně chce naplňovat body svého volebního programu i o tom, jestli lze stihnout pracovat na jihočeském krajském úřadě, v poslanecké sněmovně i v táborském zastupitelstvu.

9.10.2016

Představujeme krajské zastupitele, které jste si zvolili

Jižní Čechy - Přehled 55 krajských zastupitelů pro volební období 2016 - 2020.

8.10.2016

Jiří Švec: Zásadní je, že se rozbije oranžovo - rudá koalice

České Budějovice /ROZHOVOR/ - Přišla mu záplava esemesek, hlavně od lidí z „jeho“ Lišova. Tamní starosta Jiří Švec, lídr krajské kandidátky koalice Pro jižní Čechy, mluvil v sobotu před půl sedmou - oproti konci kampaně - překvapivě neemotivně. „Deklarovali jsme již na začátku, že kromě komunistů a extremistů, kteří se ale do zastupitelstva nedostali, nemáme problém s nikým,“ říkal k povolebnímu vyjednávání ve štábu koalice, v salonku českobudějovického hotelu Zvon.

SLEDUJEME ON-LINE
8.10.2016

Hlasy jsou sečteny. Krajské volby vyhrála ČSSD, druhé je ANO

Jižní Čechy - V krajských volbách vyhráli sociální demokraté, na druhém místě je hnutí ANO, třetí skončili občanští demokraté. Komunisté, kteří dosud vládli kraji společně s ČSSD, skončili čtvrtí. Začínají jednání o příští koalici.

6.10.2016

Sledujte volební zpravodajství regionálních Deníků

Tento víkend nás čekají krajské volby, hlasovat se bude také o třetině kandidátů do Senátu. Deník.cz pro vás připravil speciální stránky, na kterých se budou zobrazovat průběžné i konečné výsledky včetně výčtu zvolených kandidátů. Už od pátečního poledne budeme také on-line zprostředkovávat aktuální informace. Vzhledem k tomu, že máme v regionech nejvíce redaktorů ze všech médií, můžete čekat to nejúplnější zpravodajství z celé republiky.

5.10.2016

Na volby se chystají i malé obce

Českobudějovicko - Nové vlajky, paravány nebo úplně zrekonstruované volební místnosti čekají už nyní na mnoha místech na pátek, kdy začne hlasování o příštím krajském zastupitelstvu.

2.10.2016

Jiří Přibáň: Největším ohrožením civilizace je národní suverenita

Dnešní Evropané ze všeho nejméně chtějí pokračování současného stavu. Brexit by nám měl otevřít oči, protože hledíme do propasti a nevíme, jak zabránit pádu, říká v rozhovoru s publicistou Karlem Hvížďalou český právní filozof Jiří Přibáň, který působí na cardiffské univerzitě. Hovořili spolu mimo jiné o procesu vystoupení Velké Británie z EU.

2.10.2016

ON-LINE ROZHOVORY: Ptejte se kandidátu do krajských a senátních voleb

Jižní Čechy - Na vaše otázky budou v redakci Deníku odpovídat kandidáti na hejtmana Jan Zahradník a Jiří Zimola a kandidáti do senátu Tomáš Jirsa a Jindřich Florián.

2.10.2016

Vítězkami soutěže Jihočeské sestřičky roku se staly budějovické studentky

Český Krumlov - /OBRAZEM/ Své odborné vědomosti, zručnost a fyzické dovednosti změřilo v sobotu šest desítek budoucích zdravotních sester ze škol v Jihočeském kraji. 

2.10.2016

Za necelý týden se budou volit krajští zastupitelé i senátor

Českobudějovicko - Už za necelý týden se otevřou místnosti pro krajské a částečně senátní volby. Úměrně tomu se krátí i lhůta pro vydání voličských průkazů. Požádat o ně mohou všichni, kteří chtějí hlasovat, ale nebudou v místě trvalého bydliště.

30.9.2016

Dálnici u Budějovic čeká změna

Jižní Čechy - Hned na několika frontách postupuje příprava dálničního spojení jižních Čech s okolními regiony. Staví se na trase od Veselí nad Lužnicí po České Budějovice a připravuje se i obchvat krajského města. Stále ale zůstává několik nevyřešených otazníků, které mohou realizaci vytoužené komunikace citelně přibrzdit.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies