VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Co napsali sousedé

Pasov - Zprávy z rakouského a bavorského tisku potvrzují, že sousedé mají podobné starosti jako my.

9.3.2012
SDÍLEJ:

Prošli se kolem Dunaje.Foto: Deník/repro

Linec - Beatrix a Florian Weichselbaumovi z Lince absolvovali během čtyř měsíců pěšky 3111 kilometrů kolem Dunaje od jeho pramenů po Sulinu, kde řeka ústí do Černého moře. Trasa podél 2888 říčních kilometrů vedla osmi zeměmi, mj. přes Řezno, Linec, Vídeň, Bratislavu, Budapešť, Novi Sad, Bělehrad, Ruse a Galati. Denní penzum měřilo 25 až 40 kilometrů. Udělali při tom asi čtyři a půl milionu kroků… 

Bylo kluzko

Dopravní nehodu měl ve čtvrtek po osmé hodině u Vorderweissenbachu 38letý český řidič nákladního auta s kulatinou. „Na strmé a kluzké vozovce dostal smyk, vyjel vpravo mimo komunikaci a návěsem narazil do osobního automobilu stojícího rovněž mimo silnici po smyku,“ píše deník OÖN. „Náraz auto popostrčil o pár metrů dopředu a to srazilo dvě ženy, které z něj chvíli předtím vystoupily.“ Po ošetření byly dopraveny se zraněním boků a nohou do nemocnice v Rohrbachu.

S pohřebákem jeli Češi?

Jak jsme informovali, v Pasově bylo nalezeno opuštěné pohřební auto odcizené v Dolních Rakousích. „Pasovská policie ve spolupráci s rakouskými kolegy případ vyřešila,“ napsal deník PNP. „Dva z činu podezřelí občané ČR ve věku 53 a 18 let byli v Dolních Rakousích zatčeni. Proti oběma je tam vedeno obsáhlé šetření. Doznali se už k řadě vloupání a krádeží v Dolních a Horních Rakousích a v Dolním Bavorsku. Krást měli především potraviny, pohonné hmoty a hotovost.“

Pasovský list pokračuje, že muži v noci na 24. únor odcizili v Grümndu černý pohřební vůz Mercedes Benz. Odjeli s ním do Německa a odstavili jej v Pasově na B 85. V bezprostřední blízkosti vozu byli tehdy oba kontrolováni tamní policií. V tu dobu ale ještě nebyla krádež auta známa, takže po kontrole totožnosti policie žádné další opatření nepodnikla.

List informuje, že v následující noci muži odcizili ve Vilshofenu z firemního pozemku zelený terénní Daihatsu Terios / Feroza a odjeli s ním do Rakouska. Na parkovišti přitom násilím otevřeli a prohledali ještě Audi A3 a mikrobus Daimler Benz. Daihatsu pak odstavili ve Welsu, kde vůz 1. března zajistila policie. Jsou podezřelí, že se večer 24. února pokusili o dvě vloupání do bytů ve Vilshofenu, při nichž ale byli zřejmě vyrušeni a uprchli bez lupu. Na oknech a dveřích způsobili škodu vždy za zhruba 400 eur.

Podle PNP byli muži kontrolováni 5. března dopoledne v Melku a po zjištění, že by mohli mít něco společného s krádeží pohřebního vozu, byli zadrženi.

Svátky bez tance

Tanec v diskotékách o tzv. tichých dnech jako Svátek zemřelých není dovolen, ani kdyby na akci byli vpouštěni jen členové klubu. To podle PNP konstatoval úřední soudv Ansbachu. „Zamítl žalobu majitele diskotéky v Norimberku, který loni organizoval diskotéky o Všech svatých, na státní svátek památky padlých a na Svátek zemřelých. Aby obešel zákon o svátcích, který to zakazuje, vpustil jen ty tancechtivé, kteří se předtím nechali zaregistrovat jako členové klubu. Tím už nemělo jít o veřejnou akci. Město Norimberk mu ale za to uložilo pokutu 19 000 eur, proti níž nyní vedl marně soudní řízení,“ píše PNP.

Nekouření ničí kvalitu života?

Pasovský poslanec zemského sněmu Konrad Kobler  brojí proti nekuřácké iniciativě, která usiluje o zákaz kouření v tzv. pivních zahradách. „V dopise ministerskému předsedovi Horstu Seehoferovi varuje Kobler před novým rozruchem a připomíná kličkování před zavedením zákazu kouření v bavorských restauracích,“ píše PNP.

Podle listu dále Kobler, ačkoliv je sám nekuřák, ujišťuje, že by pro zákaz kouření v zahradách nehlasoval. Ten se prý rovná novému honu na pokojné lidi a rozštěpuje pohodu milující společnost. Se zákazem kouření by byl rozbit další kus bavorské kvality života. „Bavoři nepotřebují v pivních zahrádkách žádné totální poručníkování,“  míní. Radí Seehoferovi, aby teď vyslal správný signál. CSU si prý musí ušetřit nutnost dalšíhoobhajování a vysvětlování a nesmí hosty zahrádek za hranice země ke škodě bavorských hospodských. „Jsou důležitější věci než mentorovat a šikanovat lidi,“ říká. 

Autor: Vladimír Majer

9.3.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Radka Maxová: Politika je velký zásah do života

Sedmiletý Adam je šampiónem republiky

Sedmiletý Adam je šampiónem republiky

Vítězná premiéra trenéra Jelínka, ČEZ Motor veze z Litoměřic tři body

Litoměřice – Trenérská premiéra  mu vyšla. Poprvé pod vedení Mariana Jelínka hokejisté ČEZ Motoru uspěli a do druhé čtvrtiny první WSM ligy vstoupili vydřenou výhrou 3:2 v Litoměřicích. Již ve středu se představí v Praze na Slavii (18).

Lehké zranění ze současného odbočování a předjíždění

Litvínovice – Ke kolizi dvou vozidel došlo v neděli odpoledne na silnici pod fotbalovým hřištěm. Na vině jsou podle policie oba řidiči. První chtěl odbočit doleva, zatímco druhý ho již předjížděl. Střet skončil lehkým zraněním a poučením. Řidiči si už budou pamatovat, že při přejíždění do levého pruhu je nutné ujistit se, zda nás už někdo nezačal předjíždět. A naopak – sledovat, zda vůz, který hodláme předjet, nesignalizuje změnu směru jízdy.

Hledá se ukradená motorka

České Budějovice – Majitel černé motorky značky SYM AZ s registrační značkou 7C3 3404 nemá na čem jezdit. Jeho zaparkovaný dopravní prostředek mu někdo v sobotu ukradl v ulici Slunečná. Svědkové, kteří motorku po krádeži viděli nebo mají informace, kde by se mohla nacházet či kdo na ní odjel, nechť volají na 158.

Dokončit cyklostezku stihnou možná dřív

Zliv – Řidiči mířící do Zlivi si konečně oddychnou, cyklisté a chodci ze zas budou moci už zanedlouho bezpečně procházet po jindy frekventované silnici. Do finále totiž míří práce na nové cyklostezce vedoucí právě kolem hlavní silnice na Zliv a bude končit u odbočky na Vondrov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení