VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moderátoři rozhlasu pracují v podmínkách samoobsluhy

České Budějovice – Již třetí týden vysílají moderátoři Českého rozhlasu České Budějovice vaše oblíbené pořady na stejné adrese, ale z nového studia. Po několika měsících tak vzniklo pracoviště, které je vybaveno moderní a výkonnější technikou.

1.8.2014
SDÍLEJ:

Moderátor Martin Hlaváček.Foto: Khalil Baalbaki

Investice umožnila další novinku, a sice že může moderátor bez pomoci technika obsluhovat pult s celou řadou ovládacích prvků při vysílání sám.

Přijali jsme pozvání od Miroslava Ticháka, manažera komunikace, a zašli jsme se za našimi kolegy z éteru podívat. Od podzimu až do července byli v tréninkovém režimu, a tak se hlavně ptáme, jak jim vysílání v nových podmínkách samoobsluhy jde.

Kateřinu Hálovou znáte mimo jiné jako moderátorku Písniček pro radost a Melodií podvečera. Na své první vysílání, kdy byla sama sobě 
i technikem, vzpomíná ráda. „Strašně rychle mi uteklo a na konci jsem měla výborný pocit, že jsem to zvládla." A z čeho měla největší strach? „Abych to nezkazila kolegyni, co vysílá zprávy," říká Katka, podle níž je nový systém vysílání pružnější  a umožňuje moderátorovi lépe pracovat s časem.

Martina Hlaváčka nemusíme asi posluchačům českobudějovického rozhlasu a čtenářům našeho Deníku představovat. Pracuje zde už dvaadvacet let. Leckde možná platí rčení o starém psu a nových kouscích, ale Martin je důkazem, že ne všude.

„Najednou jsme museli ovládat spoustu hejblátek, reagovat na hodně světýlek, práce teď vyžaduje větší pozornost," tvrdí zkušený moderátor. A jaká byla jeho premiéra? „Spíš než strach to byla nervozita. A jestli jsem se bál, tak jen toho, aby změnu naši posluchači nepoznali."

Někdy prý během vysílání padala mimo éter také ostrá slova, když se něco nedařilo. 
V tu chvíli se mohli moderátoři opřít o kolegy z techniky. I přes některé počáteční problémy se však podle vedoucího podpory programu Petra Šimka podařilo vybudovat moderní vysílací pracoviště srovnatelné 
s úrovní daleko větších studií.

Než se uskutečnilo první samoobslužné vysílání naostro, zažíval Petr se svými kolegy více horkých chvil. „Nejdřív máte strach, aby vše fungovalo, když to zastrčíte jen do zásuvky, pak když se spojuje to, co má, aby to fungovalo, aby se rozsvítila červená a hlavně, aby se rozsvítila, když má," usmívá se Petr.

Pochvaluje si technické novinky a má s čím srovnávat. Není to tak dávno, kdy měl možnost navštívit rozhlasová studia v USA. „To naše snese srovnání a některé vybavení máme dokonce lepší," tvrdí. Na poznámku, zda teď už mohou technici složit ruce do klína, když jejich práci převzali moderátoři, říká: „Máme teď velkou výhodu v tom, že starou digitální techniku jsme nahradili novou se servisní podporou, ale bez nás by to nešlo." Přece jen se technik pořád ještě moderátorovi hodí, 
i když je někdy jen na telefonu.

Přejeme kolegům z českobudějovického rádia, ať jim červená svítí jen tehdy, kdy má, a ať jsou s jejich samoobsluhou spokojeni hlavně rozhlasoví posluchači.

Autor: Alena Pancerová

1.8.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Purkarec zaplavili voraři. Spolek "Vltavan" oslavil 115. výročí své existence. Letos se rozhodli k výročí nestavět vor, ale zrekonstruovat kapličku svatého Jana Nepomuka, patrona všech plavců.
21

OBRAZEM: 115. výročí spolku "Vltavan"

Baráčníci z Boršova letos pozvali na dožínky 16 povozů s koňmi. Ty se sem sjeli z celých jižních Čech a vyšperkovali tak tradiční vesnickou slavnost.
30

OBRAZEM: Staročeské dožínky v Boršově

OBRAZEM: Mladošovice slaví 650 let i štěstí při bouřce

Mladošovice - Mladošovice slaví velké výročí, na které se sjíždí místní rodáci.

AKTUALIZUJEME / SLEDUJEME ON-LINE

Noční bouřka se prohnala jihem Čech, zastavila i vlaky

Jižní Čechy - Bouřka, která se prohnala zemí, neušetřila ani jižní Čechy.

Tehdy tam palci zamačkávali bubliny horkého asfaltu

Jaroslavice – Na místě, kde kdysi stála vesnice Jaroslavice, je nyní Hněvkovická přehrada. V sobotu se na loučce u přehrady setkají rodáci této zatopené vesnice a zavzpomínají na staré časy.

Povodně 2002: Poslední oběť zemřela tři týdny po velké vodě

Jižní Čechy – Povodňový vzpomínkový seriál dnes končíme příběhem Marty a Vlastimila Weberových.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení