VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Poslední dům v Německu zavírá

Pasov - „Pozdrav pánbů v posledním domě v Německu" - tímto nápisem nad vchodem vítal své hosty Lesní hotel Přírodní park ve Zwieslenwaldhausu, místní části obce Lindberg v okrese Regen.

25.2.2017
SDÍLEJ:

Hotel v lese asi nevynáší...Foto: Deník/repro PNP

Bylo to trefné, protože za budovou už byl jen les – a pak hranice s Českem, píše PNP a dodává: „Dnes jsou dny už dlouho prázdného hotelu možná sečteny." Obecní rada Lindbergu totiž na sezení v tomto týdnu posoudila žádost nového majitele této nemovitosti z Breitenbergu, který by chtěl budovu nechat strhnout a na jejím místě postavit tři rodinné apartmány včetně garáží a automobilových stanovišť. Na sousedním pozemku, který rovněž získal, má vyrůst malý obytný dům s vedlejší stavbou. „Obecní rada se záměrem souhlasí, teď se jím musí zabývat úřad okresního hejtmana," uvádí PNP.

Odstřelí čtyřiceti vyder

Dolnorakouská vláda povolila po stížnostech rybářů pro letošek odstřel čtyřiceti vyder. Proti tomu protestují ochránci zvířat – vláda podle nich jedná „hrubě protiunijně", tento druh je celoevropsky chráněn, informují OÖN. „Zdrženlivějšími opatřeními jako oplocením rybníků se podle nich dá problém stejně dobře zvládnout," uvádí list.
„Také v Horních Rakousích by mělo být v budoucnu ,odstranění´ vyder možné, a to na vodách, kde jimi způsobené škody na stavu ryb přesáhnou padesát procent," požaduje zemský mistr rybolovu Siegfried Pilgerstorfer. Předpokladem by podle něho nicméně bylo, „že pro vydry jako pro každou jinou lovnou zvěř by byly zavedeny doby hájení". Rozhodnutí bude na příslušném zemském radovi Maxi Hiegelsbergerovi.

U dómu zazpívá „Tygr"

Prvního srpna bude Náměstí dómu v Linci „loveckým revírem Tygra", píší OÖN. Tento deník totiž organizuje na tento termín vystoupení 76leté hudební legendy Sira Toma Jonese, přezdívaného Tygr, velkého zpěváka narozeného 7. dubna 1940 jako Thomas Jones Woodward ve Walesu. List připomíná některé jeho velké hity - "What's New Pussycat?", "Delilah", "It's Not Unusual", "I'll Never Fall In Love Again". Vstupenky se v Linci začínají prodávat už tuto sobotu.

Ujíždějí od nehod

Počet dopravních nehod, od nichž viníci ujedou, v Bavorsku i v některých dalších spolkových zemích neustále stoupá, uvádí PNP. V roce 2006 bylo ohlášeno 64 000 takových případů, v roce 2015 už více než 74 000. Podle mluvčího ministerstva vnitra ale i když absolutní čísla rostou, podíl „ujížděčů" na všech nehodách v Bavorsku zůstává konstantní – kolem 19 procent. Dalším pozitivem je, že počet ujetí od nehod se zraněními poklesl naposledy ze 4000 na 3400. Asi 95 procent nehod, od nichž se pachatelé přestupků „ztratili", způsobilo jen věcné škody – k mnoha z nich došlo například na parkovištích, kde to postižení odnesli škrábanci a oděrky laku. Růst absolutních čísel ministerstvo přisuzuje rostoucímu počtu vozidel, který vede k více konfliktním situacím. Negativně se promítá také trend ke stále větším vozidlům.

Startuje trpasličí dráha

Ve středu 1. března odstartuje jedna z největších lineckých atrakcí, „Grottenbahn", jeskynní železnice na Pöstlingberg, svou jubilejní 111. sezonu. Má několik novinek, například automat výběru minutových pohádek apod. Pestrou dlouhou minulost připomíná informační tabule u vchodu.

Autor: Vladimír Majer

25.2.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Nebezpečné řidiče mají zklidnit v Jírovcovce semafory

Ilustrační foto

V pondělí chladněji, ale od středy se oteplí

Živitelka bude letos jiná

České Budějovice – Jako přelomový vnímají organizátoři 44. ročník mezinárodní agro výstavy Země živitelka, který se bude konat od čtvrtka 24. 8. do úterý 29. 8. na výstavišti v Českých Budějovicích.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Přímý souboj o post lídra se chvílemi měnil v exhibici

České Budějovice – Karty před nedělním podvečerním zápasem na Střeleckém ostrově byly dopředu rozdány – bylo jasné, že kdo vyhraje, ten půjde do čela Fotbalové národní ligy!

Bouřka odstřihla od elektřiny tisíce domácností

Jihočeský kraj - Řádění živlů z pátku na sobotu zaměstnalo spoustu lidí a mnohým zkomplikovalo život.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení