VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sousedé mohou pohřbívat do lesa

Pasov - Joachim Grässel (50) z Deggendorfu obsadil v Budapešti 3. místo v mistrovství Evropy v kulturistice v kategorii  veteránů. „Dvacet týdnů jedl v přípravě jen drůbež, rýži a mix proteinů," píše deník PNP. Přitom prý dostal infekci střev, která ho oslabila… Letos chce konečně jíst, co bude chtít –soutěží se chce zúčastňovat až příští rok.

4.1.2013
SDÍLEJ:

Pěkně rostlý padesátník z Bavor!Foto: Deník/repro PNP

První licenci k pohřbívání v lese v Horních Rakousích dostal Karl Lindorfer ve Pfarrkirchenu. „Už přijímáme rezervace jednotlivých stromů,  ale s pohřby začneme kvůli počasí teprve na jaře," říká v deníku OÖN.

V projektu kooperuje s firmou Pietät Krisai v Braunau. Provozovatelé zdůrazňují, že jde o jediné místo v Horních Rakousích, kde ostatky zesnulých budou pohřbívány v opravdovém lesním porostu, nikoliv u stromů běžného hřbitova. Areál také nebude oplocen či obezděn, jen vykolíkován. Popel zesnulých bude ukládán do uren z rozložitelného materiálu a umisťován u stromů nebo kamenů podle přání. Místo bude pronajímáno na dobu určitou. Označeno bude malým štítkem se jménem, kartografováno GPS a zaneseno do úřadu lesní správy. „Lindorfer pracuje také na získání povolení pohřbů do Dunaje. Na to jsou zatím v jednotlivých spolkových zemích různé názory," poznamenávají OÖN.

U sousedů hřálo

Minulý rok byl v Rakousku sedmým nejteplejším od roku 1768. Od dlouholetého průměru se teplota odchýlila o jeden stupeň především díky březnu, červnu, srpnu a listopadu, které byly o 2 až 2,8 stupně teplejší. Znatelně chladnější, o 3,7 stupně, byl naopak únor, nejstudenější od roku 1986. Historicky nejvyšší roční průměr zaznamenali v Lienzu s 8,9 stupně (1,8 nad dlouhodobý průměr). Na observatoři Sonnblick (3109 m) naměřili 30. června rekord 15,3 stupně od začátku sledování v roce 1886. Absolutně nejtepleji v Rakousku bylo 3. července v dolnorakouském Bad Deutschaltenburgu, a to 38,3 stupně, nejméně ze všech obydlených míst měli 6. února v Tannheimu v Tyrolsku – mínus 28,9 stupně. V Langenu na Arlbergu napadalo v lednu 357 cm sněhu, dvojnásobek dlouhodobého průměru. Jinak to byl extrémně slunečný rok – slunce svítilo o osm procent delší dobu než v průměru.

Ilustrační foto: Pokuta za obtěžování

Zaměstnanecká komora Horních Rakous „vydobyla" mladé ženě náhradu škody ve výši 2500 eur od kolegy, který ji na pracovišti po řadu měsíců sexuálně obtěžoval například osaháváním naděr a popleskáváním po zadečku, přeskože mu opakovaně dávala najevo, že si to nepřeje. Ostentativně ji také vyzýval, aby si mu sedla na klín, a doporučoval jí víc sexu, že prý pak nebude tak nevrlá… Komora na dotyčného „zatlačila", ten se ženě omluvil a odškodnil ji zmíněnou částkou.

„Sexuální obtěžování na pracovišti jsme při našem poradenství loni řešili zhruba v šesti stech případů," říká v OÖN vedoucí kanceláře Kordula Schmidtová. Odbor pro rovnoprávné zacházení kromě toho řeší 300 až 400 dotazů týkajících se těchto projevů. Pro obavy ze ztráty zaměstnání je ale k podobným rozhodnutím dotaženo jen minimum případů a k soudu se dostane jen zlomek.  „Skutečně se už ale přece jen rozneslo, že sexuální obtěžování na pracovišti není žádný kavalírský delikt," říká prezident komory Johann Kalliauer.

Silvestr „zasvinil"

Ve velkých bavorských městech o silvestru nadělali slavící občané víc odpadu než loni. V Mnichově uklidilo čistění komunikací kolem 42 tun, o tři tuny víc než v roce 2012. V Norimberku přibyly dvě tuny na 17 tun,  v Augsburgu to bylo letos 13,6 tuny proti minulým 8,8 tuny, ve Würzburgu 8,3 (6,2). Prováděcí firmy nárůst přisuzují zvýšenému užívání ohňostrojových baterií, které kombinují více způsobů roznětu.

Autor: Vladimír Majer

4.1.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

návrh kuchyně v obýváku

Čtyři návrhy kuchyně, která bude součástí obýváku

Marcela Bětíková s kočkou, která je zatím v psím útulku jen hostem.

Kromě psů ubytuje Tábor nově i nalezené kočky

Centrum Bazalka představí přírodní zahradu plnou nových květin, keřů i stromů

České Budějovice - Centrum BAZALKA ve středu 24. května slavnostně otevře upravenou zahradu stacionáře.

AKTUALIZOVÁNO

OBRAZEM: Majáles - den druhý

České Budějovice - Druhý den Českobudějovického Majálesu si milovníci deskovek mohli zahrát na Zlatém mostě, v Hostelu Janek Lesák, režisér z Malého divadla, vedl workshop tvůrčího psaní, na Piaristickém náměstí hrál soubor Malého divadla hru Jenom tři mušketýři, v Majálesové kavárně rapoval Lex Barker, aj. 

AKTUALIZUJEME

Co se děje na jihočeských silnicích

Jižní Čechy - Buďte při jízdě opatrní.

Lidé v Lipí se dohadují, zda v jejich obci bude pracovat Jiří Kajínek

Lipí – Pro místní to bylo téma dne. V Lipí na Českobudějovicku si v úterý lidé povídali, že Jiří Kajínek, jemuž prezident Miloš Zeman udělil milost, by mohl přijet za prací do jejich obce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies