71 DENÍKŮ: NAJDĚTE SI SVŮJ
Vyberte si svůj regionální Deník

Pět let vězení za "vypumpování" OMV?

Ilustrační foto

Ilustrační foto Autor: Deník

26.1.2012 15:12

České Budějovice – Po obsáhlém dokazování krajský soud uložil za zločiny podvodu se způsobením škody velkého rozsahu Monice N. (42) trest odnětí svobody na pět roků, Josefu H. (39) pět a půl roku.

Věc Tomáše Š. (44) soud vyloučil k samostatnému rozhodnutí vzhledem k další jeho dosud pravomocně neskončené trestní věci u soudu v Táboře. Jiří S. (54) dostal za porušování povinnosti při správě cizího majetku dva roky podmíněně na zkušební dobu pěti let.

Jde o případ „vytunelování“ Autospol K+K, a. s., Č. Budějovice.

Podle obžaloby Monika N. s plnou mocí k jednáním jménem této společnosti objednávala a odebírala od 30. června 2005 nejméně do října 2005 podle pokynů Tomáše Š. a Josefa H. na tuto firmu zboží a služby. Všichni si byli vědomi, že společnost nebude schopna závazky uhradit.

Monika N. tak například odebrala pro Autodopravu H., s. r. o.,, na platební karty užívané Autospolem od OMV přímo či přenecháním těchto karet nejméně 175 824 litrů nafty, pro společnost P. M. Team, s. r. o., 49 948 litrů a pro sebe 3000 litrů. Zbytek z 391 604 litrů odebral Autospol. Tím obvinění způsobili OMV škodu nejméně 11 855 526,15 koruny.

Na základě ústního pokynu Š. a H. dále uzavřela N. smlouvy o operativním pronájmu stavebních strojů a zařízení. Faktury uhradila jen zčásti. Obdobně odebírala od různých společností další zboží – autodíly, autoplachty atd. při vědomí, že pohledávky společnost neuhradí. N. a Š. jsou pak viněni ještě neuhrazením dodávky kancelářského nábytku za 28 088 Kč.

Škoda způsobená Monikou N. se celkově vyšplhala na 14 053 894,65 Kč. Až na ten nábytek je pod ní „spolupodepsán“ i Josef H.

Posléze Jiří S. (53) byl uznán vinným tím, že jako zástupce Autospolu zmocněný ke všem úkonům plnou mocí od 8. srpna 2005 převedl či aktivně umožnil převést z účtu Autospolu na účet společnosti Reklamka, s. r. o., od 19. října 2005 do 13. ledna 2006 celkem 1 086 500 korun, aniž by Reklamka za to poskytla Autospolu jakékoliv protiplnění. Obdobně převedl z účtu Autospolu na účet další společnosti 147 000 Kč.

Soud uzavřel, že cílem obžalovaných bylo v co nejkratší době maximálně zadlužit Autospolu, vyvést z něj majetek a „vytunelovanou“ firmu pak předat další osobě.

Hlavní líčení začalo už loni v dubnu. Obžalovaní tehdy vinu odmítli. Josef H. uvedl, že jako podnikatel logicky využil nabídky výhodných nákupů a za naftu požadované částky zaplatil. „Zásadní nesouhlas“ s obžalobou vyjádřil Tomáš Š. – prý vytváří teorii spiknutí, že se obvinění domluvili na vytunelování firmy, což se podle něho nezakládá na pravdě.

Rozsudek krajského soudu není v právní moci.

Autor: Vladimír Majer

Pošlete odkaz přátelům

Diskuse

Doběhlá Reklamkou
30.1.2012 00:17 188.120.198.*
Aniž bych zpochybňovala tu lumpárnu co uvedený provedli, tak Reklamka a i Bezreklamka a měli i jiné názvy, tak si fingovaná firma říká, která jenom exekutorským způsobem stahuje z lidí peníze za fiktivní nabídky- smlouvu nechají podepsat na rok, ale když jí prý nevypovíte aniž by jste o tom věděla když ji sepisujete na rok, tak po dvou letech, za to, že jste tu údajnou smouvu nevypověděla, tak účtují penále a prý i podle právníků z toho není úniku, takže…
V diskusi je celkem 1 příspěvek, poslední byl vložen 30. 1. 2012, 00:17 vstup do diskuse

CELEBRITY

Rath před poslanci: Můj život i kariéra skončily

Rath před poslanci: Můj život i kariéra skončily

Černá limuzína s majáčkem, ostří hoši v kuklách a další doprovodná vozidla. Transport Davida Ratha z… celý článek ›

Šílenec hodil dceru (†1) a syna (†4) z balkonu, pak skočil sám

Šílenec hodil dceru (†1) a syna (†4) z balkonu, pak skočil sám

Otec, který upadal do hlubokých depresí, protože nemohl 18 měsíců sehnat práci, vyhodil svého čtyřletého… celý článek ›

Opora hokejové  reprezentace Petr Nedvěd: Milovník krásných žen a aut

Opora hokejové reprezentace Petr Nedvěd: Milovník krásných žen a aut

Fešák s tučným kontem a překrásným bourákem Ferrari 458 Italia v garáži. Může se někdo divit, že český… celý článek ›

Svobodová utekla z Aušova domu! Rozvod na spadnutí

Svobodová utekla z Aušova domu! Rozvod na spadnutí

Chystá se rozvod roku! Vendula Svobodová (40) zřejmě udělala definitivní tečku za svým manželstvím s… celý článek ›

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005, všechna práva vyhrazena. Používáme informační servis ČTK. Publikování nebo šíření obsahu denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno. VLTAVA-LABE-PRESS, a.s. je členem Sekce vydavatelů internetových titulů UVDT.

Kontakt na redakci. Autoři deníku. Proč inzerovat v novinách - www.reklamavnovinach.cz