VYBERTE SI REGION

Moje Českobudějovicko

OBRAZEM: V Hosíně si připomněli zvony

Hosín – Od roku 2013 si pravidelně v Hosíně připomínají zavěšení dvou nových zvonů do věže kostela. Akci s názvem Hosínské zvonění připravují podle Jana Řičánka, jednoho z organizátorů, desítky dobrovolníků, kteří nachystali i na uplynulou sobotu občerstvení, kulturní program nebo hry pro děti. A nechyběl ani humor a nadsázka. Unavení například mohli pod ořešákem ve farní zahradě odpočívat na palandách v areálu nazvaném Lehánkov. „Baví nás to," zmínil k akci s úsměvem Jan Řičánek.

Než přiznal, že je gay, dlouho sbíral sílu

České Budějovice – Už jako malý kluk věděl, že bude trochu „jiný" než ostatní. Matěji Kašparovi (25) se vždy líbili kluci.

Vlakem do Prahy jen za dvě hodiny

České Budějovice – Vyšší rychlost a větší komfort pro cestující. To slibují České dráhy na trase České Budějovice – Praha. Už na konci roku by měly začít z jihu Čech do hlavního města jezdit vlaky EuroCity nebo InterCity. S rakouskými železnicemi se jedná o společném jízdním řádu, aby tyto spoje mohly jezdit až 
z Lince.

Na Destince hlásí: Téměř hotovo

České Budějovice - Delší prázdniny budou mít děti ze Základní školy v Nových Hodějovicích, jež je odloučeným pracovištěm Základní školy Dukelská. Kvůli výstavbě nové víceúčelové haly za bezmála pět milionů korun tady děti vysvědčení dostanou už 28. června.

Hasiči kvůli bouřce napočetli stopadesát zásahů

Jižní Čechy - Bouře přinesla do jižních Čech přívaly deště i krupobití.

Sluníčko vyhnalo rtuť teploměru k rekordům

Jižní Čechy – Na většině jihočeských meteorologických stanic byly v pátek překonány teplotní rekordy pro 24. červen, které pocházely hlavně z roku 1967. Nejtepleji bylo podle meteorologa Františka Vavrušky v jižních Čechách ve Vráži u Písku, teploměr zde vystoupal až 
k hodnotě 33,2 °C (v roce 1967 to bylo 32,6 °C). Rekord padl i v Českých Budějovicích – v pátek 32,8 °C (v roce 1967 bylo 32,2 °C), v Táboře, v pátek naměřeno 32,7 °C (dosud 32 °C z roku 1967) či v Byňově – v pátek 32,2 °C (dosud 28 °C z roku 1979). V sobotu budou teploty obdobné a meteorologové varují před odpoledními bouřkami nebo krupobitím.

Za odvolanou starostku bojují dál

Včelná – Zhruba čtyři sta podpisů je k dnešnímu dni na petici proti odvolání starostky Včelné. Tou byla až do 23. května Jarmila Mandžuková, jíž právě před měsícem odvolali na zasedání zastupitelstva. Ruku pro její skončení ve funkci starostky zvedlo tehdy šest z osmi přítomných zastupitelů.

OBRAZEM: Plachanda se baví

České Budějovice - Živá muzika, divadlo pro děti, nejrůznější workshopy a obchodníci nabízející zboží před svými krámky. Tak to ve čtvrtek vypadalo v českobudějovické Plachého ulici v historickém centru města. Ta se na jeden den změnila na pěší zónu. Konala se tu sousedská slavnost nazvaná Plachanda Open. Podobná akce nedávno přilákala lidi také do ulice Dr. Stejskala, kde sídlí Jihočeské divadlo. 

Náměstek primátora poděkoval školákům za reprezentaci města

Čeksé Budějovice - Malou slavnost třiatřiceti školákům ve středu v obřadní síni radnice připravil náměstek primátora Petr Podhola. „Šikovným žákům jsem poděkoval za vzornou reprezentaci svých škol i svého města. Drobnou odměnu ve formě poukázky na odběr knihy si odnášejí za úspěchy ve vědomostních, uměleckých a sportovních soutěžích. Hned několik školáků obstálo v náročných matematických soutěžích, někteří se svými historickými příběhy na konferenci Národní kronika v Lidicích, další mají vavříny z programátorských klání. Je radost takové děti odměňovat, " říká náměstek.

ANKETA: Jezdíte do Prahy autobusem, autem nebo vlakem?

České Budějovice - České dráhy chystají příští rok nasadit na trase České Budějovice - Praha modernější vlakové soupravy. Cesta do hlavního města se tak zkrátí přibližně o dvacet minut. A čím jezdíte do Prahy Vy?

Houby a rajčata rostou spolu

Českobudějovicko – „Letos to bude, jak se říká, houbový rok," říká zahrádkář Milan Syrovátka z Českých Budějovic. „Roky bývají různé. Ale jak jsou houby, tak jsou i rajčata a brambory," naznačuje zahrádkář, že letošní počasí některým plodinám vyloženě svědčí.

Kousek od náměstí vyroste obří stavba

České Budějovice – Desítky parkovacích míst, obchody
a kanceláře nabídne nové Administrativní centrum Piano, které vznikne v docházkové vzdálenosti od náměstí. Stavba velikého objektu oficiálně začala v úterý odpoledne.

OBRAZEM: Pro děti vyběhli na střechu hotelu

České Budějovice /VIDEO/ - Zdolat 18 pater nejvyšší budovy ve městě mohl v úterý každý, kdo přišel pod budějovický hotel Clarion. Výtěžek 
z druhého ročníku výběhu na střechu hotelu (přes 10 000 korun) poputuje do mateřské školy pro děti se zrakovým postižením. Nejstarší účastnici z 92 běžců bylo 67 let, nejmladší sportovec byl dvouletý.

Nejhezčí maturantky míří na náměstí

České Budějovice – Po roční odmlce se na českobudějovické náměstí Přemysla Otakara II. vrací finále oblíbené soutěže Maturantka roku. Sedmý ročník celostátního klání krásy odstartoval v únoru a během více jak čtyř měsíců se vybíralo ze spousty půvabných dívek, které v letošním roce skládaly zkoušku dospělosti.

AKTUALIZOVÁNO

Opozice si vyšlápla na primátora

České Budějovice - Ostře zahájila pondělní jednání českobudějovického zastupitelstva část opozice. V připraveném prohlášení se pustila do primátora Jiřího Svobody (ANO 2011) a vyčetla mu, že neplní řádně své povinnosti.

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno.