VYBERTE SI REGION

Moje Českobudějovicko

Vyfoťte a pošlete nám svého prvňáčka

Českobudějovicko – Vážení čtenáři Českobudějovického deníku, rádi bychom vás požádali o pomoc. Začátek nového školního roku se pomalu blíží a Českobudějovický deník bude u toho.

Prezident Miloš Zeman vyzval na Živitelce ke zrušení sankcí

České Budějovice - Evropské sankce vůči Rusku poškozují české zemědělce. Řekl to prezident republiky Miloš Zeman při čtvrtečním zahájení mezinárodního agrosalonu Země živitelka na českobudějovickém výstavišti.

Živitelka začíná, nabízí zemědělskou techniku i kulturní program

České Budějovice - Téměř čtyři stovky producentů, distributorů, chovatelů či pěstitelů se představí na mezinárodním agrosalonu, který na českobudějovickém výstavišti potrvá do 30. srpna. Čtvrtečního zahájení se účastní prezident Miloš Zeman.

Parkovné zaplatíme chytrým telefonem

České Budějovice - Bez kapes plných mincí se od října obejdou řidiči při parkování na náměstí Přemysla Otakara II. Parkovací lístek si budou moci opatřit jak ve stávajících automatech, tak bezhotovostní platbou z mobilních telefonů.

Stovky lidí se dočkaly, odpad zmizí

Hůry - Přes deset let trápí obyvatele Hůr skládka odpadu, která za obcí zůstala po zkrachovalé firmě Profiakont. Loni v létě na místě hořelo a obyvatelé žádali urychlené odstranění odpadu. Teď se konečně dočkali. Odklízecí firma začne ve středu dopoledne obsah skládky vyvážet do Centra pro nakládání s odpady v Čáslavi.

Přezdívku Mrkvanov dřív nesnášeli. Teď z ní ve Zlivi těží

Zliv - Propagační trička, ale i hračky nebo kulisy k focení. Obrázek mrkve byl v sobotu na tradičních městských slavnostech ve Zlivi k vidění doslova na každém kroku. Ostatně i samotné slavnosti nesly název Mrkvové. Jejich návštěvníci si mohli pochutnat na limonádě, palačinkách, zmrzlině či dezertech s příchutí mrkve.

Obchodníci se vytrácejí z center měst

Českobudějovicko - Mnoho let chodili lidé najisto do knihkupectví v podloubí českobudějovického náměstí. Nyní už tam knížku nekoupí. Obchod z centra města zmizel, stejně jako celá řada dalších.

OBRAZEM: Slavnosti nabídly mrkvové dezerty i zmrzlinu

Zliv - Strouhání mrkve na čas, ochutnávky mrkvové limonády, ale i zákusků či zmrzliny 
z oblíbené kořenové zeleniny, to vše spolu s kulturním programem čekalo 
v sobotu na návštěvníky tradičních Slavností mrkve ve Zlivi. 

Proč se Česko změnilo v zemi uzavírek a objížděk

Nové silnice a dálnice se v Česku v posledních letech téměř nestaví, protože nejsou nachystány projekty a vykoupeny pozemky. O to víc se opravuje. Podle mnohých je letošní dopravní situace v tuzemsku katastrofální a nesnese srovnání s žádným jiným státem střední Evropy.

Mlynářské řemeslo bylo vážené v celém městě i přilehlém okolí

České Budějovice - Na snímku z archivu Milana Havlíčka pořízeném asi v roce 1929 je hlavním motivem objekt Předního mlýna na pravém břehu Vltavy. Majitelem mlýna byl v té době Josef Havlíček, děda Milana Havlíčka.

Na Živitelku přivezou unikátní kombajn

České Budějovice Přes sto tisíc návštěvníků očekávají pořadatelé výstavy Země živitelka, kterou od čtvrtka 25. srpna do úterý 30. srpna hostí České Budějovice. 

Cestující MHD čekají velké změny

České Budějovice - U nádraží finišuje úprava křižovatky, s níž souvisí přesun zastávek autobusů a trolejbusů. Lidé musejí strpět pár dnů plných zmatků.

Nelegální skládka začne mizet příští týden

Hůry - Zhruba šest až sedm tisíc tun starého textilu, podlahových krytin, ale třeba i pneumatik leží na nelegální skládce nedaleko obce Hůry. Většinu odpadu po sobě zanechala firma Profiakont, která už před lety skončila v konkurzu.

Obce zvažují most pro cyklisty přes Orlík

Albrechtice nad Vltavou, Týn nad Vltavou - Myšlenkou vybudovat lávku či most, po kterém by se pěší a cyklisté měli možnost dostat přes Orlík, se začali zabývat v Albrechticích nad Vltavou i okolních městech a obcích. „Shodli jsme se, že by takový záměr byl ku prospěchu celému regionu," naznačuje starosta Albrechtic Miroslav Ušatý.

Na železnici místy chybí koleje

Českobudějovicko - Už od června nastupují všichni, kdo mají namířeno do některé z železničních zastávek na trati z Českých Budějovic do Borovan místo do vlaků do výlukových autobusů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies