VYBERTE SI REGION

Moje Českobudějovicko

Šíření příušnic na jihu Čech se podařilo zastavit

Jižní Čechy - Už jen jednotlivci rozšiřují v posledních týdnech řady pacientů, kteří onemocněli příušnicemi. Masivní šíření této vysoce nakažlivé nemoci po celém kraji, zejména pak na Českobudějovicku, se podle hygieniků podařilo po týdnech vysokého výskytu zastavit.

OBRAZEM: Majáles oslavil jaro a mládí

České Budjovice /VIDEO/ - Celý týden žily České Budějovice multižánrovým festivalem Budějovický Majáles. Ten se v pátek rozloučil s krajským městem průvodem na náměstí Přemysla Otakara II., volbou krále a řadou koncertů, na nichž zahrály například kapely Květy, John Wolfhooker nebo Ghost of You. Program studentské slavnosti zahrnoval přes dvě stě bodů pro všechny cílové skupiny.

Modernizaci vlakového 
nádraží už nic nebrání

České Budějovice – Na poslední větší opravě českobudějovického vlakového nádraží pracovali dělníci 
v letech 1994 až 1998. Pamatuje si to znalec místní historie Jan Schinko.

Lidé začali více nakupovat zbraně. Mají strach z běženců

České Budějovice – Josef Svěchota prodává v českobudějovickém obchodě STV ARMS krátké a dlouhé zbraně pro sportovní střelce či myslivce. Jejich poptávka se prý v posledních letech nijak nemění. Rapidně ale naopak mezi zákazníky přibývají lidé, kteří se bojí 
o svoji bezpečnost.

Trolejbusy dostanou v křižovatce zelenou

České Budějovice – Mnohem více než nastupování 
a vystupování cestujících 
v zastávkách zdržují řidiče autobusů a trolejbusů při cestě městem semafory. Během dvacetiminutové jízdy od nádraží na Máj stojí vozy MHD v křižovatkách zhruba třetinu jízdní doby.

V Boršově chtějí oslnit školkou i knihovnou

Boršov nad Vltavou – Už devátého června přivítají 
v Boršově nad Vltavou hodnotící komisi, jež rozhodne o tom, která z dvaceti jihočeských obcí se bude moci letos pyšnit titulem Vesnice roku, a postoupí tak do celorepublikového kola.

Zastupitelé Včelné odvolali starostku

Včelná – V zásadní změnu ve vedení obce vyústily neshody mezi starostkou Včelné Jarmilou Mandžukovou a většinou zastupitelů obce. Na pondělním zasedání ji proto z funkce odvolali. Z osmi přítomných členů s takovým postupem souhlasilo šest zastupitelů.

Parkovací dům u sportovní haly pojme 466 vozidel

České Budějovice – Je to boj. Kdo nepřijede na parkoviště u českobudějovické sportovní haly před osmou hodinou ráno, místo k zaparkování většinou nenajde.

Budějčáci ukázali názory, pocity i zážitky živým grafem

České Budějovice /VIDEO/ – Ve městě, kde vládne spíše atmosféra vesnice, žijí rádi, často se po něm přesouvají na kole, ačkoli alespoň o jedno už vinou zlodějů mnozí přišli.

Běžci v Dubném pomohli postiženým dvojčátkům Zuzance a Jiříkovi

Dubné /VIDEO/ – Pro podepsaný dres Davida Lafaty a hlavně pro dobrou věc se běželo 
v sobotu v Dubném u Českých Budějovic.

Zaměstnance si firmy chtějí vzdělat samy

Českobudějovicko – Strojírenským firmám v Týně nad Vltavou se daří. O jejich výrobky je zájem i v zahraničí. Potřebují větší výrobní prostory, a tak město připravuje novou průmyslovou zónu.

Kdo ruší šumavského tetřeva?

Šumava – Tetřevům, těm je tu hej. Parafráze textu známé písně upravená na šumavské podmínky možná už ale přestává platit.Zástupci spolku na ochranu přírody Šumava 21 se totiž před 14 dny obrátili na budějovický Oblastní inspektorát České inspekce životního prostředí. Zaslali mu podnět kvůli nedovolenému zasahování do přirozeného vývoje zvláště chráněných živočichů, konkrétně kvůli rušení toku kriticky ohroženého druhu tetřev hlušec.

E.ON zve na seminář o úsporách

Další přednášku na téma energetických úspor připravilo E.ON Poradenské centrum v Českých Budějovicích. Tentokrát se dozvíte zajímavosti a trendy v oblasti stavění „zelených domů".

Budějčáků po letech opět přibývá

České Budějovice – Dávno pryč jsou doby, kdy se počet Budějčáků blížil ke stotisícové hranici. V posledních letech lidí ve městě naopak znatelně ubývalo. Trend odstartoval v roce 2007, kdy v metropoli žilo 95 071 lidí. Statistikové pak obyvatele začali odečítat. Až do roku 2013, kdy se nepříznivý stav zlomil, ve městě ubyly stovky lidí.

Řidičem MHD chtěl být v sobotu každý

České Budějovice – Den otevřených dveří v Dopravním podniku města České Budějovice si v sobotu nenechaly ujít tisíce návštěvníků. Za nevšedními zážitky se lidé vydali do depa na Novohradské a v Horní ulici.

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno.