VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Českobudějovicko

8.5.2017

Likvidovali bombu u nádraží

Plzeň / České Budějovice - K nevybuchlé munici z druhé světové války vyjížděli v sobotu do Plzně budějovičtí a tepličtí pyrotechnici.

8.5.2017

OBRAZEM: V Budějovicích si připomněli konec války

České Budějovice /VIDEO/ - Konec 2. světové války si v pondělí připomněli v krajském městě. Zástupci města, kraje i armády tady na hřbitově sv. Otýlie položili věnce u pomníku obětem Heydrichiády a památníku padlých hrdinů. Na akci vystoupil také pěvecký sbor Rozmarýn a dětský pěvecký soubor Carmína.

7.5.2017

Studentské protesty proti Babišovi pokračují, na středu se chystá další

České Budějovice - Další skupinka studentů v čele s Karolínou Lukáškovou a Štěpánem Sukdolem se rozhodla protestovat proti chování Andreje Babiše a dalších politiků.

7.5.2017

Někdo dal přednost hamburgeru, někdo švábům

České Budějovice – Ve svém živlu museli být o víkendu nejen milovníci dobrého jídla, ale také vyznavači těch trochu exotičtějších pokrmů.

6.5.2017

Ponton na Malši obloží dřevem

České Budějovice - Památkáři nejsou chystaným projektem nadšeni.

AKTUALIZOVÁNO
6.5.2017

Budějovičtí studenti ukřižovali Babiše

České Budějovice - Nedaleko českobudějovického krajského soudu se na mostě v sobotu 6. května brzy ráno objevil Andrej Babiš.

6.5.2017

Rostou čirůvky májovky

České Budějovice - Houbařská sezona ještě nezačala, ale lidé už nosí domů jarní úlovky.

6.5.2017

Plovárnu zavřou na pět měsíců. Začnou opravy

České Budějovice - V parné letní dny musejí doufat příznivci koupání v Českých Budějovicích. Bude-li chladné léto, plavky nenamočí.

6.5.2017

Piloti vrtulníků záchranky cvičí noční přistání

Jižní Čechy – „Nevíte, proč nad sídlištěm v noci létaly vrtulníky záchranky a přistávaly na vojenském cvičišti," to byl častý dotaz obyvatel jindřichohradeckého sídliště Vajgar, které v noci vyrušil hluk strojů. 

5.5.2017

Prahu se Šumavou spojují Josef a František Seidelovi

Jižní Čechy – České dráhy (ČD) v pátek zahájily provoz přímého rychlíkového spojení z Prahy přes Č. Budějovice a Č. Krumlov až do šumavského Nového Údolí na hranici s Německem.

5.5.2017

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zastavil tendr na modernizaci letiště

České Budějovice - Modernizace Jihočeského letiště se zřejmě zadrhne.

5.5.2017

Loutky a Fík jsou k vidění v Třeboni

Třeboň – Letošní Anifilm kromě kreslených snímků nabízí i doprovodný program například v podobě výstav v Domě Štěpánka Netolického.

5.5.2017

Dnů svobody si neužili. Zemřeli na konci války

Jižní Čechy - Květen 1945. Zatímco většina lidí se raduke u konce 2. světové války, rodiny některých Jihočechů oplakávají své blízké. 

4.5.2017

Ovečka našla azyl v knihovně

Boršov nad Vltavou – Nevšedního návštěvníka měli ve středu v obecní knihovně v Boršově nad Vltavou. Dočasný azyl tu poskytli na zahradě zařízení malé zatoulané ovečce.

4.5.2017

Pozor, hodný, ale moc velký pes!

Třeboň – V centru města, kde se v těchto dnech odehrává šestnáctý ročník mezinárodního festivalu kresleného filmu Anifilm, se prochází Maxipes Fík.

3.5.2017

Uzavírka ulice Podskalí v Hluboké nad Vltavou

Hluboká nad Vltavou - Od čtvrtka 4. května od 18 h do pátku 5. května do 8 h bude kvůli stavebním pracím uzavřena ulice Podskalí.

3.5.2017

Nejlepší podnikatelský záměr? Zahrada plná víl

České Budějovice - Projekt Vílí stezka v Rudolfově u Českých Budějovic ovládl jihočeské regionální kolo soutěže T-Mobile Rozjezdy.

3.5.2017

Vlaky už mohou zpět na koleje

České Budějovice – Trampoty na cestách končí většině cestujících, kteří se vydávají z Českých Budějovic vlakem. Železniční dopravu tu od minulého týdne komplikovaly masivní výluky.

3.5.2017

Jihočeští podnikatelé už na pokutách kvůli EET zaplatili statisíce, nevydávali účtenky

České Budějovice – Takřka každý desátý provozovatel obchodu, restaurace či ubytovacího zařízení v jižních Čechách už ví, jaké to je, když se z běžných zákazníků či hostů vyklubou kontroloři zvědaví na to, zda podnikatelé správně postupují při elektronické evidenci tržeb.

3.5.2017

Čápi přišli o mláďata, snaží se ale o nová

Dubné – Slzám se neubránila řada těch, kdo sledují prostřednictvím webové kamery čapí rodinu hnízdící na střeše kostela v Dubném. Necelý týden poté, co se všichni radovali z vylíhnutí čtyř čápat, přišla velmi smutná zpráva. Ani jedno z mláďat nepřežilo mimořádně nepříznivé počasí.

2.5.2017

V 89 letech učí děti lásce ke včelám

České Budějovice – Po pětačtyřicet let už jsou největší vášní Josefa Lundáka (89 let) z Rožnova včely. Prožil s nimi nejen stěhování z Příbramska, odkud pochází, na jih Čech, ale také jejich napadení morem, kvůli kterému tehdy musel své včelstvo vyhubit. Od roku 2002 Josef Lundák předává své vědomosti žákům ze Základní školy v Rožnově, kde vede včelařský kroužek.

2.5.2017

Žižkovým kasárnám má pomoci tři sta milionů

České Budějovice – Až si za pár let budou obyvatelé Českých Budějovic chodit pro povolení na stavbu domu nebo pro občanský průkaz, mohli by mířit do bývalých kasáren v Žižkově třídě. Objekty v blízkosti autobusového nádraží získala před časem od armády radnice a chystá rekonstrukci.

2.5.2017

Kuřáci, už jen měsíc!

Jižní Čechy - Od 31. května mají kuřáci utrum, v hospodě si již nezapálí. Začne platit protikuřácký zákon, který vyhání kuřáky z veřejných podniků a prostor a vymezuje i prodej alkoholu.

30.4.2017

V Plavu se stavění májky pozdrželo kvůli hokejbalu

Plav - Plavští samozřejmě také drží tradici stavění májky. Letos ale nabralo stavění zpožděn, plavští muži se totiž potřebovali nejdříve pořádně vyspat. V sobotu totiž ponocovali dlouho kvůli oslavám sobotního úspěchu místních v hokejbalu.

30.4.2017

Doudlebští porazili starou májku a načali rum, který čekal v zemi

Doudleby /VIDEO/ - Dvacet Doudlebáků se vypravilo v neděli po obědě pokácet 28 metrový smrk, aby mohli v podvečer postavit novou májku a do rána ji pak hlídat.

30.4.2017

Pálení čarodějnic a stavění májek na Českobudějovicku

Českobudějovicko - Pálení čarodějnic a stavění májky patří neodmyslitelně k jarním svátkům a vítání jara. Jak vypadají májky a čarodějnice v našem okrese, se podívejte v naší fotogalerii, kterou průběžně aktualizujeme i o vaše snímky.

30.4.2017

Nejlépe se předvedl Prácheňáček. Bude reprezentovat kraj na celostátní přehlídce

České Budějovice /OBRAZEM/ - Malí folkloristé se v sobotu sešli v Budějovicích. Každý z deseti dětských folklórních souborů předvedl to nejlepší, co ve svém repertoáru má. Nejlépe uspěl strakonický Prácheňáček. Bude se svým velikonoční pásmem zastupovat Jihočeský kraj na celostátní přehlídce v Jihlavě. Pochvalu sklidil i soubor Radost z Kamenného Újezdu.

29.4.2017

Radní vyměnili šéfa nemocnic

České Budějovice – Odvolání Martina Bláhy z postu předsedy představenstev všech jihočeských nemocnic a z funkce předsedy představenstva holdingu k 30. červnu. To byl první počin rady kraje zvolené na čtvrtečním jednání mimořádného zastupitelstva.

29.4.2017

OBRAZEM: Tradiční jarní splutí Malše poznamenalo chladné počasí

Plav - Duben si s námi pohrává svým aprílovým počasím. Zatímco se v pátek na mnoha místech lidé potýkali s těžkým mokrým sněhem, v sobotu už se první nadšení vodáci vypravili na Malši. Ti, kteří se v pátek nenechali odradit, užili si v sobotu dopoledne sice chladnější, ale prosluněnou plavbu.

29.4.2017

Na základce v Doudlebech se v pátek neučilo, ale strašilo a čarovalo

Doudleby - Malé čarodějnice, čarodějové a strašidla se v pátek sešli v doudlebské jednotřídce. "Dneska se neučíme, raději děláme pokusy a soutěžíme," řekla v pátek hlavní čarodějnice školy ředitelka Věra Sovová a podělila se o recept na domácí bublifuk, který se tu náramně osvědčit.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies