VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Českobudějovicko

19.12.2016

Kaplického Rejnoka chtějí stavět Pražané

České Budějovice - Pro novou koncertní halu se v Budějovicích nedaří sehnat peníze. O projekt věhlasného architekta má nyní zájem hlavní město.

19.12.2016

Spojnice sídlišť možná míří k soudu

České Budějovice - Dvě největší sídliště jihočeské metropole Máj a Vltavu, by měla propojit nová komunikace za více než 180 milionů korun. Chystají ji společně město a kraj a práce jsou naplánované na roky 2017 a 2018.

19.12.2016

Černou věž obsadili restaurátoři

České Budějovice - Zimní měsíce jsou ideálním obdobím pro přípravu na nadcházející sezonu. Dominantu Českých Budějovic tak v současné době namísto turistů obsadili restaurátoři.

18.12.2016

Vánoční sbírka pro psí útulek

České Budějovice - Pomoci psům v útulcích mohou nejen občané krajského města. Přinést krmení a praktické věci je možné do útulku pro opuštěná a handicapovaná zvířata v ulici Na Zlaté stoce.

17.12.2016

Staročeské trhy v Panské vyženou auta

České Budějovice – Už po jednadvacáté se tuto neděli Panská ulička a Piaristické náměstí promění ve staročeský jarmark. Koupit si tu zájemci budou moci nepřeberné množství tradičních lidových výrobků (od svícnů, keramiky, ozdob až po paličkované, háčkované a tkané výrobky).

17.12.2016

Plná vana o pár haléřů podraží

Českobudějovicko – O mírném zvýšení cen vody pro příští rok rozhodli v uplynulých dnech zastupitelé řady měst na Českobudějovicku. Nejvíce změnu pocítí obyvatelé Lišova. „Přestože poplatek za vodu vzroste o 4,09 Kč, je naše cena nadále nižší než ve většině měst a obcí," zdůrazňuje starosta Lišova Jiří Švec.

AKTUALIZUJEME
14.12.2016

Koledy opět spojily Českobudějovicko. Zazpívat si přišly tisíce lidí

Českobudějovicko - Náměstí a návsi, kaple i domovy pro seniory – všude tam zazněly úderem středeční 18. hodiny vánoční písně. Tisíce lidí si zanotovaly šest známých českých koled při šestém ročníku akce našeho Deníku nazvané Česko zpívá koledy.

14.12.2016

OBRAZEM: Odcházející ředitel Budvaru Jiří Boček dostal vyznamenání od legionářů

České Budějovice - "Československá obec legionářská sdružuje ty, co bojovali ať už za první nebo druhé světové války ve prospěch České republiky a dostat od nich vyznamenání, tak toho si nesmírně vážím, " řekl Jiří Boček potom, co mu letec RAF Emil Boček a plukovník Václav Kuchyňka předali medaili. 

14.12.2016

Koledy dnes spojí celé Česko. Přijďte si zazpívat společně s námi

Českobudějovicko - Vánoční melodie zazní na náměstích i návsích, v obchodním centru, ale i trolejbuse.

13.12.2016

Praha zamýšlí stavět na Štvanici budějovického Rejnoka

Praha /FOTOGALERIE/- Hlavní město zamýšlí na ostrově Štvanice vystavět novou koncertní halu. Mohl by tam stát takzvaný Rejnok od architekta Jana Kaplického. Budova by mohla vzniknout do roku 2022 a výstavba by vyšla do dvou miliard korun. V úterý řekl radní Jan Wolf (KDU-ČSL/Trojkoalice). Rejnok měl stát původně v Českých Budějovicích, ale v roce 2014 tehdejší vedení radnice přípravu stavby zastavilo. 

13.12.2016

Cestující nás odměňují třeba tatrankami, říkají hudebníci z MHD

České Budějovice Už pár let tahle skupinka vždycky před Štědrým dnem zpříjemňuje pasažérům budějovické městské hromadné dopravy (MHD) jejich cestu domů, do práce či za zábavou.

13.12.2016

Dary pro útulek si vyzvednou v obchodě

České Budějovice - Nejchovanějšími mazlíky jsou kočky a psi, proto se v útulcích ocitají nejčastěji. Někdy po strastiplném toulání, po vysvobození ze špatného prostředí, po zranění…

AKTUALIZOVÁNO
13.12.2016

Bitva o most trvala čtyři hodiny

České Budějovice - Řeku Vltavu by mohl v ulici L. B. Schneidera v Českých Budějovicích překlenout za pár let nový most. Město má nyní v územním plánu lávku pro pěší a cyklisty. V pondělí ale zastupitelé rozhodli o tom, že město by tu chtělo raději most i pro automobilovou dopravu a započali proces změny územního plánu. Debata trvala bezmála čtyři hodiny a účastnili se jí i občané bydlící v lokalitě u nemocnice.

12.12.2016

Řídil automobil s více než třemi promile

Týn nad Vltavou - Policisté z obvodního oddělení v Týně nad Vltavou zastavili a kontrolovali v sobotu po jedné hodině ranní v Hlinecké ulici pětatřicetiletého řidiče vozidla značky Renault.

12.12.2016

Školy se brání šíření žloutenky, pro jistotu

České Budějovice - Dohled praktického lékaře, odběry krve, ale i očkování či omezený režim při vyučování a volnočasových aktivitách zažívají děti v některých školách a školkách na Českobudějovicku. Může za to žloutenka, která se objevila u jednoho školáka a jednoho děcka ze školky, ale především snaha zamezit riziku dalšího šíření nákazy.

11.12.2016

Týnská koalice je v menšině

Týn nad Vltavou -Třináctičlenná koalice přišla během roku o třetího člena a je nyní v nevýhodě. Jiří Eisenvort oznámil na posledním jednání zastupitelů, že jeho strana Nezávislí vypověděla koaliční smlouvu. „Protože nejsou plněny některé její body," odvětil Jiří Eisenvort na otázku týkající se důvodu tohoto kroku. Na místo v radě města nerezignoval.

10.12.2016

Změna jízdních řádů posune autobusy

České Budějovice - V neděli začnou na železnici a třeba také v českobudějovické městské hromadné dopravě platit nové jízdní řády. Cestující by proto měli zpozornět.

9.12.2016

Budějovické trhy hledají nová pravidla

České Budějovice - Co zachovat ze současných adventních trhů na českobudějovickém náměstí a jak je případně změnit? To je otázka, kterou řeší radnice jihočeské metropole. Mezi náměty, o kterých se debatuje, patří prodloužení programu na náměstí přes konec roku. Nová podoba trhů se řeší v souvislosti s tím, že nynějšímu provozovateli končí smlouva.

9.12.2016

Jankovští trénují koledy v kapličce na návsi

Jankov /VIDEO/ - Je jich šest a kromě zpívání koled zpestřují i kulturní program v obci. „Pokaždé se sejdeme u jedné z nás doma nebo na návsi v naší kapličce a zpíváme.

8.12.2016

Soud pravomocně osvobodil exprimátora Juraje Thomu

Praha, České Budějovice - Pražský vrchní soud ve čtvrtek zprostil viny ze zneužití pravomoci bývalého primátora Českých Budějovic Juraje Thomu. Zrušil tak rozsudek, který exprimátora posílal na pět let do vězení, a navíc mu ukládal jak pětiletý zákaz činnosti ve výkonných orgánech obcí, tak i povinnost uhradit městu škodu 12,5 milionu korun. 

8.12.2016

Cena tepla vzroste v krajské metropoli jen o 1,2 procenta

České Budějovice – Změnu ceny tepla by příští rok domácnosti vytápěné v Českých Budějovicích centrálně zdejší teplárnou neměly významně pocítit. Od ledna za něj zaplatí 514,90 Kč/GJ bez DPH, s daní 592,14 Kč.

7.12.2016

Madeta nechystá prodej, ale investice

České Budějovice - Jihočeský mlékárenský gigant vyvrací fámy kolem své budoucnosti.

7.12.2016

Ulice města brázdilo třiapadesát rekolistů

České Budějovice - Desítky nových kol a lepší dostupnost. To jsou jen některé novinky, kterých by se mohli v příštím roce dočkat ti, co brázdí ulice krajského města na růžových renovovaných kolech známých také jako rekola.

7.12.2016

Vítejte Vánoce zpěvem koled. Už 14. prosince

Českobudějovicko - Nalaďte se na Vánoce a secvičte spolu se svými sousedy či známými koledy, které budou naráz zpívat lidé v celé republice.

7.12.2016

Předčasné volby zatím nechystají, ale petice to může zásadně změnit

Včelná - Včelná zůstane i nadále bez starosty. Není prý důvod ho předčasně volit. Jiný názor mají občané, kteří podepsali petici proti dřívějšímu odvolání starostky.

6.12.2016

Semafory nevydržely náraz opilého řidiče

České Budějovice - Několik týdnů bude řidiče na křižovatce Dobrovodské a Plynárenské ulice v krajském městě dirigovat provizorní signalizace.

6.12.2016

Setkání s hejtmanem v Budějovicích aneb Jaké jsou priority jihočeské vlády

České Budějovice - Priority jihočeské vlády pro následující čtyři roky v kraji – to je hlavní téma diskuzního projektu Deník s vámi - Setkání s hejtmanem, které se dnes koná v sídle Budějovického Budvaru.

5.12.2016

Temelín splňuje mezinárodní normy v ochraně životního prostředí

Temelín - Nová opatření, která Temelín zavedl k ochraně životního prostředí, kontrolovali v těchto dnech odborníci z mezinárodní auditorské společnosti Det Norske Veritas. Podle auditorů Temelín chrání životní prostředí v souladu s novými mezinárodními normami, které platí od začátku letošního roku. Jihočeská jaderná elektrárna tak i letos obhájila prestižní ekologický certifikát.

5.12.2016

OBRAZEM: Na anděly čekalo zaplněné náměstí

České Budějovice - Hned dvě éterické bytosti ozvláštnily v pondělí večerní atmosféru na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II. Tradičnímu příletu anděla z Černé věže i příchodu obří loutky přihlížely opět nejen rodiny s dětmi, které zaplnily takřka všechen prostor mezi slavnostně nasvícenými stánky. Letošní novinkou byla hudba, kterou pro přílet anděla složil 19letý Vojtěch Adamčík, autor muzikálů Úděl osudu a Cyrano. Skládal ji asi 14 hodin.

5.12.2016

Anděl přelétne náměstí, Mikuláš pojede v MHD

Českobudějovicko - Vydejte se v pondělí za Mikulášem, čerty a anděly. Možností je v okrese celá řada.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies