VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Českobudějovicko

14.3.2017

Kriminalisté zatkli pětici mužů za kuplířství

Táborsko - V závěru uplynulého týdne táborští kriminalisté uskutečnili rozsáhlý "zátah" zaměřený na potírání trestných činů proti lidské důstojnosti v sexuální oblasti.

13.3.2017

Hejtmanovi staví dům šéf nemocnic

České Budějovice – Ve Slupečné u Lipna nad Vltavou vyrostly čtyři nové domy. Novostaveb určených k rekreaci je tu bezpočet, tyto však vynikají. Jeden z nich bude patřit jihočeskému hejtmanovi Jiřímu Zimolovi, další jeho náměstkovi Jaromíru Slívovi, ve třetím se zabydlí předseda představenstva Jihočeských nemocnic Martin Bláha. Poslední není dostavěn, původní zájemce už ho nechce.

13.3.2017

U Piana se hraje o místa k parkování

České Budějovice – Velké změny provázejí vznik kancelářského centra Piano v Českých Budějovicích. Dotýkají se i parkování.V místě nynější stavby totiž dříve mohli obyvatelé okolních domů zčásti nechávat své automobily. Když se připravovalo nové centrum, tak se radnice a investor dohodli, že zde náhradou vznikne u Piana i veřejné parkoviště. Teď se ale radnice a investor nemohou shodnout na jeho kapacitě.

13.3.2017

Před padesáti lety vyjeli na silnice první žlutí andělé

Jižní Čechy - Žlutí andělé, neboli Silniční služba svazarmovského automotoklubu, vyrazili před půl stoletím na silnice pomáhat řidičům v nouzi. V březnu slaví jubileum.

12.3.2017

Mamuta v Borovanech lovili neandrtálci i princezny

Borovany (FOTOGALERIE) - Malými divochy v kůžích ale i spoustou jiných hrdinů, zvířátek a pohádkových bytostí se to jen hemžilo na dětském karnevalu v Borovanech.

11.3.2017

Budvar buduje most pro palety plné piva

České Budějovice /VIDEO/ – Kostra technologického mostu kříží od uplynulého víkendu ve výšce 12 metrů nad vozovkou Kněžskodvorskou ulici.

11.3.2017

Stará honda frčí dál. V podobě buginy

České Budějovice /VIDEO/ – Závodní vozidlo nejdříve nakreslili, pak ho podle vlastního návrhu i sami postavili. Vysokoškolákům to zabralo přes 3500 hodin.

10.3.2017

V Dražíči spadla část stodoly, nikdo se nezranil

Dražíč - Část stodoly přiléhající k obytnému domu se v pátek zřítila v Dražíči. K události před půl osmou ráno vyjeli vltavotýnští profesionální hasiči. Doplnili jsme o fotogalerii.

10.3.2017

Turisté stráví na jihu v průměru 20 milionů dnů a nocí

Jižní Čechy – Jihočeský kraj je v současné době jediným regionem v České republice, který podobným průzkumem disponuje. Výsledky jsou čerpány z analýzy, která mapovala rok 2015.

9.3.2017

První zkouškou bude hasičský bál

Sedlce – Nového nájemce má od letoška hospoda ve vesnici Sedlce, která patří pod Svatý Jan nad Malší.

AKTUALIZOVÁNO
9.3.2017

Hořela střecha bývalých kasáren

Tábor – Několik hasičských cisteren a výšková technika táborských profesionálních i dobrovolných hasičů vyjely ve čtvrtek před pátou hodinou ranní do bývalých kasáren Na Písecké, kde byl ohlášen požár střechy.

9.3.2017

V knihovně si dejte Rande naslepo

České Budějovice – Nesoudit knihu jen podle obalu přiměje čtenáře Jihočeská vědecká knihovna v Českých Budějovicích, která si připravila na měsíc čtenářů, březen, akci Rande naslepo s knihou.

9.3.2017

Vyrazte na premiéru snímku Masaryk nebo výstavu fotek

České Budějovice - Kam můžete ve čtrvrtek vyrazit za zábavou.

9.3.2017

Boj za údolí podporuje i ledňáček

Rudolfov – Létající drahokam neboli ledňáček vévodí titulní stránce brožury o Rudolfovském potoce. 

9.3.2017

Nekončí platnost vašeho řidičáku?

České Budějovice – V letošním roce končí platnost řidičských průkazů vyrobených v roce 2007, kdy jich byl vydán rekordní počet 800 000.

9.3.2017

Ptačí chřipka snad ustupuje

České Budějovice – Státní veterinární správa odvolala zákaz pořádání akcí, kdy dochází k soustředění většího množství drůbeže či ptactva na jednom místě a v komerčních chovech chov ve volných výbězích.

9.3.2017

Zahrádkáře těší první květy, zemědělci kontrolují ozimy

Českobudějovicko – První květy na záhonech už těší v nastupujícím jaru zahrádkáře v regionu, zemědělci zase vidí, jak si poradilys uplynulým mrazivým časem ozimy.

9.3.2017

ANKETA: Jak si spoříte na důchod?

Jižní Čechy - Nejviditelnějším krokem Sobotkovy vlády v oblasti reformy penzí bylo zrušení II. pilíře, který zavedla Nečasova vláda. Od roku 2013 bylo možné přesměrovat do druhého pilíře tři procenta z vyměřovacího základu příjmu, tedy poslat je do vlastního spoření ve fondech. K tomu bylo ještě potřeba přidat částku ve výši dvou procent ze svého. Možnosti využilo přes 83 000 lidí, kteří vyvedli 1,19 miliardy korun. Žádnou náhradu za II. pilíř vláda nezavedla.

7.3.2017

Pes utekl děravým plotem a zaútočil

České Budějovice – V neděli ráno ohlásila na linku městské policie 156 žena z Husovy kolonie útok psa, který před chvílí viděla. Chlupatý agresor prý utekl děravým plotem ze zahrady v sousedství a napadl jinou ženu se psem, která právě procházela kolem.

7.3.2017

Duševně nemocní dostanou více lůžek

České Budějovice – O navýšení kapacity psychiatrického oddělení českobudějovické nemocnice o 20 lůžek rozhodli krajští zastupitelé. Vyřešit by se tak mohl nedostatek akutních lůžek, který musí jihočeští lékaři poměrně často řešit úzkou spoluprací s psychiatrickými nemocnicemi v Dobřanech a Jihlavě.

7.3.2017

V Ledenicích už veterináři zmírnili přísná pravidla.

Ledenice - Přísná opatření kvůli ptačí chřipce zrušila v pátek krajská veterinární správa pro Ledenice a nejbližší okolí. V místech, která doposud ležela v ochranném pásmu, už není nutné držet drůbež a ostatní ptactvo pod střechou.

7.3.2017

Podnapilý si spletl dům, usnul před cizím bytem

České Budějovice – V sobotu v půl sedmé ráno žádala žena ze sídliště Máj telefonicky strážníky o pomoc. „V půl čtvrté ráno údajně uslyšela klíč v zámku jejích vstupních dveří do bytu," líčí tisková mluvčí městské policie Věra Školková, co se ženě přihodilo.

6.3.2017

Jihočeský tým KOBRA rozkryl daňový podvod za osm milionů

Jižní Čechy - Jihočeští policisté, pracovníci finančního úřadu a celníci zadrželi a obvinili skupinu třech osob. Důvodem byly daňové podvody. Zásahové týmy podle policejního mluvčího Jiřího Matznera operovaly v Českých Budějovicích a Zlíně.

6.3.2017

Události, které tento týden čekají Jihočechy

Jižní Čechy – Nový týden začne v Táboře veřejným jednáním zastupitelů, v 15 hodin se sejdou v sále Tabačky a jedním z bodů programu bude schvalování dotace na stavbu nového centra pro seniory. 

6.3.2017

Masarykovi předpovídají úspěch

České Budějovice - Karel Roden ztvární Jana Masaryka ve snímku Masaryk. Životopisný film nevynechá ani jeho temné stránky.

5.3.2017

Kam zmizel schizofrenický vrah?

České Budějovice – Jan Reitinger, původním jménem Heidinger, trpí schizofrenií a v nepříčetnosti zavraždil před sedmi lety matku a nevlastního otce Pavla Malhockého žijící v krajském městě. 

4.3.2017

Na harmoniku začal hrát až v osmdesáti

Homole – Harmonikáři z celých jižních Čech si v sobotu hráli na 21. setkání.

4.3.2017

Kmotrem lvičky Shiny je herec Ondřej Veselý

Dvorec - Křest prvního letošního přírůstku v zoo Dvorec na Českobudějovicku sledovaly v sobotu stovky nadšených očí.

4.3.2017

Dívka se zranila na lyžích, letěl pro ni vrtulník

Šumava – Jízda po dráze určené pro snowboardisty na Zadově se v sobotu ráno nevyplatila čtrnáctileté lyžařce. Záchranáři k ní museli povolat vrtulník.

4.3.2017

Stát musel dát ruce pryč od Magdaleny i Čihadla

Jižní Čechy - Lokality Magdalena na Táborsku i Čihadlo na Jindřichohradecku patří do skupiny sedmi lokalit, kde stát prověřuje podmínky pro hlubinné úložiště radioaktivního odpadu. Teď si musí dát pauzu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies