VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Českobudějovicko

4.3.2017

Startuje další maraton MARS pro nemocné

Česko Budějovice - Také České Budějovice podpoří nemocné cvičením, startuje 6. ročník Maratonu s roztroušenou sklerózou. Desítky lidí z Českých Budějovic a okolí se v sobotu 4. března převlečou do sportovního, obují tenisky a vyrazí do Fight clubu v Metropolu v Českých Budějovicích.

4.3.2017

Jihočeští řezníci se EET nezalekli

Jižní Čechy – Naprostá většina řezníků vám tak od středy při nákupu masa a uzenin vydá účtenku. Některých se ale týká až třetí vlna EET v březnu příštího roku. 

3.3.2017

Pozemky za Kauflandem město měnit nechce

České Budějovice – Kvůli chystané severní spojce jednali českobudějovičtí zastupitelé o směně pozemků, která by se týkala plochy přes 1,5 hektaru za Kauflandem na hranici Stromovky.

3.3.2017

Fotograf David Peltán prožívá dosud největší profesní úspěch

Tábor - Čtvrtý ročník mezinárodní soutěže Jazz World Photo dolehl až do redakce Táborského deníku. Fotograf David Peltán se dostal do třicítky nejlepších autorů jazzových snímků, které vznikly v loňském roce.

2.3.2017

Na splnění předvolebních slibů si občas voliči musejí počkat hodně dlouho

České Budějovice – Bilance předvolebních slibů v Českých Budějovicích celkem vyznívá ve prospěch dvou nejsilnějších stran v zastupitelstvu. Najdou se ale i problematické body, kde by asi voliči nemuseli úplně souhlasit s tím, že se vše daří plnit.

AKTUALIZOVÁNO
1.3.2017

Ve Čkyni hořel byt, nikdo v něm naštěstí nebyl

Čkyně - Ve středu zasahovali hasiči ve Čkyni na Prachaticku u požáru bytu na výrobní halou, kde se pracuje se dřevem. Přidali jsme fotogalerii. 

1.3.2017

Platy řidičů půjdou z rezervy kraje

České Budějovice – Ministři na jednání s hejtmany minulý týden slíbili, že kraje jako kompenzaci výdajů, které musí vynaložit na zvýšení platů řidičů autobusů, dostanou k původním dvěma miliardám Kč na opravy silnic II. a III. tříd další dvě.

1.3.2017

Strážníci měli fofry. Vybrali 3,5 milionu

České Budějovice – Bilancování loňského roku potvrdilo, že počet městských policistů by mohl být vyšší. Ze 101 strážníků na konci roku bylo v přesile 38 mezi 31. a 40. rokem, 30 dosáhlo věku 41 až 50 let.

28.2.2017

OBRAZEM: Na budějovickém náměstím zavládlo masopustní veselí

České Budějovice - O povolení městem jíti a koledu provozovati požádali v úterý primátora už po sedmadvacáté účastníci českobudějovického masopustu.

AKTUALIZOVÁNO
28.2.2017

Sídliště Máj bylo plné policistů, zasahovali v jednom z domů

České Budějovice - K největšímu zásahu od roku 2013 vyjížděli v úterý před 17. hodinou na českobudějovické sídliště Máj policisté. Zasahovali u potyčky v jednom z panelových domů v ulici V. Volfa. Obyvatelé sídliště byli na nohou.

28.2.2017

Čáp v Dubném už přivítal partnerku

Dubné /VIDEO/ – Tanec s roztaženými křídly a vytrvalé klapání zobáků, tak vypadalo šťastné shledání čapího páru na hnízdě v Dubném. Zdejší samec Max, který už letní byt na střeše zdejšího kostela hlídá a opravuje od 18. února, se své družky dočkal v pondělí 27. února necelých 25 minut po poledni.

28.2.2017

Mráz připravil u v silnicích pasti, u Temelína varuje řidiče padesátka

Týn nad Vltavou – Silné mrazy letošní zimy opět ukázaly, jak si umí pohrát s „načatou" vozovkou. Na Českobudějovicku na to doplatil třeba úsek mezi temelínskou elektrárnou a Týnem nad Vltavou.

28.2.2017

Téměř polovina obchodníků v kraji může mít od zítřka potíže

Jižní Čechy – Pokuty či dokonce zavření provozovny riskují živnostníci, kteří se nestihnou zaevidovat do systému EET a přesto budou dál provozovat své obchody. 

27.2.2017

Masopust pokračuje v úterý u kašny

Českobudějovicko – Hned na několika místech regionu se ještě v úterý objeví masopustní koledníci a maškary.

27.2.2017

Stromy padly kvůli kůrovci

České Budějovice – Necelé dvě desítky stromů padly v minulých dnech k zemi v Českých Budějovicích v malém hájku u Sportovní haly. 

27.2.2017

V Jindřichově Hradci žijí sourozenci Petra Jaška

Jindřichův Hradec – Čech Petr Jašek, který byl koncem ledna v Súdánu odsouzen k 20 letům vězení, se vrátil do vlasti. 

26.2.2017

Před měsícem narozené lvíče čeká křest

Dvorec - Malá lvice Shina se narodila v ZOO Dvorec 19. ledna jako první mládě letošního roku.

26.2.2017

Hospodští už nelákají na pivo, ale na kvízy

České Budějovice - U piva či vína se nemusí jen klábosit o fotbale, práci, ženských, drbat tchýně a kolegyně.

26.2.2017

Budějovičtí uspořádali první ročník městského plesu

České Budějovice (FOTOGALERIE) - První ročník Plesu města České Budějovice se v sobotu uskutečnil v kulturním domě Metropol.

26.2.2017

Nemocných v kraji opět ubylo, epidemie skončila

Jižní Čechy - Hygienici ohlásili konec chřipkové epidemie v kraji.

26.2.2017

OBRAZEM: Čtenáři Deníku fotí masopustní veselí

Českobudějovicko - Maškary, různé masky i krojované potkáváte o víkendu v ulicích vašeho města či vesnice. Koná se totiž masopust. Pokud budete mít u sebe fotoaparát, neváhejte, vyfoťte fašankový průvod a pak snímky pošlete do redakce Českobudějovického deníku, zveřejníme je. Ve fotogalerii přinášíme snímky z masopustního veselí v Hosíně, Nákří a Doudlebech.

26.2.2017

Na radnici chtějí po opravě stropů i nový výtah

Trhové Sviny – Zhruba v polovině je rekonstrukce stropů v prvním patře historické budovy radnice v Trhových Svinech. 

25.2.2017

Z rozmrzlé Samsonovy kašny loví lidé mince

České Budějovice – Led, který tvořil krustu na bazénu Samsonovy kašny, roztál. To byl signál pro sběratele mincí, aby se vydali lovit ze dna památky na náměstí Přemysla Otakara II. mince. 

25.2.2017

V masopustním průvodu měli Strážkovičtí geodety, kteří vyměřili obchvat obce

Strážkovice (FOTOGALERIE, VIDEO) - Tradiční růžičková koleda se vydala v sobotu ráno na obchůzku Strážkovicemi. Dávnou masopustní tradici v obci na hlavním tahu z Budějovic do Trhových Svinů obnovili před šesti lety.

25.2.2017

Začalo se stavět, bytů je však stále málo

Českobudějovicko - Po období stagnace přišli developeři s nabídkou nového bydlení. To ale lidé z větší části skoupili ještě před dostavbou.

25.2.2017

Není sníh, není problém. V INSKI se dá jezdit na lyžích i bez sněhu

České Budějovice /VIDEO/ – Jediný lyžařský trenažer na jihu Čech se v září otevřel pro veřejnost. Nabízí skvělou možnost pro milovníky zimních sportů i během léta.

24.2.2017

Foťte masopustní průvod a ukažte své snímky

Maškary, různé masky i krojované potkáte o víkendu v ulicích vašeho města či vesnice. Koná se totiž masopust. Pokud budete mít u sebe fotoaparát, neváhejte, vyfoťte fašankový průvod a pak snímky pošlete do redakce Českobudějovického deníku, zveřejníme je.

24.2.2017

Ochutnali humus, dali si maté a vyzkoušeli si národní kroje

Hluboká nad Vltavou - Bohatý na zážitky byl uplynulý týden v Základní škole v Hluboké nad Vltavou. Už potřetí sem přijela skupinka studentů ze všech koutů světa. Stalo se tak v rámci projektu Edison, jehož cílem je spojovat mladé lidi různých kultur.

24.2.2017

K parkování řekněte své i vy

České Budějovice – Velké změny plánuje českobudějovická radnice v systému parkování na Pražském předměstí. Od září chce město na zónu, kterou zhruba vymezují Rudolfovská třída, Nádražní ulice a řeka Vltava, rozšířit systém placeného parkování.  

24.2.2017

Rudolfovská za viaduktem už průjezdná

České Budějovice – Srážka dvou vozidel na křižovatce ulic Rudolfovská a Dobrovodská komplikovala v pátek dopoledne dopravu. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies