VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Českobudějovicko

7.2.2017

Novohradští zastupitelé budou jednat o koupi hotelu Máj

Nové Hrady - O budoucnosti hotelu Máj, jenž je od nepaměti klíčovým místem pro pořádání kulturních, společenských i sportovních akcí včetně vyhlášené taneční soutěže Novohradská číše v Nových Hradech, budou ve čtvrtek na svém zasedání rozhodovat zastupitelé.

4.2.2017

Budějovická matrika v lednu zapsala 189 novorozeňat

České Budějovice - V lednu 2017 se v českobudějovické nemocnici narodilo celkem 189 dětí. Oproti předchozím měsícům i průměrné porodnosti v roce 2016 je to nepatrně méně dětí.

4.2.2017

Chřipka má další oběť, nemocných ale ubývá

České Budějovice - Nejvyšší daň si tento týden mezi Jihočechy opět vybrala chřipková epidemie. Nemoc má na svědomí život staršího muže. Jak upřesnila ředitelka epidemického odboru Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Jitka Luňáčková, pacient zemřel na srdeční selhání.

4.2.2017

Na většině Českobudějovicka lze nově cestovat s výraznou slevou

České Budějovice - Až osmadvacet procent jízdného mohou ušetřit ti, kdo pravidelně dojíždí do práce či do školy v okruhu cca 20 kilometrů od Č. Budějovic. Právě na tomto území, kde veřejnou dopravu využívá denně až 90 % obyvatel, funguje od ledna Integrovaný dopravní systém (IDS) Jihočeského kraje a po měsíci od zavedení se chlubí bezproblémovým chodem.

3.2.2017

Za zimní úrazy může nebe i lidé

České Budějovice – Poslední pár dnů vyžaduje pohyb na ledovce značnou šikovnost. V úterý v nemocnici ošetřili po uklouznutí 14 dospělých a dítě, po autonehodách v důsledku smyku sedm dospělých a dítě.

3.2.2017

Poznávací soutěž o historických stavbách zná vítěze

České Budějovice - Výsledky poznávací soutěže - Českobudějovické památné stavby a jejich lidé, už zveřejnil českobudějovický magistrát.

2.2.2017

Na chodnících čekal Budějčáky adrenalin

České Budějovice /VIDEO/ - Obrázek jako z grotesky. Tak vypadalo čtvrteční ráno v krajském městě. Kvůli mrznoucímu dešti se totiž hlavně chodníky v noci proměnily v jednu dlouhou skluzavku. Dostat se tak ve čtvrtek do práce nebo do škol, to vyžadovalo opravdu velké úsilí.

2.2.2017

Králové Sibiře čekali v zoologické na dospělost

Hluboká nad Vltavou Dva tygří obyvatelé zoologické zahrady samec Oliver (vlevo) a samice Altaica (vpravo) už tři týdny sdílejí společný výběh. Pokud by se reprodukce šelem povedla, byl by to pro jihočeskou zoo velký chovatelský úspěch.

1.2.2017

Nové logo města Vltavotýnští nevybrali

Týn nad Vltavou - Z třiatřiceti návrhů a sedmadvaceti uchazečů vybírali Vltavotýnští nové logo města. Chtějí ho využít k lepší propagaci Týna, neboť očekávají, že v souvislosti s dokončovaným projektem splavnění Vltavy sem zamíří více výletníků.

1.2.2017

Budějovičtí chtějí novou podobu adventních trhů

České Budějovice - Líbivou podobu, pestřejší sortiment i bohatý kulturní program mají mít v příštích pěti letech adventní trhy na českobudějovickém náměstí. Podmínky, které bude muset nový provozovatel od letoška dodržet, zahrnují například i každoroční inovaci trhů. Dosavadnímu organizátorovi skončila smlouva.

1.2.2017

V Ledenicích vybili desítky slepic a kachen. V malochovu řádila ptačí chřipka

Ledenice – František Titz mladší jen těžko skrýval slzy. V malochovu jeho otce, rovněž Františka, začalo ve středu ráno za dohledu veterinářů vybíjení desítek slepic a kachen. Veterináři den předtím potvrdili, že v hejnu u domu na okraji Ledenic v části Zdržek řádí obávaná ptačí chřipka.

1.2.2017

Nová ohniska ptačí chřipky jsou v Ledenicích a Vlachově Březí

Jižní Čechy - Veterináři potvrdili dvě nová ohniska ptačí chřipky v jižních Čechách. Jedno z nich je v komerčním chovu kachen ve Vlachově Březí na Prachaticku. Ve středu se tam začne vybíjet 17 tisíc ptáků. Druhé je v malochovu v Ledenicích na Českobudějovicku. Sdělil to mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Pejchal. 

31.1.2017

OBRAZEM: Účty za první pololetí jsou sečteny

České Budějovice - Pololetní vysvědčení dostali včera také žáci z budějovické ZŠ Nová.

31.1.2017

Bůh má smysl pro humor, říká nový hlubocký kněz

Hluboká nad Vltavou - Ve třiceti letech měl všechno. Úspěch, ženy i peníze. Někomu by to bohatě stačilo, on ale chtěl od života víc. A tak místo saka s kravatou obléká Tomas van Zavrel několik posledních let kněžskou sutanu. I když, jak on sám říká, záliba v hezkých kvalitních oblecích a botách mu zůstala do dneška.

31.1.2017

Kantorů technických oborů je málo

Českobudějovicko - Na ZŠ v Týně nad Vltavou Na Malé straně vyučující nechybějí. Ředitel Miroslav Vašica přijal k novému školnímu roku dva učitele-muže za pedagogy, kteří odešli do důchodu.

31.1.2017

Porota rozhodla, jak bude po dostavbě vypadat vědecká knihovna

České Budějovice - Jihočeská vědecká knihovna v Českých Budějovicích zná vítěze architektonické soutěže na dostavbu objektu Lidická 1. Hlavním záměrem dostavby bylo zlepšení podmínek pro čtenáře a rozšíření prostor.

31.1.2017

Silničáři vyrazili na ledovku už v noci

Českobudějovicko - Už v noci z pondělí na úterý vyjeli několikrát do akce silničáři na Českobudějovicku.

30.1.2017

V Budějovicích najdou zamilovaní vzkazy v trolejbusech

České Budějovice – Další netradiční akci připravil českobudějovický dopravní podnik. Tentokrá se jedná o svátek svatého Valentýna. Dopravní podnik města České Budějovice, a.s., nabízí všem zájemcům zveřejnění zamilovaného vzkazu ve vozech MHD. Vzkaz bude od pondělí 13. února do středy 15. února 2017 umístěn v rámečcích v některém z trolejbusů jezdících na páteřních linkách 2, 3, 5 a 9.

30.1.2017

Viróza trápí stále hlavně děti

Českobudějovicko - Nárůst počtu nemocných s chřipkami a respiračními infekcemi se ani v uplynulém týdnu nepodařilo zmírnit. Ba naopak. Ve srovnání s předcházejícím týdnem počet nemocných s akutními respiračními infekcemi vzrostl o 4,8 procenta.

30.1.2017

Pro Budvar hledají deset nejlepších

České Budějovice – Až do 8. února se mohou hlásit uchazeči na uvolněný post ředitele národního podniku Budějovický Budvar. Nového šéfa pivovaru hledá ministerstvo zemědělství, které chce znát finalisty výběrového řízení přibližně do poloviny března.

29.1.2017

OBRAZEM: Nové Hrady v sobotu patřily nejen princeznám

Nové Hrady - Víly, piráti, námořníci nebo princeznami. Těmi všemi se to v sobotu hemžilo v Nových Hradech. Konal se zde totiž dětský karneval. 

28.1.2017

Premiér Sobotka na jihu Čech nezískal nominaci na předsedu ČSSD

Hluboká nad Vltavou - Jihočeští sociální demokraté v sobotu na krajské konferenci v Hluboké nad Vltavou neschválili nominaci premiéra Bohuslava Sobotky na předsedu strany. Předcházejících 12 krajských konferencí Sobotku v čele strany podpořilo. Na prvního místopředsedu Jihočeši v tajné volbě navrhli Jeronýma Tejce.

28.1.2017

Nejstarší budova univerzity dostala novou tvář

České Budějovice - Zcela nové učebny, pracovny vyučujících a laboratoře, všechno laděné do světle hnědé, žluté a zelené. Tak teď vypadá objekt Zemědělské fakulty v kampusu Jihočeské univerzity. S rekonstrukcí vnitřních prostor největšího a nejstaršího objektu fakulty začali dělníci před rokem a půl. Tento týden se uskutečnilo slavnostní otevření.

28.1.2017

U Českého Vrbného se znovu staví, nakoupíte tu nábytek

České Budějovice – V obchodní zóně České Vrbné na okraji Českých Budějovic se opět dali do práce stavbaři. Na jedné z posledních volných ploch by měl podle informací Deníku vyrůst obchodní dům KIKA s nábytkem a bytovými doplňky.

27.1.2017

Pět set zaměstnanců temelínské elektrárny čekají bezpečnostní prověrky

České Budějovice - Ředitel Jaderné elektrárny Temelín Bohdan Zronek tento týden potvrdil, že elektrárna se zaměří v letošním roce na další zlepšování spolupráce s dodavateli a nábor nových lidí do nového útvaru kontroly kvality. K dalším prioritám bude patřit zahájení bezpečnostních prověrek, které by se podle Bohdana Zronka měly týkat zhruba 500 pracovníků elektrárny. Vyžaduje je nový zákon, který platí od začátku roku.

27.1.2017

Emeritní šéf Budvaru Jiří Boček: Budu u výběru svého nástupce

České Budějovice - Jiří Boček, emeritní ředitel národního podniku Budějovický Budvar, odpovídal on-line na dotazy čtenářů Deníku. Ti se ptali na případný prodej pivovaru, ale i na to, zda může manažer pivovaru pít v pracovní době. 

26.1.2017

Hrubá stavba nového IGY je hotová

České Budějovice /VIDEO/ – Necelého půl roku trvala hrubá stavba nové části obchodního centra IGY na českobudějovické Pražské třídě. Ve čtvrtek ji slavnostně zakončili zástupci investora, kterým je CPI Property Group, stavební firmy Metrostav a města.

26.1.2017

V Budějovicích studuje nejlepší angličtinář

České Budějovice - Devatenáctiletý Milan Flachs je šikovný student posledního ročníku gymnázia Jírovcova, který se chystá na vysokou školu. Říká: „Chtěl bych na práva, jestli mi to vyjde."

26.1.2017

Prokleté dluhy: zbankrotovalo už 100 tisíc lidí. Vykoupení je čeká po 5 letech

Česko, Jižní Čechy - Pět let živořit s „nezabavitelnou částkou", která se v závislosti na výši výplaty pohybuje kolem deseti tisíc korun měsíčně. Ostatní vydělané peníze odevzdávat.  

25.1.2017

V budějovických školkách přibude přes sto míst

České Budějovice - Zápisy do mateřinek v krajském městě se letos uskuteční 2. a 3. května.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies