VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Českobudějovicko

4.1.2017

Lišovští zkulturní nevyhovující kulturní dům

Lišov - „Naše město je prakticky bez dluhů, proto jsme se rozhodli v roce 2017 realizovat dvě velké investiční akce s pomocí bankovních úvěrů. Mohli bychom je financovat i vlastními prostředky, ale na úkor dalších akcí, které však také nechceme odkládat," vysvětlil na jednání zastupitelstva starosta města Jiří Švec.

4.1.2017

První nádražní budovy se dočkají oprav

Jižní Čechy - Do oprav fasád, střech či výměny dveří a oken na 161 nádražních budovách v republice se pustila Správa železniční dopravní cesty (SŽDC). Nevyhne se ani jihu Čech. Jako první přichází na řadu strážní budova v Chýnově.

3.1.2017

Městských strážníků může letos přibýt. Chybí zájemci

České Budějovice - Ročně odchází za jiným zaměstnáním kolem desítky lidí. I když nynější stav je uspokojivý, magistrát hodlá přijmout pět strážníků.

3.1.2017

Temelín vyrobil méně elektřiny

Jižní Čechy - Letošní květnová výroba Jaderné elektrárny Temelín 1,6 TWh vytvořila měsíční rekord. „První půlrok jsme elektrárnu provozovali plynule.

3.1.2017

Zima udeří v plné síle: ve středu sněhem, pak mrazem

Jihočeský kraj - Kdo si „stěžoval", že zima dosud pořádně nepřišla, dostane tento týden pádnou odpověď. Podle českobudějovického meteorologa Jaroslava Hintermüllera bude mít počasí v nejbližších dnech hodně zimní charakter.

3.1.2017

Na přemnožené holuby líčí klece

České Budějovice - Celkem patnáct odchytových klecí a čtyři jednoduché komorové holubníky mají učinit přítrž nekontrolovanému množení holubů v Českých Budějovicích. Loňské sčítání jejich hejna vyčíslilo na více než pět tisíc jedinců a málo nebylo ani stížností obyvatel, kterým opeřenci způsobovali především škody na nemovitostech.

2.1.2017

Budvar má po čtvrtstoletí nového šéfa. Bočka nahradil Žáček

České Budějovice - Dlouholetý ředitel českobudějovického národního podniku Budějovický Budvar Jiří Boček oficiálně skončil ke konci roku ve funkci. Do výběru nového šéfa povede podnik ekonomický ředitel Petr Žáček (67).

30.12.2016

Poslední den roku lze slavit různě, třeba na Kleti

České Budějovice - Žádné starosti s přípravou občerstvení, namísto toho relax a pohoda. To jsou hlavní důvody, proč čím dál více lidí tráví silvestra v hotelech a penzionech. A ty je lákají nejen atraktivním programem, živými vystoupení, ale třeba i netradičním jídlem.

30.12.2016

Otužování léčí nejen tělo, ale také duši

Jižní Čechy - Vánoce a Nový rok jsou časem otužilců, kdy se party nadšenců noří do studené vody. Na silvestra je uvidíte u budějovické Lannovy loděnice, na Nový rok v Táboře u Jordánu.

29.12.2016

Do budějovické nemocnice od neděle nesmí návštěvy, kvůli chřipce

České Budějovice – Od neděle 1. ledna bude vzhledem k nárůstu chřipkových onemocnění v okrese až do odvolání nemocnice uzavřena pro návštěvy pacientů. Výjimečné povolení návštěvy je v kompetenci primáře oddělení nebo první službu majícího lékaře. Přístupná zůstává lékárna s nepřetržitým provozem ve vstupním terminálu nemocnice. 

29.12.2016

Čtenáři si knihy sami vyberou z regálů

České Budějovice - Dostavba Jihočeské vědecké knihovny v Lidické ulici rozšíří její kapacitu pro volný výběr knih. Porota bude vybírat z šesti návrhů.

29.12.2016

Z Almy je muzeum veteránů, ve Sfinxu vzniká majáles

Jižní Čechy  – V uplynulém čtvrtstoletí změnily jihočeské průmyslové areály majitel i svůj osud. Přinášíme příběhy některých z nich.

28.12.2016

První blok Temelína jede od 1. vánočního svátku

Jižní Čechy - Od poledních hodin Božího hodu vánočního vyrábí elektřinu první blok temelínské jaderné elektrárny.

28.12.2016

Policie pátrá po pohřešované Tereze Angelině Pražákové

České Budějovice - Pátnáctiletou Terezu Angelinu Pražákovou hledají od Štědrého dne policisté. Dívka odešla z domu kolem jedné hodiny odpoledne a od té doby o sobě nepodala žádnou zprávu. Pohřešovaná je štíhlé postavy, vysoká cca 170 cm. Má hnědé oči, výrazné líčení. Světle hnědé vlasy s melírem s fialovo-blond konečky. Oblečení dívky v době odchodu není známo.

28.12.2016

Hluboká řeší rébus. Chce lidem usnadnit parkování

Hluboká nad Vltavou - Najít volné místo k zaparkování na hlavní třídě v Hluboké nad Vltavou je pro místní, obzvlášť v turistické sezoně, veliký oříšek.

27.12.2016

Vánoce hasičů: loni poznamenané tragédií, letos poklidné

Jižní Čechy - Ke 44 událostem vyjížděli o letošních třech vánočních dnech jihočeští hasiči. Nejčastěji, ve 22 případech, šlo o technické zásahy, sedmkrát hasiče zaměstnaly dopravní nehody.

27.12.2016

Štědrý den patřil nejen otužilcům

Českobudějovicko - „Voda má 1,9 stupně, tak je to dobrý," shodla se v sobotu šestice odvážlivců u Malého jezu. A jen pár chvil nato už byla pětice mužů a jedna dáma ve vodě. Roky má totiž tahle skupinka společnou jednu tradici. Vždy na Štědrý den se přesně v 11 hodin sejdou u Malého jezu a společně si zaplavou v Malši. „To už jsme zažili horší podmínky. Jednou jsme si museli dokonce vysekat v ledu díru a kousek vedle hráli hokej," vzpomínala s úsměvem jediná účastnice Martina Schreibová ze Srubce.  

26.12.2016

Vánoce jsou za námi. Zvládli jsme je bez větších obtíží.

Českobudějovicko -  Tři případy kráděže a požár osobního vozidla. Takové byly Vánoce na Českobudějovicku. 

26.12.2016

OBRAZEM: Otužilci rozčeřili vody Malše

České Budějovice - Šestice odvážlivců, pět pánů a jedna dáme, se v sobotu s úderem jedenácté ponořilo do vod řeky Malše. Už několik let si tak takhle partička otužilců zpříjemňují Štědrý den. 

25.12.2016

OBRAZEM: Čekání na Ježíška si zpříjemnili zpěvem koled

Hluboká nad Vltavou - Děti a rodičové, babičky a deděčkové. Ti všichni zaplnili v sobotu odpoledne Alšovu jihočeskou galerii v Hluboké nad Vltavou. Už roky se tu totiž o Štedrém dnu scházejí, aby si nejen společně zazpívali známé vánoční koledy, ale i se třeba jen sešli s kamarády a dali si na zahřátí punč. 

23.12.2016

OBRAZEM: Betlémské světlo dorazilo do Hrdějovic

Hrdějovice - Už několik let šíří skauti po celém světě Betlémské světlo coby symbol vír a naděje. Ani Hrdějovice nebyly výjimkou. Sem Betlémské světlo doputovalo v předvečer Štědrého dne. Přijít si sem pro něj lidé mohli s úderem 17. hodiny.

23.12.2016

Sypači jezdili celou noc

Českobudějovicko - V noci na dnešek předpovídali meteorologové na našem území náledí. A to se také potvrdilo.

22.12.2016

V mnoha kostelích se rozezní unikátní varhany

Jižní Čechy - Mše jsou nedílnou součástí Vánoc v nejedné rodině. Málokdo si přitom uvědomuje, že z kůru mnohdy zní tóny skutečně vzácných varhan.

22.12.2016

Jižní expres se cestujícím zamlouvá

České Budějovice - Prvních deset dnů provozu má za sebou Jižní expres. Soubor nových vlaků Českých drah (ČD), které dokáží trasu České Budějovice Praha urazit za 1:58 hodiny. Osm spojů navíc zajišťuje každý den rychlejší spojení i s rakouským Lincem.

21.12.2016

Jihočeská policie zintenzivnila bezpečnostní opatření

Jižní Čechy - Vzhledem k pondělním událostem v Německu posiluje Policie ČR na celém území republiky, tedy i v Jihočeském kraji, bezpečnostní opatření.

21.12.2016

Ze srdíčka to protlačím přes ty ruce ven

Velešín - Ruce pořádné, chlapsky veliké a upracované, čitelně prozradí práci v zemědělství. Původně je Pavel Rouha mechanik-seřizovač, obráběč kovů: „Pracoval jsem na soustruhu ve fabrice a po revoluci jsme s bráchou začali podnikat v zemědělství. Je to sice rok od roku těžší, ale když to má člověk rád, přestat jen tak nedokáže," říká betlémář, vnuk cukráře a pekaře, otec tří synů. A jak se uznávaným betlémářem stal?

21.12.2016

V obchodech čekají mimořádný nával

České Budějovice - Zatěžkávací zkouškou prochází v těchto dnech prodavačky i zákazníci nejednoho českobudějovického supermarketu.

21.12.2016

Linky MHD budou mít prázdniny

České Budějovice - S omezením v nadcházejících dnech musejí počítat cestující městskou hromadnou dopravou. Spoje ve všedních dnech se budou od pátku až do 2. ledna řídit prázdninovým jízdním řádem. Jiná situace bude ale o svátcích.

20.12.2016

Šlo jim o život. Zachránili nejen ten svůj, ale i dalších lidí

Strakonice 19. prosince - Nadpraporčík Jakub Krygel a praporčík Dana Kramplová, vodňanští policisté, obdrželi vysoká policejní vyznamenání.

20.12.2016

Lišov dusí třináct tisíc aut, obchvat je nutný

Lišov - Téměř 13 tisíc aut projede podle průzkumu Vysoké školy technické a ekonomické denně Lišovem. Město ležící na hlavním tahu z Českých Budějovic na Brno proto už dlouho usiluje o stavbu obchvatu, který by tisíce aut z hlavní třídy odklonil jižním směrem od Lišova.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies