VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Budějovičtí i dojíždějící řidiči hbitě obsadili volnou plochu

České Budějovice - Zoufalý nedostatek parkovacích míst v Českých Budějovicích nutí řidiče i k hodně neobvyklým krokům. V Jírovcově ulici například obsadili volnou plochu po bývalých kasárnách, která nechalo město zdemolovat. Radnici tak předběhli zhruba o rok. Sama parkoviště teprve projektuje.

15.5.2015 17
SDÍLEJ:

Plochu budoucího parkoviště v Jírovcově ulici už využívají automobily, které stojí v místech bývalých kasáren.Foto: Deník

Kasárna se poroučela k zemi v minulém roce, demolice vyšla zhruba na 2,5 milionu korun. Tehdy také dala radnice krajského města najevo, že v lokalitě chce vybudovat záchytné parkoviště, které by se stalo součástí rozsáhlých změn v organizaci parkování. Podle náměstka primátora Petra Holického už se stavba projektuje a v první etapě má nabídnout místo pro 120 - 150 automobilů. Bude se jednat o část od bývalého prvního vjezdu do areálu směrem na východ. „Až se místa zaplní, potom se bude postupovat dál," naznačuje plány radnice Petr Holický.

První etapa V první etapě chce českobudějovická radnice zřídit v Jírovcově ulici na místě bývalých kasáren parkoviště pro 120 150 automobilů.

Řidiči ale na radnici nečekali a volný prostor obsadili už dnes. Plochu využívají nejen obyvatelé blízkých věžáků, ale třeba i dělníci ze staveb nových vysokopodlažních domů v Jírovcově ulici.

Budoucí odstavné parkoviště přitom zajímá i českobudějovický dopravní podnik, protože se má stát i zastávkou nových linek MHD. „Počítáme s tím, že na každém odstavném parkovišti by vznikla zastávka MHD a také dobíjecí místo pro elektrobusy," naznačil Deníku už před časem Slavoj Dolejš, místopředseda představenstva dopravního podniku.

Podle náměstka primátora Františka Konečného se parkoviště v Jírovcově ulici má stavět už příští rok.„Chtěli bychom letos začít s výběrovým řízením na zhotovitele," říká Petr Holický ke stavu příprav a dodává, že na akci je třeba také zajistit financování. V první etapě se má jednat o 120 - 150 míst pro automobily, celkem by plocha po bývalých kasárnách mohla nabídnout možná i více než 300 parkovacích stání. Areál má být přitom zapojen do sítě záchytných parkovišť ve městě. Což je navázáno na jiný projekt českobudějovické radnice.

Jde o rozšíření zón s regulovaným parkováním i mimo centrum města. A podle náměstka primátora Františka Konečného nelze bez rozšíření parkovacích možností ve městě rozšířit stávající parkovací zóny. Změny v parkovacím systému se budou týkat zhruba území mezi Nádražní a Papírenskou ulicí a mezi železnicí a řekou Vltavou. Projekt má být hotový na podzim. Záměr si místy vyžádá i stavební úpravy v ulicích a třeba i nové dopravní značení. Náklady se odhadují na 20 - 30 milionů korun. Na změny spojené s novým parkovacím systémem už rada města začne hledat projektanta. Na posledním jednání tento týden schválila vypsání příslušného výběrového řízení.

K novinkám chystaným v Českých Budějovicích v nejbližší době patří i vytvoření koridoru pro MHD v úseku mezi Dlouhým mostem a Mariánským náměstím. Práce se chystají na prázdniny, radnice předpokládá, že na dva týdny se při nich úplně uzavře Husova třída.

Autor: Edwin Otta, Martin Tröster

15.5.2015 VSTUP DO DISKUSE 17
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

JAN LUKAS. Druhý na mistrovství světa.

Krumlovský vícemistr světa míchal svůj stříbrný drink na Staroměstském

Soumaři z něneckého Grainetu přivezli čerstvou sůl. Tu předali na pódiu rychtáři, jenž ještě smlouval o ceně.
266

OBRAZEM: Prachatické Slavnosti Zlaté stezky

Smuteční obřady v českobudějovickém krematoriu a v kapli sv. Otýlie

České Budějovice - Poslední rozloučení v Obřadní síni českobudějovického krematoria a v kapli sv. Otýlie

AUTOMIX.CZ

Policie v nesnázích: kuriózní nehody strážců zákona

/FOTOGALERIE/ Na vozech mají heslo Pomáhat a chránit, nicméně i oni potřebují občas pomoc. Vidět policejní auto - ať státní či obecní policie - v nesnázích je sice trochu nezvyklé, ale občas k tomu dojde.

Ohlédnutí za Buskers festem

České Budějovice - Na sedmý ročník festivalu pouličního umění Buskers fest přijelo do Českých Budějovic neuvěřitelných dvanáct zahraničních souborů například z Japonska, Argentiny, Ameriky nebo Chile.

Skvělé jaro, Lokomotiva zaparkovala ve středu tabulky

České Budějovice - Na podzim udýchaná mašinka, na jaře svižný rychlík. Českobudějovická Lokomomotiva v I.A třídě dojela do cíle suverénně. 

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies