VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Čarodějnice dnes upálí ve městech i vesnicích

Českobudějovicko - Vydejte se sledovat stavění májky, opéct špekáčky nebo se pobavit při hudbě a hrách pro děti. Přinášíme tipy na dnešní akce.

30.4.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/Jaroslav Sýbek

České Budějovice

Sídliště Máj, U Lesa, konečná MHD č. 3

Pálení čarodějnic s Mateřským centrem Máj kytara, pečení buřtů ( vezměte s sebou), můžete přinést svoji čarodějnici, kterou upálíte. Od 16 h.

KD Slavie letní scéna

Letošní slet čarodějnic má podtitul ČAU aneb Čarodějnická akademie umění. Pro malé čaroděje a čarodějnice bude připraven bohatý program na pódiu a v čarodějnických dílničkách. Dvě zkušené čarodějnické umělkyně provedou děti světem čarodějnického umění. Od 17 h.

Kampus Jihočeské univerzity, louka za kolejemi

Čtvrtý ročník tradičního minifestiválku oslav spojených se stavěním májky a s pálením čarodějnic. Pivo poteče proudem, nad ohněm se bude otáčet selátko a k tomu všemu výborná muzika. Vystoupí kapely Wane Sick, Krize středního věku, Pirates of the pubs, Curlies. Od 17 h.

Čtyři Dvory, restaurace Na Hřišti

Čarodějnický slet bude zpestřen muzikou, k průletům zahrají Rejdaři. Od 17h.

Týn nad Vltavou

Hřiště u DDM

Čarodějnické hrátky taneční vystoupení malých čarodějnic, plnění začarovaných úkolů, Miss čarodějnice, plnění začarovaných úkolů, opékání buřtů. Startovné činí 10 korun. Od 16 h.

Borovany

Hřiště Vrcov

Tradiční slet čarodějnic se chystá v osadě Vrcov. V samotných Borovanech si čarodějnický rej užili jíž o uplynulém víkendu. Od 18 h.

Nové Hrady

Školka, hřiště TJ

Stavění máje a čarodějnický rej si mohou užít ti, kdo se vypraví na hřiště TJ Nové Hrady. Na zdobení máje a čarorejdění se dnes těší i všechny děti z místní školky.

Údolí, Byňov, Nakolice

Májku dnes staví i v Údolí u Nových Hradů, v Byňově a v Nakolicích.

Homole

MŠ Nové Homole

Ve čtvrtek se ve školce koná Čarodějnický ples. Děti mohou ráno přijít do školky v čarodějnickém kostýmku.

Trhové Sviny

Park u tenisových kurtů

Druhý ročník průletu čarodějnic městem se koná od 18 hodin. Sraz maskovaných účastnic je v 18 hodin v parku u tenisových kurtů. Podél potoka a přes město se půjde k Velkému rybníku, kde budou připraveny různé soutěže hod netopýrem nebo vyhlášení nejlepší masky. Od 18 h

Buškův hamr

Stavění májky s programem pro děti, táborákem a občerstvením zahájí novou turistickou sezonu na Buškově hamru. Od 17 h

Zliv

Myslivecká chata

Sraz budou mít na Myslivecké chatě na nablýskaných košťatech všechny malé i velké čarodějnice. Bude se stavět tradiční májka. Velcí se můžou těšit na opékaní selete, ti menší zase na tradiční buřty. Pro děti jsou připravené hry a soutěže. K tanci a poslechu zahraje všem skupina Brodwej. Od 16 h

Fotbalové hřiště

Sportovní klub Zliv zve všechny čaroděje i čarodějnice na tradiční rej. Čarodějnice i čarodějové nejdříve otestují svou zručnost při hodu a letu koštětem. Ti nejšikovnější z nich dostanou čarodějnické osvědčení. Následovat bude tradiční průvod, který zakončí pálením čarodějnic. Na závěr se můžou všichni účastníci těšit na opékání buřtů. Podmínkou účasti je vlastní koště. Od 17 h

Lišov

Náměstí Míru

Lišovští obyvatelé se sejdou na náměstí Míru. Tradiční májku zde postaví místní dobrovolní hasiči. Následovat bude zábava se skupinou Tamara. Od 18.30 h

Dobrá Voda u Č. B.

U Hospůdky Na hřišti

Vyhodnocení soutěží o čarodějnici a čaroděje, stavění máje, přivolávání jara s upálením čarodějnic, muzika MTO Vltava. Buřtík, kostým a dobrou náladu s sebou. Pořádají hasiči a spolek Děti Dobré Vody. Od 17 h

Doudleby

Tradiční stavění máje od odpoledne až do rána na Čapáku, buřty s sebou. Pořádá SDH Doudleby.

Ledenice

U Horní Jámy

Stavění májky, po celé odpoledne i večer bude hrát Magion, večerní májová veselice, RC Ledňáček škola kouzel pro všechny nedočkavé učedníky se otevře v magických 16 hodin, kdy vypukne rej čarodějnic a čarodějů a jejich první pokusy s kouzly. Občerstvení zajištěno. Od 16 h

Včelná

Areál sportovního klubu

Pálení čarodějnic a hlídání májky přijďte si posedět s přáteli u ohně a vezměte s sebou i svoje děti, bude pro ně připraveno občerstvení. Od 17 h

Libníč 

Na hřišti u školky Zahrádka

Program obsahuje čarodějnický salon, představení divadélka Sluníčko, míchat se bude čarodějný lektvar a účastníky čekají i zábavné soutěže. V 18 h tady budou na hřišti „Za obchodem" stavět májku. Občerstvení je zajištěno, pro děti bude zdarma. Od 15.30 h

Strážkovice

Své letecké umění předvedou čarodějnice ve Strážkovicích. Start je v 18 h na křižovatce silnic vedoucích do Trocnova a Trhových Svinů. Slavnostní let završí tradičním táborákem.

Adamov

V Adamově mají čarodějnice sraz v 15 h na plácku u dětského hřiště, stavět se tady bude i májka. Děti se můžou těšit na pálení čarodějnic nebo si budou moci opéct na ohníčku špekáčky. Občerstvení připravil sbor dobrovolných hasičů, k dobré náladě zahraje skupina Kobři. Od 15 h.

Úsilné

S lampionovým průvodem bude spojené pálení čarodějnic v Úsilném neboli ve Voselnu. Sraz je v 18 h pod kaštany. Zimu tady zaženou a jaro přivítají upálením čarodějnice Voselnice.

Nová Ves

Areál fotbalového hřiště v Nové Vsi u Českých Budějovic bude v podvečer patřit příznivcům dobré nálady, vítány jsou hudební nástroje.

Ločenice

V Ločenicích vypuknou májové oslavy v 18 h na hřišti. Stavět se bude májka, pro děti je se setměním připraven lampionový průvod, opékat se budou špekáčky a pálit čarodějnice. Občerstvení je zajištěno, všichni občané a rodiče s dětmi jsou srdečně zváni, určitě se dobře pobaví.

Neplachov

Pochod s čarodějnicemi si vychutnají v Neplachově. Sraz je v 18 h před hasičárnou, kdo dorazí v čarodějnickém převleku, může se těšit na malou odměnu. Pochod bude ukončen opékáním párků a upálením čarodějnice.

Autor: Redakce

30.4.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Motor ve Strakonicích udolal Plzeň.

Motor má cenný plzeňský extraligový skalp

Ilustrační foto

Sebevrahovi zachránili život policisté

OBRAZEM: Jiří Máška na Hluboké

Strakonice, Hluboká - Na začátku srpna byla zahájena výstava Jiřího Mášky a jeho přítele sochaře Tomáše Havlíka na Hluboké. Přesto, že byla vysoká teplota, přišlo kolem osmdesáti lidí, kteří se skvěle bavili.

Policie stále vyzývá svědky poškození Audi Q7

České Budějovice - Už před dvěmi týdny požádala policie svědky nehody, aby pomohli vypátrat řidiče automobilu, který na parkovišti u OD Penny market v Novohradské ulici poškodil Audi Q7 černé barvy a ujel. Nyní policie vyzývá znovu a s dalšími informacemi.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Tolik lodí vyhozených větrem na břeh, na Lipensku snad nikdo nepamatuje

Dolní Vltavice – Neuvěřitelnou sílu nabral vítr, který se hnal přes otevřenou hladinu lipenského jezera při noční bouřce z pátku na sobotu. Obrovské vlny spolu s větrem nejenomže utrhly několik ukotvených jachet, ale na břeh hodily i těžký prám převozníků v Dolní Vltavici. Zpátky na vodu ho převozníci dostávali heverem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení