FOTOGALERIE: České pivo roku 2009 má vítěze

České Budějovice - V rámci uplynulých Slavností piva na českobudějovickém výstavišti se konala i degustační soutěž České pivo 2009.

7.6.2009 1

V pátek a v sobotu se konaly na českobudějovickém výstavišti Slavnosti piva 2009, kterých se zúčastnilo padesát dva vystavovatelů, a to včetně pěti zahraničních ze Slovenska a Maďarska.Foto: Deník/ Jaroslav Sýbek

Pivovary mohly soutěžit hned v devíti kategoriích. Tak například první kategorii světlých výčepních piv opanovala Černá Hora se svým pivem Tas. Kategorii světlých ležáků vyhrál Czech Rebel Beer z Měšťanského pivovaru Havlíčkův Brod. Speciální piva světlá vyhrál svijanský pivovar se svým patnáctistupňovým Baronem. V kategorii tmavých ležáků si zlatou medaili odvezl Pivovar Ferdinand se svým Ferdinandem tmavý ležák. Soutěžilo se také třeba v oblasti kvasnicových piv, kde zvítězily opět Svijany, tentokrát s Kvasničákem. Soutěžilo se také v kategorii Novinářské pivo 2009, kde se na první místo dostal Skalní ležák Chodovar. (plu)

Autor: Petr Lundák

7.6.2009 VSTUP DO DISKUSE 1

Trabanty maďarských turistů v českobudějovické Krajinské ulici při výletě po Evropě. Vozy v dokonalém stavu budily velkou pozornost kolemjdoucích.
9

Bakelitová kavalerie připomněla proslulé vozidlo z NDR

Povodně 2002 - Třeboňsko.
14

Povodně 2002: Velká voda lidi sblížila. Byli na sebe hodnější

Jiří Kněžíček: Svěrák mi říkal „pane lékárníku“

Slavonice – Ve filmu Po strništi bos nehrály jen slavonické děti.

Velice slibný výkon i výsledek, hokejisté Motoru zvítězili nad Kladnem 3:1

České Budějovice – V dalším z řady přípravných zápasů vyhráli hokejisté ČEZ Motoru po slibném výkonu nad svým soupeřem z WSM ligy Kladnem 3:1. Další zápas odehrají v úterý ve Strakonicích s extraligovou Plzní (17.30).

Každý z nás se může stát nabarveným ptáčetem, říká režisér Václav

Šumava - „Vážení cestující, pravidelný příjezd vlaku směr Černá v Pošumaví ve 12 hodin 40 minut. V zájmu své bezpečnosti se nepřibližujte ke kolejím,“ zní, do důsledku vzato, poněkud absurdní hlášení nádražního rozhlasu v Polné na Šumavě

Slavnosti se zúčastní i Přemysl Otakar II.

České Budějovice – Historické městské slavnosti se blíží. Na první ročník z předloňského roku navazují 1. a 2. září stejnojmenné České Budějovice Železné a zlaté.