VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Koníček otevřel dveře veřejnosti

Haklovy Dvory - Červnový Den otevřených dveří, který pořádálo občanské sdružení Koníček v Haklových Dvorech u Českých Budějovic, se vydařil. Návštěvníci akce z řad dětí i dospělých měli možnost zajezdit si na koni (v rámci hipoterapie) a seznámit se s léčením za pomoci zvířat (základy zooterapie).

10.7.2008
SDÍLEJ:

HipoterapieFoto: DENÍK/Martina Muziková

Velkému zájmu se těšila ukázka Skupiny služební kynologie Policie České republiky. Dva policisté předváděli výcvik služebního psa při chytání a zadržení delikventa a pomůcky k výcviku (vesta s vyztuženými rukávy, do níž se policejní pes zakusoval). Hodně dotazů bylo na to, zda pes poslouchá jen svého cvičitele, jaké problémy vzniknou, když se delikvent brání například holí atd.

Přítomní se hodně dozvěděli o vlastním poslání Koníčka. Je to nestátní nezisková organizace, která pomáhá dětem a dospělým v Jihočeském kraji a zaměřuje se na lidi v obtížné životní situaci, například se zdravotními potížemi, s poruchami osobnosti, na lidi propuštěné z ústavů, na dlouhodobě nezaměstnané atd.

Sociální poradenství je bezplatné. Probíhá formou jednorázových kontaktů i dlouhodobé spolupráce a pomáhá zájemcům při hledání zaměstnání, při začlenění do společnosti i při řešení rodinných vztahů a konfliktů. Odborné poradenství lidem v tísni je zajišťováno pracovníky OS Koníček, psychology, psychoterapeuty apod.

V zooterapii (léčení za pomoci zvířat) má v OS Koníček dlouhodobou tradici. Hipoterapie (léčba za pomoci koňské energie) pomáhá dětem i dospělým při řadě somatických a psychických onemocnění, např. dětem po mozkové obrně, lidem s roztroušenou sklerózou při uvolnění pohybového ústrojí a svalů.
Canisterapie (léčení za pomoci psů) pomáhá zvýšit kvalitu života uživatelů a přináší jim radost. V rámci programu Máme rádi zvířata navazují děti i dospělí kontakt s vybranými zvířaty (morčata, kočky, zakrslí králíci, kozy atd.) a učí se zásadám vzájemného soužití lidí a zvířat.

Jenom ze stručného přehledu aktivit OS Koníček si lze udělat představu o záslužné činnosti této organizace. Popřejme tedy jejím pracovníkům hodně zdaru v jejich obětavé práci.

Rudolf Pravda

10.7.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Živitelka bude letos jiná

Jak reklamovat koupený dům či byt

Přímý souboj o post lídra se chvílemi měnil v exhibici

České Budějovice – Karty před nedělním podvečerním zápasem na Střeleckém ostrově byly dopředu rozdány – bylo jasné, že kdo vyhraje, ten půjde do čela Fotbalové národní ligy!

Bouřka odstřihla od elektřiny tisíce domácností

Jihočeský kraj - Řádění živlů z pátku na sobotu zaměstnalo spoustu lidí a mnohým zkomplikovalo život.

Ztratily se děti. Našly je kamery

České Budějovice – Obsluha městského kamerového systému vypátrala v sobotu pohřešované děti.

Malého Péťu režisér objevil při americkém fotbalu v Českém Krumlově

Český Krumlov/ROZHOVOR/ - Režisér filmu Václav Malhour, který před několika dny natáčel v Českém Krumlově další záběry do filmu Nabarvené ptáče, říká, že už je v Českém Krumlově pomalu jako doma.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení