VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lidi "baví" Habsburgové

Linec – Barokní zámek Schönbrunn, letní sídlo Habsburgů, byl i loni nejnavštěvovanější vídeňskou památkou se 2 467 000 návštěvníky.

6.8.2010
SDÍLEJ:

Schönbrunn láká.Foto: Deník/repro

Druhé bylo stejnojmenné zoo se 2 183 000 hosty (proti předešlému roku o 400 000 méně). 20 000 turistů ztratilo známé obří kolo (640 000). Další v pořadí návštěvnosti je Albertina (loni 630 000 místo předloňských 997 000). Velký skok dopředu udělaly císařské apartmány s muzeem Sisi a stříbrnou komorou (586 000).

Přeplněné kriminály

V Horních Rakousích je ve výkonu trestu 1276 osob. Z toho 398 sedí v nejpřísněji střeženém rakouském vězení v Garstenu. Kapacita tohoto zařízení je tedy naplněna na 111 procent, zaznamenal linecký deník OÖN. Na hranici kapacity jsou věznice v Linci (98 procent), Subenu (99) a ve Welsu (92). Ředitel správy věznic Karl Drexler tvrdí, že každá věznice má své rezervy – je–li například na cele alespoň jeden televizor, mohou být například zrušeny společenské prostory a podobně.

Jednotné krabičky cigaret?

Evropská komise chce, aby v budoucnu byly všechny cigarety v jednotném černobílém obalu bez log. Napsal to deník OÖN. Dalším plánem komise je prý zákaz umístění cigaret v trafikách na viditelném místě.

„Podle tabákové branže by se tak zabetonovaly současné podíly velkých značek na trhu, byla by vyřazena jejich konkurence přinášející inovace a podpořilo by se pašování cigaret ze zemí mimo EU,“ píší OÖN. „Kromě toho by trafikanti a konzumenti byli takto stigmatizováni a nepřiměřeně zatíženi, jak tvrdí mluvčí Imperial-Tobacco Manuel Güll.“ Evropská komise chce o těchto plánech diskutovat online s veřejností, která by měla spolurozhodnout.
Deník poznamenává, že v Irsku platí nejen totální zákaz kouření v restauracích, ale i zákaz vystavování tabákových výrobků v prodejnách – zájemce o koupi si musí vybírat ze seznamu a trafikant mu zboží vyndá z pod pultu. V Anglii mají být cigaretové automaty a vystavování tabákového zboží zakázány od listopadu 2011.

Veletrh jako lidová slavnost

Veletrh Mühlviertlu ve Freistadtu se po několika neúspěšných letech „vrací ke kořenům“, napsaly OÖN. Vstup na něj bude zdarma a místo veletrhu má jít o lidovou slavnost. „Čím je pro Mnichovany Oktoberfest a pro Linečany Urfahranermarkt, tím má být pro Mühlviertel tato lidová slavnost,“ říká v deníku prezident veletrhu Gerhard Pirklbauer.

Akce bude 12. – 15. srpna, pivní stan otevře už 11. srpna v 16 hodin. Přijat byl limitovaný počet 150 vystavovatelů. Z novinek je připravována hala uměleckých řemesel, do programu pak volba nejsympatičtějšího krojovaného páru Mühlviertlu a průvod krojovaných 1200 účastníků. V hale lahůdek bude osmnáct vystavovatelů nabízet k ochutnání a prodeji své produkty. Jak se připravují, to bude třikrát denně prezentovat kuchař z Gutau Edi Priemetshofer. „Vyjde–li počasí, počítáme se 40 000 návštěvníků,“ říká Pirklbauer.

Autor: Vladimír Majer

6.8.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Šek na 350 000 KČ předala v sobotu na Slavnosti vody v Rudolfově Veronika Skusilová ze společnosti dm drogerie markt Aleně Kučerové na projekt přírodní komunitní zahrady.
12

OBRAZEM: Injekce pro komunitní zahradu

Fotbalisté SK Mladé "35" vyhráli 61. ročník memoriálu Antonína Hynka starých pánů. Ve finále porazili pořádající Slavii ČB 3:2.
23

Hynkův memoriál vyhrála stará garda SK Mladé

Cipískoviště skončilo. Nahradí ho Pískoviště

Písek – K nejpopulárnějším kulturním akcím ve městě patří Cipískoviště se sochami z písku a akcemi hlavně pro děti. O název Písečtí přišli, ale akce bude pokračovat dál.

Krumlovský vícemistr světa míchal svůj stříbrný drink na Staroměstském

Český Krumlov - Českokrumlovský barman Jan Lukas z baru Apotheka získal úžasné 2. místo na mistrovství světa v míchání nealkoholických koktejlů Mattoni Grand Drink 2017.

OBRAZEM: Prachatické Slavnosti Zlaté stezky

Prachatice /VIDEO/ - V pátek 23. června v pět odpoledne začaly Slavnosti Zlaté stezky v Prachaticích. Starosta Martin Malý přepustil na jediný den vládu nad městem historickému předchůdci. Dorazili soumaři se solí, kteří připomněli, že právě v jejich dobách město kvetlo. Od té chvíle se na pódiu střídali pozvaní umělci. Náměstí se totiž změnilo na festival a v areálu na Parkáně našli útočitě soumaři a celá historická část Slavností Zlaté stezky.

Smuteční obřady v českobudějovickém krematoriu a v kapli sv. Otýlie

České Budějovice - Poslední rozloučení v Obřadní síni českobudějovického krematoria a v kapli sv. Otýlie

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies