VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kraj v nadcházejícím roce podpoří mateřská centra

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Minulý týden se v Č. Budějovicích sešli zástupci jihočeských mateřských center s pracovníky odboru sociálních věcí krajského úřadu. Diskutovali spolu na téma Služby pro rodinu a prorodinná politika kraje.

22.10.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: profimedia.cz

Cílem setkání bylo navázání spolupráce a partnerství v oblasti vytváření prorodinné politiky a podpory mateřských center v kraji.


Během diskuse hovořili o možném financování činnosti mateřských center z programů Evropské unie, zejména z operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost.


„Evropské programy v současném programovacím období mezi roky 2008 až 2013 nabízejí prioritní oblasti, kam mohou mateřská centra podávat po vyhlášení výzev své projektové žádosti,“ říká Pavla Doubková z odboru sociálních věcí a zdravotnictví krajského úřadu. „Také náš odbor chce v příštím roce podporovat provoz mateřských center.“


V Jihočeském kraji je v současné době třináct mateřských center sdružených v Síti mateřských center v České republice.


„Jedná se o nezisková zařízení, která zpravidla zakládají matky na rodičovské dovolené a jejich cílem je poskytovat matkám možnost vyjít z izolace, kam se dostávají z důvodu celodenní péče o dítě,“ vysvětluje Bohuslava Nejedlá, koordinátorka mateřských center Jihočeského kraje.


Maminky v mateřských centrech přitom nejsou jen samy pro sebe a ostatním maminkám, dětem, tatínkům i prarodičům nabízejí řadu programů i poradenství.

22.10.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Purkarec zaplavili voraři. Spolek "Vltavan" oslavil 115. výročí své existence. Letos se rozhodli k výročí nestavět vor, ale zrekonstruovat kapličku svatého Jana Nepomuka, patrona všech plavců.
21

OBRAZEM: 115. výročí spolku "Vltavan"

Baráčníci z Boršova letos pozvali na dožínky 16 povozů s koňmi. Ty se sem sjeli z celých jižních Čech a vyšperkovali tak tradiční vesnickou slavnost.
30

OBRAZEM: Staročeské dožínky v Boršově

OBRAZEM: Mladošovice slaví 650 let i štěstí při bouřce

Mladošovice - Mladošovice slaví velké výročí, na které se sjíždí místní rodáci.

AKTUALIZUJEME / SLEDUJEME ON-LINE

Noční bouřka se prohnala jihem Čech, zastavila i vlaky

Jižní Čechy - Bouřka, která se prohnala zemí, neušetřila ani jižní Čechy.

Tehdy tam palci zamačkávali bubliny horkého asfaltu

Jaroslavice – Na místě, kde kdysi stála vesnice Jaroslavice, je nyní Hněvkovická přehrada. V sobotu se na loučce u přehrady setkají rodáci této zatopené vesnice a zavzpomínají na staré časy.

Povodně 2002: Poslední oběť zemřela tři týdny po velké vodě

Jižní Čechy – Povodňový vzpomínkový seriál dnes končíme příběhem Marty a Vlastimila Weberových.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení