VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nejkrásnější vysokoškolačky z Budějovic

České Budějovice - Do finálové desítky „nej“ vysokoškolaček v soutěži Miss Academia 2009 se probojovaly dvě půvabné dívky z Českých Budějovic. Obě si cení hlavně toho, že soutěž klade důraz na intelekt, nejen krásu.

2.2.2009
SDÍLEJ:

Olga Píšová. Finalistka z Jihočeské univerzity.Foto: Deník/ Daniela Bicková

To přesvědčilo i čtyřiadvacetiletou Olgu Píšovou, která studuje bohemistiku na Filozofické fakultě Jihočeské univerzity.

Proč jste se přihlásila do soutěže Miss Academia?
Já už jsem s tím koketovala loni, ale odhodlala jsem se až letos. Líbila se mi i náborová kampaň, která říkala Vyjdi ze stínu. Řekla jsem si, že to zkusím a udělám něco, co ode mě nikdo nečekal, protože já jsem se podobné soutěže ještě nikdy nezúčastnila.

Dosud jste žádné zkušenosti s modelingem neměla?
Ne. Nikdy jsem po tom netoužila a asi na to nemám ani správné modelkovské proporce. Ale přivydělávám si jako hosteska v agentuře Art models.

Překvapilo vás něco v soutěži Miss Academia?
Na Miss Academia se mi líbí to, že je tam selekce na základě vědomostního testu, že záleží na tom, co říkáte a ne jen jak vypadáte. Klade se důraz na intelekt, na pohotovost a vyjadřování. Mě se třeba v rozhovoru zeptali, jak bych srovnala Kafku a Čapka, ale to je otázka na diplomovou práci a ne na jednu minutu v rozhovoru.

Co si od soutěže slibujete?
Nové zážitky a zkušenosti. A trochu se otrkám.

Co byste chtěla v budoucnu dělat?
Redaktorku v novinách nebo v nakladatelství. Ale když vidím prodej knih a rozvoj internetu, tak nevím, jak to s mými přáními bude. Většina mých známých čte už jen knihy na internetu.

Využila jste někdy toho, že jste hezká, ve svůj prospěch?
Občas slýchám, že to zabere třeba na policejní hlídku. Tak jsem to jednou zkusila, zamrkala jsem očima a policista mě okamžitě uzemnil: Prosím vás, nemyslete si, že tohle na mě zabere, to je trapné. A od té doby to nezkouším.


Jednadvacetiletá Kamila Houfová už má se soutěžemi krásy zkušenosti. První se zúčastnila ve svých patnácti letech, v roce 2007 se stala Dívkou Šumavy. Nyní studuje na Pedagogické fakultě Západočeské univerzity český jazyk se zaměřením na vzdělání.

Proč jste se přihlásila do soutěže Miss Academia?
Asi nejpodstatnější je to, že mě to baví. Baví mě kontakt s lidmi, i ten exhibicionismus, kdy se člověk musí předvést.

Jste soutěživá?
Já to právě jako soutěživost nevnímám. Baví mě ten adrenalin, stres, hektičnost, celá ta atmosféra.

Věnujete se modelingu?
Ano, mám to jako příjemnou brigádu při škole. Fotím a dělám přehlídky.

V čem se Miss Academia liší od jiných soutěží, kterými jste prošla?
Hlavní rozdíl je, že jako první disciplína je inteligenční test, pak přicházejí na řadu plavky, šaty a rozhovor. Inteligenční, všeobecný test rozhoduje o postupu z šedesáti procent.

Čím vás soutěž Miss Academia obohatila?
Mám docela štěstí, že ze všech soutěží mi zůstaly dobré kamarádky. I když se říká, že v tomhle prostředí je rivalita, já jsem si vždycky našla nějakou spřízněnou duši, se kterou jsme se podporovaly.
Ale určitě je přínosné i to, že se člověk naučí zvládat stres, nervozitu, vystupovat, mluvit před lidmi na mikrofon, zbaví se ostychu, a tak dále.

Máte představu, co byste chtěla v budoucnu dělat?
Mně se nepříčí představa, že bych šla učit. Ale určitě na střední školu. Rozmýšlela jsem taky možnost, že bych šla po ukončení bakaláře do Prahy, třeba na sociální komunikaci nebo nějaký jiný humanitní obor.

Využila jste někdy toho, že jste hezká, ve svůj prospěch?
Já tohle prvoplánové využívání neumím. Třeba když mě chytli policajti, dělala jsem přesný opak, ke všemu jsem se přiznala… a dostala jsem pokutu. Ale jsou i situace, kdy to pomůže, třeba na baru vás obslouží dřív.

Finále Miss Academia 2009 se uskuteční 1. dubna ve Zlíně. Od 16. února mohou lidé posílat své finalistce hlasy on–line na www.missacademia.cz.

Autor: Daniela Procházková

2.2.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Purkarec zaplavili voraři. Spolek "Vltavan" oslavil 115. výročí své existence. Letos se rozhodli k výročí nestavět vor, ale zrekonstruovat kapličku svatého Jana Nepomuka, patrona všech plavců.
21

OBRAZEM: 115. výročí spolku "Vltavan"

Baráčníci z Boršova letos pozvali na dožínky 16 povozů s koňmi. Ty se sem sjeli z celých jižních Čech a vyšperkovali tak tradiční vesnickou slavnost.
30

OBRAZEM: Staročeské dožínky v Boršově

OBRAZEM: Mladošovice slaví 650 let i štěstí při bouřce

Mladošovice - Mladošovice slaví velké výročí, na které se sjíždí místní rodáci.

AKTUALIZUJEME / SLEDUJEME ON-LINE

Noční bouřka se prohnala jihem Čech, zastavila i vlaky

Jižní Čechy - Bouřka, která se prohnala zemí, neušetřila ani jižní Čechy.

Tehdy tam palci zamačkávali bubliny horkého asfaltu

Jaroslavice – Na místě, kde kdysi stála vesnice Jaroslavice, je nyní Hněvkovická přehrada. V sobotu se na loučce u přehrady setkají rodáci této zatopené vesnice a zavzpomínají na staré časy.

Povodně 2002: Poslední oběť zemřela tři týdny po velké vodě

Jižní Čechy – Povodňový vzpomínkový seriál dnes končíme příběhem Marty a Vlastimila Weberových.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení