VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Most u nemocnice nebude, chybí mu příjezd

České Budějovice - Územní plán u nemocnice se v Českých Budějovicích překreslovat nebude. Alespoň zatím. Radnice totiž nebyla úspěšná ve snaze změnit lávku přes Vltavu v regulérní silniční most.

19.5.2017
SDÍLEJ:

Další silniční most přes Vltavu by chtěla českobudějovická radnice. Chystala kvůli tomu změnu územního plánu u nemocnice, která ale zřejmě zde nebude úspěšná. Na snímku je most přes Vltavu u vodárny.Foto: Deník / Edwin Otta

Radnice sice zahájila změnu územního plánu, která by v budoucnu umožnila stavět přes řeku ne lávku pro pěší a cyklisty, ale most pro automobily. Jenže narazila na nesouhlas části obyvatel v lokalitě a navíc na rozpor s územním plánem sousedních Litvínovic. Ty mají v územním plánu k nemocnici jen stezku. S kapacitní komunikací Litvínovice počítají směrem do Papírenské, kde se také plánuje most.

Podle náměstka primátora Petra Podholy tak České Budějovice se snahou o větší most u nemocnice nyní končí.

Po několik měsíců trvala úporná tahanice o to, jestli by nový most u českobudějovické nemocnice pomohl dopravě ve městě, nebo by nic nezměnil a jen by zhoršil podmínky v jinak klidné čtvrti.

Radnice chtěla v územním plánu změnit lávku pro pěší a cyklisty u nemocnice v regulérní silniční most. Podle náměstka primátora Františka Konečného to mělo přinést rozmělnění dopravy, až by se v budoucnu most stavěl a úlevu pro Lidickou třídu nebo ulici Boženy Němcové.

Podle odpůrců změny územního plánu, například podle Vladimíra Uhlíře, by ale dopravní efekt na uvedené ulice byl jen sporný a navíc by se doprava zavlekla k nemocnici nebo jinam do klidné čtvrti. Podle Ireny Šefčíkové by pak radnice měla vůbec přehodnotit své investice a napřít úsilí spíše do rozvoje veřejné dopravy nebo cyklostezek, než do silničních staveb.

Podle všeho je nyní ve sporu o most dobojováno. Paradoxně ještě dříve, než mohly přijít ke slovu studie o hlukové zátěži nebo dopravním prospěchu. Sousední Litvínovice totiž podle náměstka primátora Petra Podholy nechtějí na základě budějovických záměrů předělávat svůj územní plán. A právě přes katastr Litvínovic by musela k mostu u nemocnice vést kapacitnější komunikace. Větší než stezka, kterou mají Litvínovičtí v územním plánu nyní.

Litvínovičtí ale upozorňují, že jim o most nejde. Mají jiné důvody. Podle místostarosty Litvínovic Martina Krále by možné změny územního plánu znamenaly pro obec například finanční náklady, ale nebylo řečeno, kdo by je zaplatil. „Proto jsme řekli zatím ne,“ říká Martin Král ohledně jednání s Českými Budějovicemi a dodává, že nebyly popsány ani přesnější podmínky budoucího provozu. Například průjezd kolika automobilů by se zde očekával.

Územní plán Litvínovic tedy nadále počítá s tím, že by případné napojení na nový most přes Vltavu bylo vedeno přes katastr obce, ale ne k nemocnici, nýbrž k nedaleké Papírenské ulici. Což navazuje i na současný územní plán Českých Budějovic. Protože v něm má město už teď do Papírenské silniční most zakreslený. Kdy by se ale mohl stavět, to nelze podle náměstka primátora Petra Podholy předem odhadnout. Téměř jisté však je, že bude na nejbližším zastupitelstvu předložen návrh, ukončit práce na změně územního plánu, které se týkaly mostu u nemocnice.

Autor: Edwin Otta

19.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Šek na 350 000 KČ předala v sobotu na Slavnosti vody v Rudolfově Veronika Skusilová ze společnosti dm drogerie markt Aleně Kučerové na projekt přírodní komunitní zahrady.
12

OBRAZEM: Injekce pro komunitní zahradu

Fotbalisté SK Mladé "35" vyhráli 61. ročník memoriálu Antonína Hynka starých pánů. Ve finále porazili pořádající Slavii ČB 3:2.
23

Hynkův memoriál vyhrála stará garda SK Mladé

Cipískoviště skončilo. Nahradí ho Pískoviště

Písek – K nejpopulárnějším kulturním akcím ve městě patří Cipískoviště se sochami z písku a akcemi hlavně pro děti. O název Písečtí přišli, ale akce bude pokračovat dál.

Krumlovský vícemistr světa míchal svůj stříbrný drink na Staroměstském

Český Krumlov - Českokrumlovský barman Jan Lukas z baru Apotheka získal úžasné 2. místo na mistrovství světa v míchání nealkoholických koktejlů Mattoni Grand Drink 2017.

OBRAZEM: Prachatické Slavnosti Zlaté stezky

Prachatice /VIDEO/ - V pátek 23. června v pět odpoledne začaly Slavnosti Zlaté stezky v Prachaticích. Starosta Martin Malý přepustil na jediný den vládu nad městem historickému předchůdci. Dorazili soumaři se solí, kteří připomněli, že právě v jejich dobách město kvetlo. Od té chvíle se na pódiu střídali pozvaní umělci. Náměstí se totiž změnilo na festival a v areálu na Parkáně našli útočitě soumaři a celá historická část Slavností Zlaté stezky.

Smuteční obřady v českobudějovickém krematoriu a v kapli sv. Otýlie

České Budějovice - Poslední rozloučení v Obřadní síni českobudějovického krematoria a v kapli sv. Otýlie

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies