VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nová MISS aerobik má ráda matematiku

České Budějovice – Ve finále soutěže zvítězila s kankánem ve stylu aerobiku, vyhrála i šplh.

7.12.2009
SDÍLEJ:
Fotogalerie
5 fotografií

V pražském Top Hotelu se v sobotu 5. prosince uskutečnilo finále CORNY Lines Miss Aerobik 2009. Zleva první vicemiss Kateřina Těšitelová (19 let, Hradec Králové), miss Andrea Zemánková (18 let, České Budějovice) a druhá vicemiss Markéta Holzknechtová Foto: DENÍK/Václav Vacek

Nová Miss aerobik je z Českých Budějovic. Jmenuje se Andrea Zemánková a aerobiku se věnuje dlouhé roky. „To jsem rozhodně nečekala,“ řekla Deníku Andrea Zemánková ke svému vítězství v soutěži.

Odpověděla redakci na několik dotazů, které se netýkaly jen soutěže, ale i jejích koníčků, ke kterým patří například matematika. „Mě matematika baví. Mně se ta čísla líbí,“ usmála se při rozhovoru sympatická dívka, která tak značně narušuje vžitý způsob vnímání krásných dívek z pódií u velké části veřejnosti.

Další překvapení pak Andrea Zemánková vytáhne z rukávu, když popisuje svůj dosavadní největší cestovatelský zážitek. Na mistrovství světa v Austrálii vyrazila se dvěma stejně starými kamarádkami bez doprovodu dospělých už ve třinácti letech…

Jaké je teď vaše „civilní“ zaměstnání?

Studuji Gymnázium olympijských nadějí v Českých Budějovicích, čtvrtý ročník, letos maturuji.

V soutěžích miss nejste nováčkem…

Zúčastnila jsem se už Miss junior v roce 2006. Byla jsem třetí ve finále. To mi bylo patnáct let. Zároveň jsem v rámci té samé soutěže získala ocenění Miss Zdraví. Byla jsem z holek jediná sportující a také se stravováním podle zásad zdravé výživy.

Do Miss aerobik jste se přihlásila sama nebo Vás někdo přihlásil?

Byl to můj sen už od mala. Dělala jsem od deseti let závodně sportovní aerobik, tak mi přišlo, že to k tomu patří, že bych to chtěla zkusit.

Jak jste do soutěže vstoupila?

Dá se říci, že jsem si šla s kamarádkou, se kterou děláme aerobik, zacvičit. První kolo je hlavně o cvičení. Lektor předcvičil sestavu a my jsme ji hned předvedli. Na závěr byl malý rozhovor. Krajské kolo bylo v Písku, postupovalo nás přibližně sedm do semifinále v Praze.

Jakou otázku jste tam dostala při rozhovoru?

Ptali se, jaký byl můj největší adrenalinový zážitek. Řekla jsem, že já jsem žádný adrenalinový sport nezkoušela. Ale že pro mě byl největší adrenalinový zážitek, když jsme tři malé holky (ve třinácti letech) letěly samy na mistrovství světa do Austrálie.

Jak jste dopadly?

Úspěšná cesta, vyhrály jsme to.

Za jaký klub teď závodí juniorská mistryně světa?

Teď už nezávodím, ale dřív jsem startovala za Holiday Fitness Club. V poslední době jsem spíš závodně tancovala. Street dance a hip hop – byly jsme třetí na mistrovství světa. Ale teď, kvůli tomu, že maturuji, jsem se toho vzdala a trénuji pouze děti – jednou týdně.

Jaká je práce s dětmi?

Menší ještě zlobí, ale větší už jsou šikovné. Těší mě, že jim můžu předat, co umím.

Vraťme se k soutěži, jejíž finále se odehrálo o víkendu. Kdybyste měla srovnat Miss junior a Miss aerobik?

Miss aerobik je na vyšší úrovni. V Miss junior nebylo zahraniční soustředění. Tady bylo výborný díky společnosti Neckermann. Mis aerobik taky bude v televizním přenosu 3. ledna příštího roku.

Jak soustředění v rakouském Kaprunu vypadalo?

Trénovali jsme choreografii finálového večera, nácvik individuálních sestav – pro laika volná disciplína. Každá máme svou sestavu.

Co jste měla připraveno vy?

Aerobik dohromady s kankánem. Každá jsme si měly samy určit, co chceme. Vybrala jsem si kankán. Nečekala jsem, že by ho měl někdo jiný.

Jak byste to laikovi, jako jsem já popsala?

Jsou to spojené prvky sportovního aerobiku a kankánové kudrlinky. Sestava trvá minutu.

Zadýcháte se při ní?

Rozhodně (pobaveně). Hodně. Dost chytám dech.

Říkala jste, že letos maturujete. Jak berou ve škole vaše zaneprázdnění mimo gymnázium?

Zvládám to, učitelé mi vycházejí vstříc.

A co vysvědčení?

Jsem spokojená.

Konkrétněji?

Samé jedničky (se smíchem).

Gratuluji. A oblíbený předmět?

Můj oblíbený předmět je matematika.

To by do finalistky Missaerobik málokdo řekl…

Mně se prostě ty čísla líbí.

Jak nakládáte s volným časem při závodech, při čekání na vystoupení nebo při cestování? Čtete si, učíte se nebo konverzujete se soupeřkami?

Když přejíždím do Prahy nebo jinam, většinou se učím. Učitelé nemůžou brát pořád ohled na to, že závodím nebo soutěžím. Jinak ráda sleduju lidi kolem sebe.

A co volný čas? Jak s ním nejraději nakládáte?

To je právě to, že volný čas není. Můj školní den se skládá ze školy, tréninku, učení. Čas pro přítele a kamarády, to je můj volný čas, ale je ho málo.

Nějaký koníček ale přece máte?

Ráda chodím do kina, ráda cestuju. Byla jsem v Asii, v Thajsku a v Malajsii. Tyhle exotické země se mi moc líbily.

Jaký jste pro sebe tipovala výsledek ve finále Miss aerobik?

Chtěla jsem dopadnout co nejlépe. Myslím, že každá z nás chtěla vyhrát, ale před finále jsme si s holkama dost pomáhaly. I lidé kolem, maskérky, kostymérky a další se o nás hodně staraly. Nejlepší byli diváci. Atmosféra byla vynikající. V sále všichni fandili.

Uvažovala jste o vítězství?

Tohle jsem rozhodně netušila. Hodně jsem doufala ve třetí místo. Když ho vyhlásili a já to nebyla, říkala jsem si, že bych tedy mohla být druhá. Když pak řekli jméno druhé dívky byla jsem zklamaná, protože v první místo jsem vůbec nedoufala. Byla jsem překvapená.

Co říkají na finále soutěže vaši rodiče?

Fandili mi oba dva. I mladší brácha. Jsou taky spokojení a jsou pyšní.

Co bylo na finále nejtěžší?

Zvládnout trému. Předstírat, že se nic neděje a usmívat se. Ta tréma byla nejhorší.

A co šplh, který organizátoři zařadili? Startovaly jste z provazu a po dvou klicích čekal šplh po tyči…

Pro většinu holek to bylo těžký, ale mě to bavilo a disciplinu jsem vyhrála.

Co bude znamenat vítězství v Miss aerobik 2009 ve školním rozvrhu?

Čekají mě určitě nové povinnosti, budu muset jezdit do Prahy na vystoupení a exhibice, a tak škola půjde asi maličko stranou.

Zmínila jste ale, že letos maturujete. Už víte, jak byste chtěla po gymnáziu pokračovat?

Na sto procent se chci přihlásit na přijímací zkoušky na práva na Karlovu univerzitu. Už mám přihlášku a termín na první přijímací zkoušku. Potom se ještě budu hlásit na Vysokou školu ekonomickou na fakultu statistiky a informatiky. Doufám, že podle studijního průměru z gymnázia mě přijmou bez přijímacích zkoušek.

Co byste řekla, že je na aerobiku nejlepší?

Že spojuje pohyb s hudbou. Je to takový sportovní tanec.
S vítězkou soutěže Miss aerobik 2009 nabídne Deník čtenářům ve čtvrtek on –line rozhovor od 13.30 hodin.

Autor: Edwin Otta

7.12.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Slovenský sochař Juraj Čutek vystavuje své sochy ze dřeva a kovu v rámci Dnů slovenské kultury v Radniční síni. Výstava potrvá do 17. 3.

Má rád staré věci, dřevo a Čechy

PETR JAŠEK. V Súdánu  byl od roku 2015.

V Jindřichově Hradci žijí sourozenci Petra Jaška

Nehod v Jihočeském kraji neustále přibývá

Jihočeský kraj – Od roku 2010 se nejen v našem kraji, ale v celé republice, zvyšuje počet dopravních nehod. V loňském roce přišlo při 4223 nehodách o život 51 osob, těžce zraněných bylo 191 a lehce zraněných 2079.

Francouz mluví česky, překládá Haška a rád čte naši poezii

České Budějovice Francouz Benoit Meunier žije v Čechách, mluví plynule česky a má rád Bohumila Hrabala. Českou literaturu překládá do svého rodného jazyka. Teď ho zaměstnává dílo Jaroslava Haška. Co Benoita k učení naší řeči přivedlo? „Všechno. Život, osud, Praha. Přijel jsem do Prahy, pak jsem tam zůstal. Na chvíli jsem se vrátil zpátky do Francie, ale nakonec to bylo silnější," říká.

Michal Tung o EET: Také Vietnamci pořizují pokladny na poslední chvíli

Zavedení elektronické evidence tržeb se od března nevyhnou ani vietnamští obchodníci. Jejich počet se odhaduje na 20 tisíc a jejich tržby podle odhadů mohou mezi maloobchodníky činit až 70 procent. Na konci loňského roku mělo v ČR trvalý pobyt přes 48 tisíc Vietnamců. Na jejich přípravu na zásadní změnu pro způsob obchodování se Deník zeptal vietnamského podnikatele Michala Tunga, který na ni své krajany již několik měsíců připravuje.

David Gába svůj záskok zvládl na jedničku a dovedl Motor k prvnímu vítězství

České Budějovice – Těžký úkol zvládl na jedničku. Gólman ČEZ Motoru David Gába (22 let) naskočil do rozjetého úvodního čtvrtfinále play off WSM ligy s Přerovem (5:4 v prodloužení) za vysoce nepříznivého stavu 0:3, když střídal Petr Kváču. Svůj tým podržel a dovedl ho k důležitému vítězství.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies