VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pizzerie prohrála soud, ale chce se odvolat

České Budějovice /AKTUALIZOVÁNO/ - U českobudějo­vického okresního soudu v úterý padl dlouho očekávaný rozsudek. Firma Fresh CZ, s. r. o., je povinna opustit prostory na Piaristickém náměstí v Českých Budějovicích, kde provozuje pizzerii.

11.8.2009
SDÍLEJ:

Pizzerie Fresh na Piaristickém náměstí. Ilustrační foto.Foto: Deník

Spor o užívání prostor mezi nájemcem a městem začal v lednu. Tehdy rada města neschválila pokračování nájmu pro společnost Fresh CZ.

Ladislav Vrabel, který je zmocněncem jednatelky žalované firmy však vzápětí po vynesení rozsudku Deníku řekl, že se s výrokem soudu nesmíří. „Budeme se odvolávat,“ konstatoval Vrabel a dodal, že hodlá v prostorách i dál podnikat.

Před vstupem do jednací síně si byl prakticky jist, že to, co uslyší, bude v jeho prospěch. „Měli jsme právo převést nájemní smlouvu na novou firmu,“ myslí si o podstatě problému Vrabel.

Jenže argumenty pizzerie ve sporu s městem neuspěly. Oprávněnost výpovědi v podstatě neměla na rozsudek vliv. Soudkyně JUDr. Jana Moravcová rozhodla, že smlouva o nájmu je neplatná od samého počátku, už pro Vrabelova předchůdce. Chybí zvláštní souhlas města s pronájmem prostor na Piaristickém náměstí. Drobný formální nedostatek zásadně ovlivnil výrok soudu.

Spor nyní zřejmě dostane na stůl krajský soud jako odvolací instance. Pokud by i vyšší soudní instance rozhodla ve prospěch žalující strany, tedy Správy domů, s. r. o., může dojít i k exekuci.

Správa domů, která má na starosti pronájem městských nemovitostí, už nucené vyklizení ve sporech s nájemci použila. Nastoupil by pak buď soudní exekutor nebo soukromý exekutor. „Pokud to nejde dohodou,“ zdůraznil ke krajnímu řešení v dalším možném postupu ředitel správy domů Ladislav Volf. Asistenci při soudním vyklizení by samozřejmě měla i policie.

Celá záležitost se však může táhnout ještě celé měsíce, kvůli odvolání. Ladislav Vrabel se nechce vzdát názoru, že rada města, případně správa domů, mu nemohly nájemní smlouvu vypovědět. Podle Vrabela je jediným možným důvodem výpovědi, uvdeným ve smlouvě, neplacení nájemného. A to, přes spory s městem, pizzerie úzkostlivě platí. A pokud podle Vrabela město při uzavírání smlouvy udělalo chybu, neměl by na ni doplatit on.

Město ovšem u soudu vyhrálo právě s poukazem na to, že smlouva je neplatná od samého počátku. Navíc ze svědectví členů rady města vyplynulo, že jsou přesvědčeni o správnosti svého rozhodnutí neposkytnout nadále pizzerii smlouvu na prostory na Piaristickém náměstí.

Město už dokonce v březnu vybralo nového nájemce. V domě měla vzniknout nekuřácká restaurace pro rodiče a děti. Vítěz tehdejšího výběrového řízení nabídl i vyšší nájem, než nyní platí pizzerie. Jestli a kdy se ale v objektu jiný nájemce objeví, zůstává nezodpovězenou otázku.

„Dvakrát jsem s vítězem výběrového řízení jednal a řekl, že na svém zájmu trvá,“ uvedl Ladislav Volf. „Doba se ale posouvá a nějakou dobu to určitě ještě bude trvat,“ dodal na adresu sporů o vyklizení prostor Volf. Podle ředitele správy domů ale není zcela vyloučeno ani nové výběrové řízení.

Rozhodující slovo o prostorách v centru města však nejspíše nepadne dříve, než po definitivním konci soudních sporů.(win)

Autor: Edwin Otta

11.8.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Dynamo České Budějovice - FC Hradec Králové.
30

Přímý souboj o post lídra se chvílemi měnil v exhibici

Energetici spolu s lesníky nají plno práce u spadlých drátů před Žďárem.
118

Bouřka odstřihla od elektřiny tisíce domácností

Ztratily se děti. Našly je kamery

České Budějovice – Obsluha městského kamerového systému vypátrala v sobotu pohřešované děti.

Malého Péťu režisér objevil při americkém fotbalu v Českém Krumlově

Český Krumlov/ROZHOVOR/ - Režisér filmu Václav Malhour, který před několika dny natáčel v Českém Krumlově další záběry do filmu Nabarvené ptáče, říká, že už je v Českém Krumlově pomalu jako doma.

OBRAZEM: Už na Novohradsku rostou

Českobudějovicko - Stovky hub našli Vladimír Kumpoch a Iveta Zuklínová z Českých Budějovic,v okolí rybníka Žár na Novohradsku.

Rajčata si na sluníčku libují, jabloně trápí sucho

Českobudějovicko - Počasí letos ukazuje zahrádkářům dvojí tvář. Prospívá, ale i škodí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení