VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Plán velí opravit ulice a zkrášlit sídliště

Týn nad Vltavou - Ve městě přibývá lidí starších 65 let na úkor nejmladší generace. V průmyslové zóně nad autobusovým nádražím není dokončen výkup pozemků. Chybí ubytovací zařízení odpovídající kvality a kapacity a hezčí prostranství na sídlištích. Schází rovněž zimní stadion, kluziště nebo krytý bazén. Na silnicích jsou výmoly.

31.12.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/Jana Klomfarová

To je jen malý výčet nedostatků, na které upozorňuje zastupiteli nedávno schválený strategický plán rozvoje města Týn nad Vltavou. Ten ale ukazuje i na silné stránky města hned v několika oblastech. Patří mezi ně obyvatelstvo, trh práce a podnikání, cestovní ruch, školství, doprava nebo životní prostředí.

Starosta Týna Milan Šnorek vysvětlil, že smyslem tohoto dokumentu je definovat potřeby a priority města na delší období, než je to volební.

„Jde o to, abychom jasně stanovili, jakým směrem se město má ubírat v příštích sedmi letech. Pak budeme mít plán dalších kroků, jímž by se mělo řídit současné i budoucí zastupitelstvo, ale také pracovníci městského úřadu nebo místní podnikatelé a další občané, kteří mohou s naplňováním jednotlivých cílů pomoci," řekl Milan Šnorek.

Podle starosty má strategický plán pomoci městu i k získávání dotací na různé investiční záměry, které dokument zmiňuje. „Pokud je konkrétní projekt v souladu se strategickým plánem, přidává za to poskytovatel dotace při posuzování žádosti plusové body," poznamenal Milan Šnorek.

Na vypracování strategického plánu se podílely pracovní skupiny složené z odborníků na jednotlivé oblasti života ve městě, například podnikatelů nebo pracovníků ve školství.

Své si k pracovní verzi strategického plánu mohli říct rovněž zastupitelé, ale také veřejnost. Občané se mohli zúčastnit veřejných projednání i ankety, která byla jedním z podkladů pro agenturu KP Projekt, jež strategický plán zpracovala.

Ankety zveřejněné ve zpravodaji i na webu města se sice zúčastnilo jen 235 obyvatel Týna či okolních osad, tedy necelá tři procenta místní populace. Podle Miroslava Kotouna z KP Projektu je však návratnost anketních lístků obdobná jako při průzkumech v dalších městech. „Například v Budějovicích, které mají více než 90 tisíc obyvatel, se nám vrátilo kolem 860 dotazníků," porovnal Miroslav Kotoun.

Jak by se Týn měl v budoucnu změnitPriority, které stanoví strategický plán rozvoje města v dílčích oblastech
Podnikání a práce: propagace místních podnikatelů a pracovních příležitostí, motivační programy pro rodiče a děti, propagace regionálních produktů
Cestovní ruch: pokračování rekonstrukce bývalého arcibiskupského zámku, expozice v podzemních chodbách, infrastruktura navazující na lodní dopravu
Sociální oblast: zpracování studie o vzniku centra pro seniory
Doprava: rekonstrukce ulic Orlická, Havlíčkova, Husova, rekonstrukce komunikací Žižkova a Polní

Autor: Martin Tröster

31.12.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vlastimil Dostálek

Vítězná premiéra trenéra Jelínka, ČEZ Motor veze z Litoměřic tři body

Ilustrační foto

Lehké zranění ze současného odbočování a předjíždění

Hledá se ukradená motorka

České Budějovice – Majitel černé motorky značky SYM AZ s registrační značkou 7C3 3404 nemá na čem jezdit. Jeho zaparkovaný dopravní prostředek mu někdo v sobotu ukradl v ulici Slunečná. Svědkové, kteří motorku po krádeži viděli nebo mají informace, kde by se mohla nacházet či kdo na ní odjel, nechť volají na 158.

Dokončit cyklostezku stihnou možná dřív

Zliv – Řidiči mířící do Zlivi si konečně oddychnou, cyklisté a chodci ze zas budou moci už zanedlouho bezpečně procházet po jindy frekventované silnici. Do finále totiž míří práce na nové cyklostezce vedoucí právě kolem hlavní silnice na Zliv a bude končit u odbočky na Vondrov.

Teplé počasí přepsalo rekord z roku 1885

Jižní Čechy – 132 let starý teplotní rekord pro České Budějovice a 16. říjen neplatí. Pondělní léto ustanovilo nový.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení