Jestli lze už na začátku něco doporučit, tak si dejte veliký pozor na prodejnu elektrických kol a tříkolek Elektropower v Nákupní galerii Géčko.

Proč? Protože v tom obchodu jsou schopní od vás vybrat zálohu, například ve výši deseti tisíc korun, které už pak nemusíte vidět a stejně jakoobjednaný stroj.

Stížnosti se množí a podvedených osob je více. Jedním z nich je například Josef Voves z Dubence u Dívčic na Českobudějovicku.

„Je mi 91 let a nějaký čas už nemohu řídit automobil. Proto jsem si chtěl koupit elektrický motocykl. Vnuk jednal s člověkem jménem Pavel Trachta, složili jsme zálohu deset tisíc korun, to je celý důchod. Jenže uběhl měsíc a nic se nedělo, on nám nic nedodal. Myslím, že ty peníze už neuvidíme, mezitím mi vnuk už motocykl koupil u jiné pobočky v Budějovicích, tam vše proběhlo ze dne na den a bez potíží,“ řekl Deníku.

Je možné, že jméno Trachta může být klamné, jednatelem společnosti Anakola s. r. o. by měl být totiž Milan Šlenc mladší. Podobných příběhů je více a v nich figuruje právě jméno pana Šlence. „Před třemi týdny vybral od našeho dvaadevadesátiletého dědy deset tisíc korun zálohu za elektrotříkolku, kterou do dnešního dne nedodal. Slíbil vrácení peněz, ale na sjednané schůzky, kde měly transakce proběhnout, nedorazil. Telefony nebere, v prodejně se nenachází,“ uvedla Sabina Stanzerová, která nyní žije v Českých Budějovicích.

Touto kauzou už se zabývá i policie. „Máme několik oznámení a celou věc nyní prošetřujeme, i proto k případu nemohu v tuto chvíli sdělit více informací. Nicméně pokud je mezi lidmi nějaký další poškozený, ať se neváhá obrátit na policii,“ vyzvala Štěpánka Uhlířová, jihočeská policejní mluvčí s tím, že jakékoli další informace mohou pomoci při objasňování případu.

Deník samozřejmě navštívil i zmíněnou nákupní galerii. Ve chvíli, kdy redaktor dorazil, se dveře obchodu začaly rychle zavírat. Milan Šlenc na místě nebyl a není k zastižení ani na dalších adresách a telefonu, nicméně se podařilo získat několik dalších informací.

„Ty problémy tady jsou, to je třeba si přiznat. Ale pan Šlenc se to snaží řešit. Je pravděpodobně ve finanční tísni, ale hledá zdroje tak, aby zákazníkům nakonec peníze vrátil, nebo jim přislíbený stroj dodal,“ řekl muž, který si nepřál být jmenován, ale je s obchodem úzce spjat.

Mimo jiné uvedl, že se v Budějovicích vede konkurenční boj se společností, která se specializuje na stejné produkty, a i proto se prý dostal Milan Šlenc do problémů. Nicméně už dotyčný nedokázal ospravedlnit, proč nechodí jednatel na schůzky a ani poškozeným nebere telefony.

Konkurenční společnost sídlí na náměstí Přemysla Otakara II. v nákupní galerii. Tam Deníku sdělil další skutečnosti provozovatel Zdeněk Kubovský.
Je to složité, dlužníků je více

„Vše začalo již v květnu roku 2010, tehdy jsme spolupracovali a vypadalo to tak, že vše bude fungovat. Jenže po roce bylo všechno jinak, vygradovalo to rozvázáním spolupráce s dodavatelem motocyklů a tříkolek v květnu letošního roku. I proto jsme se rozešli a já nakonec otevřel novou pobočku Elektropower. Dodnes mi Milan Šlenc dluží jeden a půl výplaty a podal jsem na něj také oznámení na policii,“ uvedl Kubovský s tím, že se jedná o částku devatenáct tisíc korun.

Faktem tedy je, že v NG Géčko navíc užívá Milan Šlenc název společnosti Elektropower pravděpodobně neoprávněně. „Nenabízí servis kol (jako ostatní pobočky pod tímto názvem), na co nás před složením zálohy neupozornil,“ doplnila Sabina Stanzerová.

K případu se vyjádřil také Jan Andrus, jednatel Obchodního a společenského centra České Budějovice (NG Géčko pozn. red.) „Ve chvíli kdy dostanu do ruky od konkrétního člověka konkrétní informaci, že byl poškozen a jeho informace bude podpořena trestním oznámení na policii, jsem připraven okamžitě jednat,“ vysvětlil s tím, že do té doby má v podstatě svázané ruce, jelikož například na základě pouhého telefonátu, který se nemusí zakládat na pravdě, nemůže zahájit jednání s nájemcem prostor v galerii.

Českobudějovický deník bude případ určitě i nadále sledovat a o případných změnách a vývoji bude ihned informovat.