VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Strážníci už slouží v novém

České Budějovice - Důležitý krok v postupné přeměně práce českobudějovické městské policie (MP) připadl na pátek.

29.12.2007
SDÍLEJ:

Zástupkyně velitele směny D Martina Mana Věra Školková, která dostala na starosti novou služebnu na českobudějovickém sídlišti Máj , si při otevření povídala se strážníkem Pavlem Podhradským.Foto: Deník/ Petr Lundák

Po nástupu Juraje Thomy na primátorské křeslo skoro nezůstal u MP kámen na kameni. K tomu hlavnímu, otevření služebny strážníků na problematickém sídlišti Máj, se ale primátor dostal až ke konci roku.

„Režim služebny je takový, že máme klasicky rozdělený výkon služeb tak, že velitel směny má pod sebou kompletní výkon služby včetně strážníků a k sobě má také svého zástupce velitele směny, v tomto případě zástupkyně. A právě zástupce velitele je člověk, který bude mít fyzicky na starost obvod Máj i zdejší služebnu,“ uvedl včera při otevření služebny primátor Juraj Thoma. „Kromě toho, že bude zástupce velitele koordinovat činnost strážníků, bude v určitých hodinách na služebně přítomna, takže občané s náměty a připomínkami mohou se zástupkyní velitele jednat přímo zde,“ doplnil primátor.
Samotní strážníci městské policie novou služebnu vítají.

„Ode dneška funguje pro občany sídliště Máj, Čtyrech Dvorů a sídliště Vltava tato služebna. V lednu budou na dveře dána otevírací doba, ale převážnou část služby strážníků bude tvořit pochůzková činnost v těchto lokalitách. To jr ale režim, který už de facto funguje, ale bez potřebného záuzemí,“ doplnil Thomu ředitel MP Vilém Vávra.

Bývalý byt přímo naproti multikinu CineStar teď slouží městským policistům. Strážníci tam mají jak místnost vyhrazenou pro občany, kancelář, ale také kuchyňku či sprchu.

Všemu tomu od včerejška velí zástupkyně velitele směny Věra Školková.

„Jedná se zejména o ulice V. Volfa a M. Chlajna, kde býval často narušován veřejný pořádek například rušení nočního klidu. Ale v poslední době se situace mnohem zlepšila, strážníci procházejí tyto ulice a mají je nasazené jako prioritu, takže to určitě pomůže celkové situaci,“ řekla včera Školková k problematickým místům sídliště Máj.

První velkou zatěžkávací zkouškou pro novou služebnu a její osazenstvo bude určitě silvestrovská noc.

„Vycházíme z celkového vylepšení situace. Na Silvestra tady bude nasazeno několik strážníků pravděpodbně navíc. Také bude občanům k dispozici linka sto padesát šest,“ doplnila zástupkyně velitele k závěru letošního roku.

Magistrát si od založení služebny na Máji slibuje, že se tamní situace zklidní. Proto zde má fungovat nepřetržitý čtyřiadvacetihodinový provoz, který bude obstarávat po naplnění tabulkových stavů v každý okamžik osm strážníků. Máj tedy v těchto dnech zatím obsluhuje čtyřiadvacet strážníků v turnusovém systému čtyři směn.

29.12.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Živitelka bude letos jiná

Jak reklamovat koupený dům či byt

Přímý souboj o post lídra se chvílemi měnil v exhibici

České Budějovice – Karty před nedělním podvečerním zápasem na Střeleckém ostrově byly dopředu rozdány – bylo jasné, že kdo vyhraje, ten půjde do čela Fotbalové národní ligy!

Bouřka odstřihla od elektřiny tisíce domácností

Jihočeský kraj - Řádění živlů z pátku na sobotu zaměstnalo spoustu lidí a mnohým zkomplikovalo život.

Ztratily se děti. Našly je kamery

České Budějovice – Obsluha městského kamerového systému vypátrala v sobotu pohřešované děti.

Malého Péťu režisér objevil při americkém fotbalu v Českém Krumlově

Český Krumlov/ROZHOVOR/ - Režisér filmu Václav Malhour, který před několika dny natáčel v Českém Krumlově další záběry do filmu Nabarvené ptáče, říká, že už je v Českém Krumlově pomalu jako doma.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení