VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Představujeme prvňáčky: 1. D ze ZŠ Nové Hodějovice

Nové Hodějovice - V tomto týdnu se v naší pravidelné rubrice, ve které představujeme prvňáky z Českobudějovicka, vydáme do Základní školy v Nových Hodějovicích. Ta je odloučeným pracovištěm Základní školy Dukelská v Českých Budějovicích.

29.4.2015
SDÍLEJ:

Prvňáci z Nových HodějovicFoto: Archiv školy

Do své třídy nás tentokráte pozvaly děti z 1. D. Jejich třídní učitelka Jitka Bendová jich tu má na starosti hned dvacet. Za sebou toho mají prvňáci z déčka už opravdu hodně, vždyť do prázdnin zbývají jen dva měsíce.

„Děti jsou velice šikovné, plné energie a nápadů," chválí své svěřence Jitka Bendová s tím, že školní povinnosti zvládají výborně a vždycky s dobrou náladou. „Už se také s klidem mohou začíst do nových knih, napsat vzkaz kamarádovi nebo si třeba spočítat příklady v matematice," vyjmenovává dovednosti svých svěřenců jejich třídní učitelka.

Na fotce jsou v horní řadě zleva Michal Petr, Emma Gabriela Bezdíčková, Leontina Friessová, Nikol Exnerová, Veronika Pravdová, Tereza Korčáková, Adéla Korčáková, Petra Vávrová, Sára Berkovská, Adéla Červená, Nikol Buzková, Ema Valentová. V dolní řadě jsou zleva: Anna Jakešová, Denisa Ouborná, Jakub Jan Volný, Pavel Syrovátka, Patrik Opelka, Tobiáš Vobruba, Tomáš Kučera. Na fotografii chybí, ale do třídy chodí: Adam Kotek.

Autor: Redakce

29.4.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Purkarec zaplavili voraři. Spolek "Vltavan" oslavil 115. výročí své existence. Letos se rozhodli k výročí nestavět vor, ale zrekonstruovat kapličku svatého Jana Nepomuka, patrona všech plavců.
21

OBRAZEM: 115. výročí spolku "Vltavan"

Baráčníci z Boršova letos pozvali na dožínky 16 povozů s koňmi. Ty se sem sjeli z celých jižních Čech a vyšperkovali tak tradiční vesnickou slavnost.
30

OBRAZEM: Staročeské dožínky v Boršově

OBRAZEM: Mladošovice slaví 650 let i štěstí při bouřce

Mladošovice - Mladošovice slaví velké výročí, na které se sjíždí místní rodáci.

AKTUALIZUJEME / SLEDUJEME ON-LINE

Noční bouřka se prohnala jihem Čech, zastavila i vlaky

Jižní Čechy - Bouřka, která se prohnala zemí, neušetřila ani jižní Čechy.

Tehdy tam palci zamačkávali bubliny horkého asfaltu

Jaroslavice – Na místě, kde kdysi stála vesnice Jaroslavice, je nyní Hněvkovická přehrada. V sobotu se na loučce u přehrady setkají rodáci této zatopené vesnice a zavzpomínají na staré časy.

Povodně 2002: Poslední oběť zemřela tři týdny po velké vodě

Jižní Čechy – Povodňový vzpomínkový seriál dnes končíme příběhem Marty a Vlastimila Weberových.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení