VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mezistupeň čeká na první žáčky

České Budějovice - Od letošního prvního září začne zdarma v Budějovicích fungovat přípravná třída.

8.3.2009
SDÍLEJ:

Současní žáci Mateřské školy, Základní školy a Praktické skoly, Štítného 3 v Českých Budějovicích na pracovišti v Husově třídě si už prohlédli, jak vypadá učebna přípravní třídy. Tu škola otevře prvného září, ale zápisy do této třídy jsou už za dveřmi. Foto: Deník/ Petr Lundák

Máte doma dítko, které má například doporučený odklad pro nástup do první třídy, hůře se soustředí, má opožděný tělesný rozvoj či má potíže s řečí?

Tak právě pro vás připravilo pracoviště českobudějovické Mateřské školy, Základní školy a Praktické Školy, Štítného 3 na pracovišti školy v Husově ulici tak zvanou přípravnou třídu. Jde o jakýsi mezistupeň mezi školkou a první třídou na základní škole. A je zadarmo.

„Přípravná třída základní školy je určená pro děti, které jsou sociálně znevýhodněné a u kterých je předpoklad, že zařazení do přípravné třídy vyrovná jejich vývoj. O zařazení dítěte do této třídy rozhodnu já na základě žádosti zákonných zástupců a doporučení pedagogicko psychologické poradny nebo speciálně pedagogického centra. Děti pak budou po absolvování přípravné třídy lépe zvládat nástup do základní školy, minimalizuje se jejich školní neúspěšnost,“ popisuje školní novinku ředitelka školy Božena Coufalová.

Třída na polovic

V budově na Husově třídě už září novotou i učebna pro žáky přípravné třídy. Je pomyslně rozdělena na dvě půlky. Jedna z nich tak připomíná spíše školku, kde si děti hrají na kobercích. Druhá polovina pak už připomíná klasickou třídu, kde nechybí tabule a lavice.

„Ve třídě bude maximálně patnáct dětí a minimálně sedm. V případě, že by bylo zájemců více, tak budeme děti vybírat spolu s pedagogickou psychologickou poradnou a sociálními pracovníky z magistrátu města, že bychom vybrali ty, kde přípravná třída bude pro dítě nejpotřebnější,“ doplnila ředitelka školy.

I když rodiče do této třídy budou své ratolesti zapisovat až 24. a 25. března, tak už v těchto dnech se řada lidí o přípravné třídě na vedení školy informuje.

„Ano. Už se k nám chodí rodiče na tuto třídu ptát. Děti po absolvování přípravné třídy mohou nastoupit do základních škol v místě svého bydliště. Máme zkušenosti, že děti, které přípravnou třídu navštěvují, jsou pak na vstup do školy dobře připravené,“ dodala zástupkyně ředitelky Jitka Šulistová.

Školka stačí

Některým rodičům ale projekt nic zvláštního naopak tolik neříká.

„Podle mě je to v podstatě zbytečné, vždyť ve školce se už také děti připravují na školu. A hlavně dítě před příchodem do školy by nemělo tolik umět a znát, pak dítě škola nebaví. Naše holka proto půjde za rok do školky, to jí stačí,“ myslí si o přípravné třídě otec dvouleté Terezky Marek Šánovec.

Autor: Petr Lundák

8.3.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Poslední rozloučení v českobudějovickém krematoriu

KRUHÁČ za 50 mil. Kč už slouží. Tato značka však předběhla čas;přitom není jisté, zda jí bude zapotřebí.
4

Jízda městem zrychlí, kruháč je hotový

Na tři zářijové dny zavřou Černou věž

České Budějovice - Plánujete-li výstup na Černou věž v době od 7. do 9. září, zvolte jiný termín. V uvedených dnech zůstane památka pro veřejnost uzavřena kvůli přípravě a realizaci každoročního projektu Vltava žije.

Zloději dnes ukradou i kadibudku

Ledenice - Že se ztratí vše, co není a leckdy i je přibité, je všeobecně známo. Ale ztráta, kterou utrpěl chatař z Prahy, je poněkud atypická.

AKTUALIZOVÁNO

Mladý řidič při nehodě vypadl z auta, později zemřel

Lipí - Devatenáctiletý řidič podlehl zraněním, která utrpěl při vážné dopravní nehodě. Stala se v úterý mezi obcemi Mokré a Lipí.

Motor dal Plzni pět gólů v přesilovkách, Gřegořek definitivně ukončil kariéru

Strakonice – S blížícím se startem sezony začínají hokejisté ČEZ Motoru ukazovat svou sílu. Extraligovou Plzeň doslova deklasovali po výborném výkonu na strakonickém zimním stadionu 6:1 a zaujali především úžasnou produktivitou v přesilovkách, ve kterých nastříleli pět gólů. Ve čtvrtek je čeká další přípravný duel ve Znojmě (18).

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení