VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Radní chtějí Motor podpořit třemi miliony korun

České Budějovice - Za reprezentaci města a společenský a sportovní přínos pro České Budějovice by měl hokejový Motor získat podporu ze strany radnice ve výši tři miliony korun. Věc už byla i v zastupitelstvu, ale tam se jednání zadrhlo.

14.11.2016 5
SDÍLEJ:

Českobudějovická radost.Foto: Deník/ Jan Škrle

Hlavně kvůli zákonnému limitu. Někteří zastupitelé si nebyli jisti, kolik peněz lze z veřejných prostředků poskytnout soukromému subjektu, kterým hokejový klub je. „V obecné rovině lze říci, že základním limitem pro poskytování finančních prostředků v tzv. režimu de minimis je maximální částka dvě stě tisíc euro v časovém rozmezí tří let," říká náměstek primátora Petr Podhola (ČSSD). Aby zastupitelé mohli dostat podrobnější podklady, jednání o podpoře bylo posunuto na příští zasedání. Koalice v čele města však může počítat i s hlasy opozice, jak naznačil zastupitel Ivo Moravec (HOPB).

Tři milionySměrnice Evropské unie stanoví limit podpory pro soukromý subjekt z veřejných zdrojů 200 000 euro na tři roky. Motor už peníze z veřejných zdrojů získal a chce si také nechat určitou rezervu, takže nyní žádá o tři miliony korun, které nezbytně potřebuje.

Město hledá cestu k hokeji

Zastupitelé krajského města řeší nejednoduchý úkol. Jak bez obcházení zákona finančně podpořit ČEZ Motor České Budějovice.

Vloni a předloni si město objednalo u klubu reklamu a propagaci za šest milionů korun. Letos ale smlouva o reklamě nebyla uzavřena. Motor tak uvedené peníze nedostal, ač s nimi na základě některých jednání s městem počítal. V rozpočtu klubu, který se pohybuje kolem částky 40 milionů korun, je to podle generálního manažera klubu Stanislava Bednaříka citelná ztráta. Proto se Motor obrátil na město s žádostí o přímou podporu tři miliony korun.

V zastupitelstvu se sice našli na posledním jednání příznivci podpory pro hokej u různých stran, ale nakonec bylo rozhodnutí odloženo. Aby mohly být doplněny podklady. „Do materiálu budeme ještě doplňovat vyjádření ředitele Sportovních zařízení města České Budějovice o případných finančních prostředcích v režimu de minimis poskytnutých tomuto klubu ze strany příspěvkové organizace," vysvětluje náměstek primátora Petr Podhola (ČSSD). Pokud zastupitelé částku schválí, budou peníze uvolněné z rozpočtové rezervy města.

Jedním z hlavních argumentů příznivců podpory pro hokejisty jsou reprezentace a propagace města a celkový přínos klubu pro České Budějovice. „Není to jen finanční podpora, ale také poděkování klubu za jejich práci," míní o penězích zastupitel Michal Šebek (ODS) a připojuje, že hokej je pro obyvatele města sport číslo jedna. A nabízí nejen zábavu při utkáních. Podle Michala Šebka „A" tým a jeho hráči jako vzory přitahují ke sportu také mládež.

S podporou pro klub přitom počítá nejen koalice, ale i opozice. „V současnosti jsme spíše nakloněni podpoře. Je zde stále ještě čerstvý příběh Motoru, který vstal z mrtvých," říká zastupitel Ivo Moravec za klub HOPB. „Pomoc tradičnímu sportovnímu klubu, který městu dělá dobrou reklamu považuji za přípustnou," dodává Ivo Moravec, ale upozorňuje, že musí být v souladu se zákonem.

Podle většiny zastupitelů by se stejně měla najít dlouhodobá forma spolupráce města s vrcholovými sportovními kluby. „Město takový model hledá," potvrzuje Petr Podhola. (win)

Autor: Edwin Otta

14.11.2016 VSTUP DO DISKUSE 5
SDÍLEJ:
KRUHÁČ za 50 mil. Kč už slouží. Tato značka však předběhla čas;přitom není jisté, zda jí bude zapotřebí.
1

Jízda městem zrychlí, kruháč je hotový

Vlajka Motorfans a znak hokejového klubu dnes ozdobily českobudějovickou Černou věž.

Na tři zářijové dny zavřou Černou věž

Zloději dnes ukradou i kadibudku

Ledenice - Že se ztratí vše, co není a leckdy i je přibité, je všeobecně známo. Ale ztráta, kterou utrpěl chatař z Prahy, je poněkud atypická.

AKTUALIZOVÁNO

Mladý řidič při nehodě vypadl z auta, později zemřel

Lipí - Devatenáctiletý řidič podlehl zraněním, která utrpěl při vážné dopravní nehodě. Stala se v úterý mezi obcemi Mokré a Lipí.

Motor dal Plzni pět gólů v přesilovkách, Gřegořek definitivně ukončil kariéru

Strakonice – S blížícím se startem sezony začínají hokejisté ČEZ Motoru ukazovat svou sílu. Extraligovou Plzeň doslova deklasovali po výborném výkonu na strakonickém zimním stadionu 6:1 a zaujali především úžasnou produktivitou v přesilovkách, ve kterých nastříleli pět gólů. Ve čtvrtek je čeká další přípravný duel ve Znojmě (18).

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení