VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sloni míří do Bavorského lesa

Pasov - Do Lohu u Solly v okrese Freyung-Grafenau v Dolním Bavorsku se zase sjíždějí bikeři z půlky Evropy k tradičnímu zimnímu „Setkání slonů".

24.1.2012
SDÍLEJ:

Motorky opět burácejí Bavorským lesem.Foto: Deník/repro PNP

To oficiálně potrvá od pátku do neděle. Pořadatelé k němu čekají také na 5000 diváků, příznivců silných motorek. „Rambo“ (56) na snímku přijel z Wichelenu v Belgii vzdáleného asi 900 km a čeká ještě asi patnáct krajanů. On sám je v Lohu podvanácté.

Na sněžnicích k jezerům

Jiným způsob pohybu zvolili přátelé zimní přírody. V sobotu se vydají se sněžnicemi na túru k Čertovu a Černému jezeru. Povede je Pavel Štorch z Národního parku Šumava. „Bavorští zájemci se sejdou v 10.30 na hraničním nádraží v Bavorské Železné Rudě, odkud odjedou na Špičák,“ informuje pasovský deník PNP. Připomíná, že pevná obuv je podmínkou. „A svačinu s sebou, protože první příležitost k občerstvení v hostinci bude zase až v Bavorské Železné Rudě,“ píše list. Túru označuje za středně obtížnou s výškovým rozdílem asi 300 metrů. Má skončit kolem 17.15 opět na hraničním nádraží. Zájemci se mají ohlásit na telefon 0700/00776655 k zajištění dostatku sněžnic. Další informace poskytne Pavel Štorch na 0160/96715034.

Láska je láska

Rakousko má svůj „skandál“. Jak napsal i linecký deník OÖN, před třemi roky se do sebe zamilovali tehdy 40letá trenérka házené z Vídně Renata Jurasová a její tehdy 13letý svěřenec Ervin Unterlechner a krátce nato spolu začali žít. „S následky,“ píše list. „Dvojnásobná matka ztratila práci, po trestním oznámení Ervinova otce byla odsouzena k 22 měsícům podmíněně za pohlavní zneužívání.“ O své zakázané lásce k teenagerovi později napsala knihu a loni o prázdninách ohlásili sňatek. „Neváhala jsem ani chvíli, Ervina miluji,“ řekla Renata jedné německé televizi

„Nyní se pár zase postaral o titulky – čeká přírůstek do rodiny. Podle Jurasové měl Ervin obrovskou radost. Pro dítě už mají jméno, ale to prý neprozradí. "Je to ale absolutně vítané dítě,“ řekla podle listu maminka. Budoucnost jim nedělá starosti. Děti zkrátka ke vztahu patří, řekl prý Ervin opakovaně. A Jurasová dodává: „Hlavou není šestnáctiletý, ale jako třicetiletý. Roli otce zvládne dobře…“

V jedné z prvních reakcí na internetovém fóru se OÖN ozvala jistá „crazzygirl“ a napsala: „Mnoho stárnoucích mužů už udělalo 16-20letým dívkám děti. Proč tedy takové divadlo, když je to jednou obráceně, žena je starší a jejím mužem je čilý mladík? Typická média, mladá děvčata pro starší pány jsou o. k, ale mladíci pro starší ženy jsou něčím negativními. My ženy také chceme mladé pěkné partnery a ne šedivé starce s břichem!“ A ve stejném duchu další čtenářka píše: „Více než šedesátiletí – například Niki Lauda – mají děti s 30letými. Proč se nikdo neptá, jestli je to normální?! Dědové oplodňují áctileté! Ženy mají stejné právo na mladé partnery!“

Linec turistický

Linec loni zaznamenal 741 886 přenocování, o 7,1 procenta víc než v roce 2010 a o 2,2 procenta víc než rok předtím, kdy byl evropským hlavním městem kultury, napsal deník OÖN.
Odborníci vidí za úspěchy vedle obchodních cest, které představují 60 procent objemu ruchu, také zlepšenou kvalitu ubytovacích zařízení – a spolupráci turistiky s kulturou, jak upozorňuje místostarosta Erich Watz . Od minulého roku sází město na tématické roční programy. V minulém roce na ně mohlo být uvolněno 1,2 milionu eur z přebytku rozpočtu „města kultury“, ale letos prý bude třeba opasek utáhnout a soustředit se na to hlavní. Tím má být letos mj. architektura - třeba právě starého města jako na snímku.


Muzeum práce už neletí

Před 25 lety zavítalo do Muzea světa práce ve Steyru 386 000 návštěvníků. Tehdy tu byla zemská výstava „Práce – člověk – stroje“. Dnes jsou ale počty návštěvníků daleko nižší. Většinou jde o školáky. Proslýchá se už i o zadlužení muzea, které nyní vytvořilo pracovní skupinu na restrukturalizaci muzea v roce 2015. Zájem na jeho udržení má i město, ale protože jeho zřizovatelem je privátní subjekt, nechce mu předepisovat program. Obě strany doufají, že pro rok 2018 Steyr dostane přiděleno pořadatelství další zemské výstavy a muzeum světa práce by mohlo být jedním z center expozice.

Autor: Vladimír Majer

24.1.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Policie - ilustrační snímek

Mladý řidič při nehodě vypadl z auta, později zemřel

Motor ve Strakonicích udolal Plzeň.

Motor má cenný plzeňský extraligový skalp

Sebevrahovi zachránili život policisté

České Budějovice – Skočit z 2. patra chtěl v úterý dopoledne asi 30letý muž, což svědek oznámil na lince 158. Do Kostelní ulice se bleskem sjeli policisté a specialisté zásahové jednotky.

OBRAZEM: Jiří Máška na Hluboké

Strakonice, Hluboká - Na začátku srpna byla zahájena výstava Jiřího Mášky a jeho přítele sochaře Tomáše Havlíka na Hluboké. Přesto, že byla vysoká teplota, přišlo kolem osmdesáti lidí, kteří se skvěle bavili.

Policie stále vyzývá svědky poškození Audi Q7

České Budějovice - Už před dvěmi týdny požádala policie svědky nehody, aby pomohli vypátrat řidiče automobilu, který na parkovišti u OD Penny market v Novohradské ulici poškodil Audi Q7 černé barvy a ujel. Nyní policie vyzývá znovu a s dalšími informacemi.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení