Jižní Čechy /FOTOGALERIE/ - Triatlonista zahynul po nehodě na snowboardu

9.2.2012 1

Triatlonista Radek Procházka, který tragicky zahynul na snowboardu Foto: Foto: Deník/TriSK ČB

V Itálii po nehodě na snowboardu zemřel jihočeský triatlonista Radek Procházka (1970). Podle informací Deníku byl jako dealer v oblasti zdravotnictví na víkendovém pobytu s lékaři.

Procházka několik let působil v jindřichohradeckém oddílu triatlonu TC Vaněk. Podle trenéra a vedoucího týmu Jana Vaňka byl velkou oporou oddílu. „Velmi úspěšný závodník. Dělal triatlon i běhal dlouhé tratě. Když se ještě přímo v Hradci konal závod Jihočeského poháru, vyhrál ho,“ uvedl Jan Vaněk.
Nyní Procházka působil v budějovickém triatlonovém týmu TriSK.

Šéf oddílu TriSK Č. Budějovice Rostislav Šimůnek k tragické události uvedl: „Smutnou zprávu jsem se dozvěděl od jeho manželky, která se vracela z lyžařského pobytu v Itálii. Radek byl naším obrovským kamarádem. Jsme v triatlonu všichni jedna rodina, tato informace nás zasáhla úplně všechny. Byl duší našeho klubu. Pořádal duatlon v Dubném. Šestý ročník, který se uskuteční dvaadvacátého dubna, nazveme jako memoriál Radka Procházky. On dodnes na trati v Dubném drží traťový rekord.“

Miroslav Šimek, předseda Jihočeského klubu maratonců, ředitel Jihočeského běžeckého poháru a tiskový mluvčí Jihočeského triatlonového svazu připomíná, že se Procházka v Jihočeském poháru v triatlonu loni umístil na celkovém 11. místě, byl druhým v kategorii mužů nad 40 let. „V Jihočeském poháru v duatlonu byl ještě lepší, skončil na celkovém 4. místě a byl první v kategorii mužů nad čtyřicet let,“ uvádí Šimek.

Loni se Procházka aktivně zapojil do nově vzniklé soutěže Jihočeského běžeckého poháru. V celkovém pořadí všech jihočeských běžců skončil na 9. místě, ve své kategorii mužů nad 40 let byl pátý.

Jak zdůrazňuje Šimek, jeho sportovní výkonnost měla stále stoupající tendenci. Při svém posledním závodě 30. prosince 2011 v běhu z Českého Krumlova do Litvínovic přes Kleť a Kluk dokázal tuto náročnou trať zdolat za 2:12:09 a skončil v konkurenci 87 běžců na druhém místě. Zároveň si zlepšil svůj osobní rekord na této trati, kterou absolvoval již popáté a zároveň naposledy.

Autor: Markéta Trubková

9.2.2012 VSTUP DO DISKUSE 1

Marcela Bětíková s kočkou, která je zatím v psím útulku jen hostem.

Kromě psů ubytuje Tábor nově i nalezené kočky

Také květy krokusů nově zdobí zahradu českobudějovického centra Bazalka.

Centrum Bazalka představí přírodní zahradu plnou nových květin, keřů i stromů

OBRAZEM: Majáles - den druhý

České Budějovice - Druhý den Českobudějovického Majálesu si milovníci deskovek mohli zahrát na Zlatém mostě, v Hostelu Janek Lesák, režisér z Malého divadla, vedl workshop tvůrčího psaní, na Piaristickém náměstí hrál soubor Malého divadla hru Jenom tři mušketýři, v Majálesové kavárně rapoval Lex Barker, aj.

AKTUALIZUJEME

Co se děje na jihočeských silnicích

Jižní Čechy - Buďte při jízdě opatrní.

Lidé v Lipí se dohadují, zda v jejich obci bude pracovat Jiří Kajínek

Lipí – Pro místní to bylo téma dne. V Lipí na Českobudějovicku si v úterý lidé povídali, že Jiří Kajínek, jemuž prezident Miloš Zeman udělil milost, by mohl přijet za prací do jejich obce.

O Zimolovi nelze s vedením jednat

České Budějovice – Bohuslav Sobotka připravil jihočeským sociálním demokratům těžké chvíle, když s odvoláním na stanovy zamítl rozhodčí řízení. Od toho si slibovali návrat Jiřího Zimoly na krajskou kandidátku do sněmovních voleb.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?