VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Úklid Budějovic letos opět bez odtahů

Českobudějovicko - Na Hluboké už mají uklizeno, vše urychlili kvůli setkání ministrů EU.

7.4.2009
SDÍLEJ:

OČISTA ULIC. Každý rok na jaře zahajují České Budějovice tak zvané komplexní čištění ulic. A stejně jako loni, se bude letos město čistit bez odtahů zaparkovaných automobilů. Bude se tedy více spoléhat na ruční dočišťovací práce jako na našem snímkuFoto: DENÍK/Petr Lundák

Jaro už tento týden vypuklo naplno. Jak už to tak ale bývá, tající sníh nechává po zimě v ulicích měst velký nepořádek. V těchto dnech tak na mnohých místech mizí zbytky zimního posypu a prachu z veřejných prostranství a ulic.

Například v Českých Budějovicích začne komplexní čistění města už v pondělí. A jako loni, zase bez odtahů zaparkovaných vozidel.

„Osvědčilo se nám to, navíc se úklidy s odtahy finančně dost zatěžovaly město. Například i proto, že jsme si museli najímat další lidi, kteří auta zpětně vydávali,“ říká za krajskou metropoli Vladimíra Hrušková, vedoucí odboru správy veřejných statků magistrátu.

„Takže letos se bude opět čistit bez odtahů vozidel. Ale u některých lokalit se auta odtahovat výjimečně budou, například z parkovišť,“ dodala Hrušková s tím, že na to samozřejmě včas upozorní dopravní značení. Českobudějovickou radnici stojí strojní čištění ulic zhruba půl milionu korun.

V Trhových Svinech je nyní úklid nejvíce vidět na vozovkách. „Likvidují se posypy, které se použily na komunikace v zimě,“ přiblížil jednu z hlavních aktivit těchto dnů starosta Trhových Svinů Radislav Bušek. Zametání a úklid se týkají nejen všech komunikací, ale i chodníků a veřejné zeleně. Peníze na úklid jsou vyčleněné v rámci obecné zimní a letní údržby, která se týká města i osad. Na zimní akce počítala radnice s částkou jeden milion korun, na letní údržbu je pamatováno sumou 1,5 milionu. Finance však zahrnují nejen úklid ale i jiné práce.

S mírným předstihem už si odbyli letos jarní úklid v Hluboké nad Vltavou. Shrabání trávníků a vyspravení silnic urychlili kvůli setkání ministrů EU a městečko se tak po zimě vylouplo do krásy už na konci března.

V nedalekém Týně nad Vltavou začali s jarním čištěním města v úterý. „S kompletním úklidem budeme končit zhruba v půli května. Převážně město čistí firma Rumpold T, ve které má město padesátiprocentní podíl, která ulice uklízí mechanizací. Tam, kam se nedostanou, tak tam nastupuje romská skupina, která už čistí ručně,“ podotkl starosta Týna nad Vltavou Karel Hájek s tím, že jarní očista města má hlavně zbavit ulice prachu a také slouží k tomu, aby město na jaře vypadalo pěkně. „A čistění ulic nás přijde jistě na statisíce korun,“ dodal Hájek k ceně.

S příchodem jara tak zvaně negruntují jen radnice své ulice. Důkazem toho byly o víkendu zaplněné oba českobudějovické sběrné dvory. Lidé si také dělají u sebe doma pořádek.

„Jak se v sobotu a v neděli udělalo pěkně, tak každý vyrazil do sběrňáku. Tohle jsem například pod Otylkou u Pražské ještě nezažil, aby auta stála frontu od vrat sběrného dvora až skoro k Pražské,“ kroutil hlavou osmadvacetiletý Martin Hořička, který odvážel stavební suť.

Autor: Petr Lundák

7.4.2009
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Šek na 350 000 KČ předala v sobotu na Slavnosti vody v Rudolfově Veronika Skusilová ze společnosti dm drogerie markt Aleně Kučerové na projekt přírodní komunitní zahrady.
12

OBRAZEM: Injekce pro komunitní zahradu

Fotbalisté SK Mladé "35" vyhráli 61. ročník memoriálu Antonína Hynka starých pánů. Ve finále porazili pořádající Slavii ČB 3:2.
23

Hynkův memoriál vyhrála stará garda SK Mladé

Cipískoviště skončilo. Nahradí ho Pískoviště

Písek – K nejpopulárnějším kulturním akcím ve městě patří Cipískoviště se sochami z písku a akcemi hlavně pro děti. O název Písečtí přišli, ale akce bude pokračovat dál.

Krumlovský vícemistr světa míchal svůj stříbrný drink na Staroměstském

Český Krumlov - Českokrumlovský barman Jan Lukas z baru Apotheka získal úžasné 2. místo na mistrovství světa v míchání nealkoholických koktejlů Mattoni Grand Drink 2017.

OBRAZEM: Prachatické Slavnosti Zlaté stezky

Prachatice /VIDEO/ - V pátek 23. června v pět odpoledne začaly Slavnosti Zlaté stezky v Prachaticích. Starosta Martin Malý přepustil na jediný den vládu nad městem historickému předchůdci. Dorazili soumaři se solí, kteří připomněli, že právě v jejich dobách město kvetlo. Od té chvíle se na pódiu střídali pozvaní umělci. Náměstí se totiž změnilo na festival a v areálu na Parkáně našli útočitě soumaři a celá historická část Slavností Zlaté stezky.

Smuteční obřady v českobudějovickém krematoriu a v kapli sv. Otýlie

České Budějovice - Poslední rozloučení v Obřadní síni českobudějovického krematoria a v kapli sv. Otýlie

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies