VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ve středu začne na výstavišti Vzdělání a řemeslo

České Budějovice - Již po osmnácté se sejdou na českobudějovickém výstavišti žáci a studenti základních škol, středních škol a odborných učilišť. Letos opět v rámci projektu „Úspěšná mládež CZ-AT s Jihočeskou hospodářskou komorou", za podpory MŠMT a Jihočeského kraje a pod záštitou ministra školství a ministra průmyslu a obchodu.

20.11.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Archiv

Hlavním cílem výstavy je oslovit zejména žáky posledních ročníků základních škol a jejich rodiče a nabídnout jim atraktivní formou maximální množství informací, potřebných při rozhodování o budoucí profesi nebo studiu. Na této výstavě naleznou více než sto expozic českých škol a učilišť zcelé republiky i zahraničních škol, v nichž mohou získat informace o náplni studia, zeptat se studentů na jejich osobní zkušenost, poradit se s pedagogy či zhlédnout dovednosti studentů, přihlášených do 19 celostátních soutěží workshopů.

Vedle prezentací škol naleznou návštěvníci na výstavišti i expozice významných společností a podniků jako inspirace možného budoucího zaměstnání. Mladí lidé mohou také využít poradenství úřadu práce, kde se dozvědí, k jakému povolání mají předpoklady či jakou šanci na uplatnění mají různé profese.

Celoživotní vzdělávání zůstává i letos v nabídce řady prezentací. Expozice škol a institucí, které se vzděláváním dospělých zabývají, budou na výstavě zřetelně označeny a jejich soupis bude uveden v katalogu výstavy (na pokladnách za 20 Kč). Zde se mohou návštěvníci dozvědět například o možnostech rekvalifikací, jazykového vzdělávání či dálkového studia různých oborů, a to jak ve formě individuálního studia, tak firemního vzdělávání. Určitě zajímavý bude také seminář o možnostech financování stáží v rámci programu Leonardo da Vinci nového evropského systému ECVET na podporu odborného vzdělávání.

Výstava je současně i místem setkávání pedagogických pracovníků a odborníků z praxe. Téma letošního „kulatého stolu". Získávání kvalifikovaných pracovníků v řemeslných oborechzahrnuje možnosti a situaci u nás a v sousedním Rakousku.

Připravené jsou opět celostátní soutěže workshopy, např. Truhlář roku 2012, v kresbě a modelování podle modelu, v oboru automatizační techniky, elektrotechniky a elektroniky, v rétorice nebo v oboru informatiky. Určitě se přijďte podívat do pavilonu T1 na soutěžní svatební tabule v oboru gastronomie. V pavilonu Z proběhne mistrovství republiky AR JUNIOR v aranžování a mistrovství republiky mladých kadeřníků a kosmetiček HARMONIE 2012. Novinkou letošního roku je 1. ročník celorepublikové zemědělské soutěže v jízdě zručnosti s traktorem s vlekem.

Po celou dobu výstavy bude probíhat hodnocení tří velmi zajímavých soutěží. První je soutěž „O nejlepší prezentaci zahraniční spolupráce", v níž školy prezentují v rámci své expozice partnerskou školu ze zahraničí a dokumentují vzájemnou spolupráci. V soutěži „O nejlepší propojení školské a podnikatelské sféry" najdeme společné expozice firem a škol, jejichž partnerství přináší prospěch oběma stranám. Třetí soutěž „O nejlepší prezentaci školy" hodnotí úroveň prezentace jednotlivých škol.

Výstava je určena především mladým lidem, a proto nebude po celou dobu výstavy nouze ani o dobrou zábavu. V pavilonu T1 doplní taneční a hudební vystoupení módní přehlídky a ukázky sebeobrany.

Připraven je také program na téma „Problematika lesa, lesního hospodářství a ochrany přírody".

Novinkou je emotivní multimediální show The Action, určená především budoucím a „čerstvým" řidičům, která třikrát denně v pavilonu B1 seznamuje diváky s reálnými dopady dopravní nehody.

Do pavilonu T2 se přijďte podívat na Festival dětských knih, časopisů a her. Nebudou chybět výrobci a prodejci školních a kancelářských potřeb a pomůcek, nakladatelství a vydavatelství, nadace a prezentace řady vzdělávacích projektů.

Výstava Vzdělání a řemeslo začne ve středu 21. listopadu a potrvá do pátku 23. listopadu. Otevřeno je ve středu a ve čtvrtek od 9 do 17 hodin a v pátek od 9 do 16 hodin.

Vstup ZDARMA.

Více informací naleznete na www.vcb.cz.

Autor: Redakce

20.11.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Malíř Jiří Máška na Hluboké.
43

OBRAZEM: Jiří Máška na Hluboké

Policie - ilustrační snímek

Policie stále vyzývá svědky poškození Audi Q7

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Tolik lodí vyhozených větrem na břeh, na Lipensku snad nikdo nepamatuje

Dolní Vltavice – Neuvěřitelnou sílu nabral vítr, který se hnal přes otevřenou hladinu lipenského jezera při noční bouřce z pátku na sobotu. Obrovské vlny spolu s větrem nejenomže utrhly několik ukotvených jachet, ale na břeh hodily i těžký prám převozníků v Dolní Vltavici. Zpátky na vodu ho převozníci dostávali heverem.

Lesníci varují před vstupem do lesů

Českokrumlovsko - Velké škody napáchal nárazový vítr z páteční bouřky v lesích. Není radno do nich nyní chodit. Poškozeny jsou i lesy města Český Krumlov.

Polomy na Šumavě zastaví turisty

Šumava - O zákaz vstupu do lesů chce požádat Národní park Šumava dotčené obce s rozšířenou působností. V pondělí to Deníku potvrdil Jan Dvořák, tiskový mluvčí Národního parku Šumava.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení